RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Úvod, Zájezdy H O T E L B U S E M, Tunisko,Turecko,Thajsko,Tanzanie

Turecko - VELKÝ OKRUH EXPEDIČNĚ - s plnou penzí - květen 2025, září 2025

Turecko - VELKÝ OKRUH EXPEDIČNĚ - s plnou penzí - květen 2025, září 2025Expedice na poloostrov Malou Asii nás zavede do míst vonících tajemstvím s příchutí dávných časů. Navštívíme antické památky jako Efes a Pergamon, bájnou Tróju, podzemní města v Göreme - jedinečné památky z dob raného křesťanství, moderní Ankaru i Istanbul s jeho malebnými bazary a památkami z dob byzantských i arabských. Projedeme tureckou Riviérou se střediskem Antalya a samozřejmě navštívíme "bavlněný zámek" Pamukkale s nádhernými travertinovými kaskádami a bazény.

Expedice na poloostrov Malou Asii nás zavede do míst vonících tajemstvím s příchutí dávných časů. Antické památky jako Efes a Pergamon si nezadají s nejznámějšími stavbami v Řecku, navštívíme bájnou Tróju, podzemní města v Göreme - jedinečné památky z dob raného křesťanství, moderní Ankaru i Istanbul s jeho malebnými bazary a památkami z dob byzantských i arabských. Projedeme tureckou Riviérou se střediskem Antalya a samozřejmě navštívíme "bavlněný zámek" Pamukkale s nádhernými travertinovými kaskádami a bazény.

Turecko ... Blízký východ - jaroTurecko ... Blízký východ - GoremeTurecko ... Blízký východ

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

 

 

1. – 3. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, přesun přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Bulharsko do Turecka.

4. – 5. den

Istanbul – velkoměsto na rozhraní dvou kontinentů, bazar, Modrá mešita, Hagia Sofia, palác Topkapi, historické centrum města.

6. – 7. den

Ankara – prohlídka hlavního města Turecka. Chattušaš – archeologické naleziště hlavního města Chetitské říše 2500 let př.n.l, místo kde Bedřich Hrozný rozluštil klínové písmo, památka UNESCO

8. – 9. den

Kapadocie – Göreme – nádherné skalní město, „muzeum v přírodě“ – největší náboženský komplex , skalní kostely s freskami, „pohádkové věže“. Uchisar – skalní město s hradem typická krajina Kapadocie.

10. – 11. den

Adana – druhá největší mešita v Turecku Sabanci Merkez Kami, Nebeská propast – 452 schodů na dno impozantní propasti. Turecká riviéra, Anamur – hrad na mořském pobřeží, Alanya – prohlídka přímořského letoviska.

12. – 14. den

Pamukkale – „bavlněný zámek“, travertinové kaskády a ruiny antických lázní Hierapolis, Efesos – zříceniny antického města, Pergamon – antické ruiny.

15. – 17. den

Troja – ruiny legendárního města krále Priama, přesun přes Bulharsko, Srbsko a Maďarsko do ČR.
 
Poznávací zájezd Velký okruh Tureckem, Mapa
 
 
 
Termíny zájezdu: 
26.9. - 12.10.2023
12.10. - 28.10.2023 - vyprodáno!
25.4. - 11.5.2024
27.9. - 13.10.2024 - uzavřeno
6.5. - 22.5.2025
12.9. - 28.9.2025
Cena od Kč 45.900,-
 

 

 

 

Cena zahrnuje:

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, vstupní víza, cestovní pojištění.
 
Odjezdová místa: České Budějovice, Praha

Výhody cestováním HOTELBUSEM

Kapacita hotelbusu činí (podle typu) 15 - 20 lidí. Jedná se o stále populárnější způsob cestování, díky kterému za své peníze dostanete více!

Cestování hotelbusem vám přinese celou řadu výhod, které ocenily již tisíce našich zákazníků:

 

 • Pohodlí během celé cesty
 • Péče české posádky
 • Plná penze v ceně
 • Efektivní využití celého času na dovolené
 • Intenzivní kontakt s místním prostředím a obyvateli
 • Máte „kousek domova“ stále s sebou
 • Rozumná cena
 • Žádné otravné vybalování kufrů
 • Žádné zmatečné stěhování z hotelu do hotelu
 • Žádná ztracená zavazadla
 • Žádné nepohodlné přejezdy místní dopravou
 • Žádné časové ztráty

 

Pro koho jsou hotelbusy určeny

 

Touha po cestování není omezena ani věkem či vzděláním. Vytváříme proto takové podmínky, aby se s námi cítili dobře všichni cestovatelé bez omezení věku. Obzvláště oblíbené je cestování našimi hotelbusy mezi zákazníky střední a starší věkové kategorie, z nichž mnozí s námi cestují opakovaně.

 

Velice oblíbené jsou hotelbusy pro cesty ucelených skupin a kolektivů. 

 Iveco - Irisbus Lux 20

Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20

Posádka hotelbusu

 

Posádka každého vozidla je dvoučlenná a má statut technického doprovodu. Oba členové posádky mají příslušnou kvalifikaci pro řízení hotelbusu a během cesty se střídají v řízení vozu a přípravě jídla. Posádka vozu je natolik zkušená a znalá místních podmínek, že je schopna poskytnout klientům veškeré důležité informace o navštěvovaných místech, upozornit na místní zvyklosti a varovat před případnými riziky.

 

Iveco - Irisbus Lux 20 - EVROPAN

 

 

 

Hotelbus Iveco - Irisbus Lux 20, Amman - Jordánsko, podzim 2010

 

Do tohoto hotelbusu se vejde 20 lidí, což je dáno tím, že jeho podvozek je o dva metry delší než u „sesterské“ Karosy. Vnitřní uspořádání vychází z osvědčené verze Karosa, která byla prověřena léty provozu. Uvnitř je šest dvoulůžkových kajut a osm jednolůžkových. Cestující sedí v přední části za řidičem na sedačkách dálkových autobusů.

 

Podobně jako v Karose mají turisté zavazadla v kajutách nebo pod sedadly. V hotelbusu je plnohodnotně vybavená kuchyňka a chemické WC s umývárnou. Ve vozidle jsou rovněž klasické evropské zásuvky na 220 voltů na dobíjení baterií.

 

Na cestách nocujeme v kempech s veškerým vybavením. Při dlouhých přejezdech a v místech, kde není dostatečná síť kempů, trávíme noc u benzinových pump.

 

Stravování je formou plné penze. Hotelbusy vezou jídelní nádobí s sebou.

Pořadatel:Pangeotours

print Formát pro tisk