RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

A D V E N T Y

Pro aktuální nabídku volejte, pište!


Strana:  1 2   další »

Rakousko - ADVENT - ROMANTICKÉ ÚDOLÍ WACHAU - sobotní nebo nedělní jednodenní - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - ROMANTICKÉ ÚDOLÍ WACHAU - sobotní nebo nedělní jednodenní - prosinec 2023Navštívíte adventní trh v mohutném klášteře vysoko nad údolím Dunaje Göttweig, trhy v historických městech na Dunaji v malebném údolí Wachau (UNESCO) - Krems a Dürnstein. Nádherné vinařské křivolaké uličky mezi hradní zříceninou a zámkem s nejkrásnější rokokovou věží v Rakousku. Adventní trh pod osvětleným dlouhým průčelím nejkrásnější barokní stavby Rakouska - v klášteře Melk.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:13  •  Přečteno: 120x

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA - MONDSEE, SANKT GILGEN, BAD ISCHL, GMUNDEN - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA - MONDSEE, SANKT GILGEN, BAD ISCHL, GMUNDEN - prosinec 2023Pohodový a romantický adventní výlet, kdy Vás dopoledne čeká návštěva adventních trhů v městečku Mondsee u stejnojmenného jezera Mondsee; dále procházka malebným městečkem Sankt Gilgen, které leží na břehu jezera Wolfgangsee; návštěva adventních trhů; prohlídka nejstarších solných lázní v Rakousku v Bad Ischlu, kam tak rádi jezdili císařovna Sissi a císař Franz Josef. Přejezd k jezeru Traunsee, do městečka Gmunden, kde také navštívíme vánoční trhy.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:23  •  Přečteno: 174x

Španělsko - ADVENT V BARCELONĚ - letecky z Prahy - prosinec 2023

Španělsko - ADVENT V BARCELONĚ - letecky z Prahy - prosinec 2023Během tohoto předvánočního výletu do Barcelony se dozvíte navíc všechny zajímavosti o tom, jak Španělé slaví vánoce, co je pro Katalánce Cagatió, jistě ochutnáte turrones = typické vánoční sladkosti, zkrátka si užijete báječnou atmosféru vánoc v Barceloně i s možností předvánočních nákupů. Barcelona je známá také díky originálním stavbám architekta Antoni Gaudího a jeho současníků. Především překrásnou La Sagrada Família - nejnavštěvovanější památku v celém Španělsku si jistě nenecháte ujít ....

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 21:08  •  Přečteno: 121x

Rakousko - ADVENTNÍ LINEC - sobotní nebo nedělní jednodenní - listopad, prosinec 2023

Rakousko - ADVENTNÍ LINEC - sobotní nebo nedělní jednodenní - listopad, prosinec 2023Prohlídka Lince, kulturního hlavního města Evropy 2009, v doprovodu a s výkladem profesionálního průvodce je vynikající možností, jak si zpříjemnit některou sobotu nebo neděli v předvánočním čase. V programu výletu je pamatováno i na dostatek času pro individuální program klientů. Množství kaváren láká k příjemnému posezení a nákupu i ochutnání tradičního lineckého dortu. Malá prostranství, dvorky a nádvoří jsou plná živých smrčků u nichž se tak krásně popíjí vánoční punč ....

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:33  •  Přečteno: 131x

Rakousko - VÍDEŃ ADVENTNÍ - sobotní nebo nedělní jednodenní - listopad, prosinec 2023

Rakousko - VÍDEŃ ADVENTNÍ - sobotní nebo nedělní jednodenní - listopad, prosinec 2023Romantická Vídeň je nádherná během celého roku a vždy má svým návštěvníkům co nabídnout. Na advent je tradičně vyzdobena a připravena už ve druhé polovině listopadu. Na řadě míst a náměstíček jsou stánky s pestrou nabídkou především kulinářských specialit . Hlavní zájem turistů se už tradičně zaměřuje na obrovský trh před novogotickou radnicí, kde je převážně o sobotách už příliš těsno. Pak je ta pravá chvíle uniknout do radnice, kde jsou kulturní pořady a rukodělné dílničky pro Vaše ratolesti.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:27  •  Přečteno: 138x

