RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

Německo, Norsko, Nepál

Pro aktuální nabídku volejte, pište.


Německo - ADVENTNÍ BAYREUTH 2021 - sobotní jednodenní za památkami a adventními trhy

Německo - ADVENTNÍ BAYREUTH 2021 - sobotní jednodenní za památkami a adventními trhyMěsto Bayreuth je hlavním městem vládního obvodu horní Franky a zemského okresu Bayreuth. Jedna se o velice půvabné město s velkým množstvím historických památek. Nejvýznamnější z nich je Markraběcí operní dům, který je uznáván jako nejkrásnější dochované barokní divadlo v Evropě a proto byl zapsán na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO a zvolen na listinu sta nejvýznamnějších pamětihodností v Německu.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 18.3.2021 19:28  •  Přečteno: 576x

Německo - PASOV - ADVENT NA SOUTOKU TŘÍ ŘEK 2022 - sobotní jednodenní

Německo - PASOV - ADVENT NA SOUTOKU TŘÍ ŘEK 2022 - sobotní jednodenníPasov leží na soutoku tří řek - Innu, Ilzu a Dunaje zhruba jen 60 km od hranic s Českou republikou. Prohlídka památek města mezi nimiž vyniká dóm sv. Štěpána s patrně největšími chrámovými varhanami na světě. Barokní podobu města vytvořili italští barokní mistři v 17. stol., kteří pracovali také v České republice. V osobním volnu návštěva vánočního trhu nebo nákupy v centru nebo v obchodních domech na nákupní třídě.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.10.2022 10:16  •  Přečteno: 6x

Německo - MNICHOV - ADVENT V HLAVNÍM MĚSTĚ BAVORSKA 2021 - sobotní jednodenní

Německo - MNICHOV - ADVENT V HLAVNÍM MĚSTĚ BAVORSKA 2021 - sobotní jednodenníTentokrát navštívíme třetí největší město v Německu - hrdé a reprezentativní hlavní město spolkové země Bavorsko, které máme všichni spojené především s největší pivní veselicí na světě. Málokdo z Vás však ví, že se zde před radnicí konal poprvé adventní trh už v roce 1806. Zdejší oslavy Vánoc jsou velkolepé. Mnoho prodejních stánků má podobu rytířských stanů. Kromě svařáku a medoviny ochutnejte místní Feuerzangenbowle, červené víno se zkaramelizovaným rumem nasáklým cukrem.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 13.10.2021 22:58  •  Přečteno: 368x

Německo - NORIMBERK 2022 - MĚSTO S NEOPAKOVATELNOU VÁNOČNÍ ATMOSFÉROU - sobotní jednodenní

Německo - NORIMBERK 2022 - MĚSTO S NEOPAKOVATELNOU VÁNOČNÍ ATMOSFÉROU - sobotní jednodenníNádherný Norimberk se vznešeným rozsáhlým císařským hradem, s bohatou historií a vyhlášenými adventními trhy leží na obou březích řeky Pegnirz v části Bavorska, která se nazývá Střední Franky. Bylo založeno už okolo roku 1000 na průsečíku strategických a obchodních cest mezi Itálií a severní Evropou. Celé město bylo zničeno nálety v roce 1945. Při obnově byla zachována historická síť ulic a velmi pečlivě obnoveny hlavní památky, původní hrázděné a historické domy však nahradily moderní stavby.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.10.2022 10:17  •  Přečteno: 6x

Německo - ADVENT - DRÁŽDANY A PROSLAVENÁ ŠTÓLA 2022 - sobotní jednodenní

Německo - ADVENT - DRÁŽDANY A PROSLAVENÁ ŠTÓLA 2022 - sobotní jednodenníKrásné předvánoční trhy, průvod v historických kostýmech a obří štóla vezená na koňmi taženém voze, její slavnostní krájení s možností ochutnávky i nákupu s sebou. To je největší tahák tohoto adventního výletu. Ale samozřejmě Vám nabídneme i procházku historickým centrem s průvodcem a dostatek času na posezení se svařeným vínem, vynikající polévkou nebo tradičním punčem. Několik adventních trhů Vám umožní i nákup tradičních řemeslnických vánočních dekorací.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.10.2022 10:18  •  Přečteno: 6x

Německo - REGENSBURG A PLAVBA KŘIŠŤÁLOVOU LODÍ 2021 - sobotní jednodenní

Německo - REGENSBURG A PLAVBA KŘIŠŤÁLOVOU LODÍ 2021 - sobotní jednodenníZlatým hřebem tohoto výletu je téměř dvouhodinová plavba "křišťálovou" lodí společnosti Wurm&Köck z Regensburgu k Walhalle a zpět. Okouzlí Vás už majestátní vzezření výletní lodi, na jejíchž bocích se blyští překrásné kameny Swarovski. Uvnitř lodi je stejný materiál použitý na větších plochách i vtipných malých detailech dveří a obložení. Obzvlášť pohádkově vyznívá její výzdoba při setmění, kdy je její krása ještě umocněna hrou barevných světel.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 13.10.2021 23:24  •  Přečteno: 550x

Německo - ADVENT - BERCHTESGADEN A SALZBURG 2022 - sobotní jednodenní

Německo - ADVENT - BERCHTESGADEN A SALZBURG 2022 - sobotní jednodenní Procházka po břehu zelenosmaragdového alpského jezera Königsee a kouzelným, historickým, tržním městečkem Berchtesgaden s adventním trhem, které leží v německých Bavorských Alpách. Nádherná kombinace romantického jezera Königsee a malebného městečka Berchtesgaden v kontrastu se vznešeností salzburského hradu a bohatostí adventních trhů hlavního města rakouské spolkové země Salzbursko.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.10.2022 10:18  •  Přečteno: 5x