RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

Egypt, Estonsko (Pobaltí)

Pro aktuální nabídku volejte nebo pište!

 

 

Ramadán 2023
 
 
Od večera - středa 22. března
 
do večera - čtvrtek 20. dubna
,

Každý rok je datum začátku i konce měsíce Ramadánu velmi rozdílné. Je to dáno tím, že islámský kalendář, kterým se zahájení Ramadánu řídí, je o mnoho dní kratší a navíc je řízen dle lunární fáze měsíce. I proto je datum zahájení například v Evropě nebo v Americe rozdílné. V zemích jako je Turecko, Tunisko, Spojené arabské emiráty, Maroko či Egypt je den zahájení i ukončení totožný.

 

 


Egypt - PLAVBA PO NILU S POBYTEM U MOŘE - jarní termíny 2023 - akční ceny!

Egypt - PLAVBA PO NILU S POBYTEM U MOŘE - jarní termíny 2023 - akční ceny!Egypt je zemí s bohatou historií, kde se střetává dávná minulost s moderní civilizací. Starověkou dobu faraónů připomínají zejména pyramidy v Gíze, chrámy v Abu Simbelu, Luxoru a Karnaku. Egypt je ideálním místem pro milovníky potápění, koupání a opalování. Pláže jsou písčité, moře průzračné a zářivě modré. Fascinující podmořský svět skýtá tisíce druhů rybek, korálů a dalších vodních živočichů. Pobřeží Rudého moře poskytuje svým návštěvníkům dokonalý odpočinek na pláži i nepřeberné množství aktivit.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 11.1.2023 17:53  •  Přečteno: 84x

Pobaltí - ČTYŘI EVROPSKÁ HLAVNÍ MĚSTA, KURSKÁ KOSA A HORA KŘÍŽŮ - autobus - srpen 2023

Pobaltí - ČTYŘI EVROPSKÁ HLAVNÍ MĚSTA, KURSKÁ KOSA A HORA KŘÍŽŮ - autobus - srpen 2023Poznávací zájezd do Litvy, Lotyšska a Estonska. Vydejte se s námi do pobaltských zemí, dříve těžce zkoušených pod německou a sovětskou vládou. Všechna tři hlavní města – estonský Tallinn, lotyšská Riga i litevský Vilnius mají historická jádra zapsaná na Seznamu UNESCO. Najdeme v nich cechovní domy upomínající na hansovní minulost, středověké hradby, luteránské, katolické a pravoslavné katedrály i gotické cihlové stavby. Komu by země Pobaltí nestačily, může nahlédnout i do finské metropole Helsinky.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 11.1.2023 17:28  •  Přečteno: 62x

Egypt - ZEMÍ FARAÓNŮ - ABÚ SIMBEL a plavba po Nilu z Asuánu do Luxoru - jaro, podzim 2023

Egypt - ZEMÍ FARAÓNŮ -  ABÚ SIMBEL a plavba po Nilu z Asuánu do Luxoru - jaro, podzim 2023V pestrém programu navštívíte hlavní město Egypta Káhiru, město učenců Alexandrii, proslulé skalní chrámy Abu Simbel. Říční lodí se vydáte z Asuánu do Kóm Ombo. Zažijete prohlídky chrámových komplexů v Luxoru a Karnaku .... přesun Arabskou pouští na východ na pobřeží Rudého moře do turisticky populární Hurghady a dále na sever k Suezskému průplavu .... Egypt je zemí, kde na turisty čeká ještě stále mnoho nových míst hodných návštěvy ....

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 11.1.2023 17:04  •  Přečteno: 241x

Estonsko, Litva, Lotyšsko - MALÝ OKRUH POBALTÍM - s výletem do Helsinek (Finsko) - srpen 2023

Estonsko, Litva, Lotyšsko - MALÝ OKRUH POBALTÍM - s výletem do Helsinek (Finsko) - srpen 2023Název Baltské (Pobaltské) státy (země) dnes označuje tři státy v severovýchodní Evropě na východním pobřeží Baltského moře: Estonsko, Lotyšsko a Litvu. Někdy se k nim také připočítává ruská Kaliningradská oblast vklíněná mezi Litvu a Polsko. Náš autobusový zájezd Vás zavede do každé z nich a představí Vám bohatou historii, krásnou přírodu, památky i pulsující metropole. V červencovém termínu navíc fakultativně možnost jednodenního výletu trajektem do hlavního města Finska - Helsinek.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 20.1.2023 19:18  •  Přečteno: 93x

Egypt - TO NEJ + PLAVBA PO NILU + KOUPÁNÍ V HURGHADĚ - letecky z Prahy - duben 2023

Egypt - TO NEJ + PLAVBA PO NILU + KOUPÁNÍ V HURGHADĚ - letecky z Prahy - duben 2023Po stopách faraonů, po proudu nejdelší řeky i za relaxem pod africkým sluncem. Vyrazíte k pyramidám v Gíze. Na Káhiru se rozhlédnete z Citadely a prozkoumáte největší arabskou tržnici. Zjistíte vše o papyrusu. Navštívíte Údolí králů a nejzachovalejší chrám. Zažijete plavbu po Nilu i projížďku felúkou a vychutnáte si odpočinkový luxus v Hurghadě. Poznávejte nová místa, poznávejte Egypt!

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 30.1.2023 23:52  •  Přečteno: 68x