Rakousko - ADVENT - SALZBURG a BAD ISCHL - 1d ve všední dny i o víkendu - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - SALZBURG a BAD ISCHL - 1d ve všední dny i o víkendu - prosinec 2023Překrásný Salzburg s majestátním hradem přivítá každoročně v průběhu celého roku desítky tisíc turistů. Nejkrásnější je ovšem v tajuplném adventním čase, kdy se oblékne do třpytivého hávu. V krásně vyzdobených ulicích starého centra Vás okouzlí pestré stánky plné překrásných vánočních ozdob a výborných lahůdek. Zastávka v kouzelných LÁZNÍCH BAD ISCHL, které tolik milovali císařovna Sissi a Franz Josef.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:02  •  Přečteno: 124x

Rakousko - ADVENT - STEYR, CHRISTKINDL, STEINBACH - sobotní jednodenní - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - STEYR, CHRISTKINDL, STEINBACH - sobotní jednodenní - prosinec 2023Steyr leží na řekách Enži a Steyru ve spolkové zemi Horní Rakousy při hranici s Dolními Rakousy. Název Spolkové země Štýrsko byl odvozen právě od něho. Prohlídka starobylého Steyru se zámkem a zachovalými hradbami a nedalekého Christkindlu s barokním kostelem. Právě odtud z Ježíškova poštovního úřadu zasílají děti vánoční poštu "přímo Ježíškovi", pohyblivé jesličky. Přejezd do Steinbachu, kde je největší adventní kalendář a kde se koná tradiční průvod čertů a čarodejnic „Krampus und Perchten“.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:11  •  Přečteno: 114x

Maďarsko - BUDAPEŠŤ ADVENT - sobotní jednodenní - prosinec 2023

Maďarsko - BUDAPEŠŤ  ADVENT -  sobotní jednodenní - prosinec 2023Budapešť je 9. největší město EU s bohatou historií a množstvím památek - uvidíte Budínský hrad nazývaný též Královský palác, neogotickou Rybářskou baštu v Budíně na pravém břehu Dunaje, Matyášův chrám nedaleko budínského hradu, Baziliku svatého Štěpána, Széchenyi lánchíd - první most v Budapešti přes Dunaj a vyhlášené stejnojmenné termální lázně i jeden z národních symbolů Maďarska Országház - Zemský nebo také Státní dům.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 21.1.2023 22:19  •  Přečteno: 138x

Maďarsko - BUDAPEŠŤ ADVENT - víkendový zájezd - listopad 2023

Maďarsko - BUDAPEŠŤ ADVENT - víkendový zájezd - listopad 2023Budapešť je 9. největší město EU s bohatou historií a množstvím památek - uvidíte Budínský hrad nazývaný též Královský palác, neogotickou Rybářskou baštu v Budíně na pravém břehu Dunaje, Matyášův chrám nedaleko budínského hradu, Baziliku svatého Štěpána, Széchenyi lánchíd - první most v Budapešti přes Dunaj a vyhlášené stejnojmenné termální lázně i jeden z národních symbolů Maďarska Országház - Zemský nebo také Státní dům.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 21.1.2023 22:15  •  Přečteno: 140x

Německo - PASOV - ADVENT NA SOUTOKU TŘÍ ŘEK - sobotní jednodenní - prosinec 2023

Německo - PASOV - ADVENT NA SOUTOKU TŘÍ ŘEK - sobotní jednodenní - prosinec 2023Pasov leží na soutoku tří řek - Innu, Ilzu a Dunaje zhruba jen 60 km od hranic s Českou republikou. Prohlídka památek města mezi nimiž vyniká dóm sv. Štěpána s patrně největšími chrámovými varhanami na světě. Barokní podobu města vytvořili italští barokní mistři v 17. stol., kteří pracovali také v České republice. V osobním volnu návštěva vánočního trhu nebo nákupy v centru nebo v obchodních domech na nákupní třídě.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:00  •  Přečteno: 144x

Německo - MNICHOV - ADVENT V HLAVNÍM MĚSTĚ BAVORSKA - sobotní jednodenní - prosinec 2023

Německo - MNICHOV - ADVENT V HLAVNÍM MĚSTĚ BAVORSKA  - sobotní jednodenní - prosinec 2023Tentokrát navštívíme třetí největší město v Německu - hrdé a reprezentativní hlavní město spolkové země Bavorsko, které máme všichni spojené především s největší pivní veselicí na světě. Málokdo z Vás však ví, že se zde před radnicí konal poprvé adventní trh už v roce 1806. Zdejší oslavy Vánoc jsou velkolepé. Mnoho prodejních stánků má podobu rytířských stanů. Kromě svařáku a medoviny ochutnejte místní Feuerzangenbowle, červené víno se zkaramelizovaným rumem nasáklým cukrem.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 3.2.2023 23:52  •  Přečteno: 109x

Německo - ADVENTNÍ NORIMBERK - sobotní jednodenní - prosinec 2023

Německo - ADVENTNÍ NORIMBERK - sobotní jednodenní - prosinec 2023Nádherný Norimberk se vznešeným rozsáhlým císařským hradem, s bohatou historií a vyhlášenými adventními trhy leží na obou březích řeky Pegnirz v části Bavorska, která se nazývá Střední Franky. Bylo založeno už okolo roku 1000 na průsečíku strategických a obchodních cest mezi Itálií a severní Evropou. Celé město bylo zničeno nálety v roce 1945. Při obnově byla zachována historická síť ulic a velmi pečlivě obnoveny hlavní památky, původní hrázděné a historické domy však nahradily moderní stavby.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:14  •  Přečteno: 128x

Německo - ADVENT - DRÁŽDANY A PROSLAVENÁ ŠTÓLA - sobotní jednodenní - prosinec 2023

Německo - ADVENT - DRÁŽDANY A PROSLAVENÁ ŠTÓLA - sobotní jednodenní - prosinec 2023Krásné předvánoční trhy, průvod v historických kostýmech a obří štóla vezená na koňmi taženém voze, její slavnostní krájení s možností ochutnávky i nákupu s sebou. To je největší tahák tohoto adventního výletu. Ale samozřejmě Vám nabídneme i procházku historickým centrem s průvodcem a dostatek času na posezení se svařeným vínem, vynikající polévkou nebo tradičním punčem. Několik adventních trhů Vám umožní i nákup tradičních řemeslnických vánočních dekorací.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:03  •  Přečteno: 116x

Německo, Rakousko - ADVENT - BERCHTESGADEN A SALZBURG - sobotní jednodenní - prosinec 2023

Německo, Rakousko - ADVENT - BERCHTESGADEN A SALZBURG - sobotní jednodenní - prosinec 2023Procházka po břehu zelenosmaragdového alpského jezera Königsee a kouzelným, historickým, tržním městečkem Berchtesgaden s adventním trhem, které leží v německých Bavorských Alpách. Nádherná kombinace romantického jezera Königsee a malebného městečka Berchtesgaden v kontrastu se vznešeností salzburského hradu a bohatostí adventních trhů hlavního města rakouské spolkové země Salzbursko.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:08  •  Přečteno: 125x

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA II. - HALLSTATT, ST.WOLFGANG, VODNÍ ZÁMEK ORT - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA II. - HALLSTATT, ST.WOLFGANG, VODNÍ ZÁMEK ORT - prosinec 2023V pokorném adventním čase Vás zveme na výlet s návštěvou úchvatného městečka Hallstatt, které je terasovitě rozložené na břehu jezera. Mnozí z Vás je jistě důvěrně znají z našich jarních a podzimních výletů, ale předvánoční atmosféra má své nezaměnitelné kouzlo v blízkosti klidné hladiny stejnojmenného jezera. Dále městečko Sankt Wolfgang na břehu jezera Wolfgangsee, návštěva adventních trhů. Přejezd k jezeru Traunsee, návštěva vánočních trhů na zámku Ort.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:40  •  Přečteno: 103x

Strana:  1 2   další »