RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: C Y K L O Z Á J E Z D Y, Německo, Norsko, Nepál, Švýcarsko, Švédsko (Skandinávie)

Švýcarsko - BODAMSKÉ JEZERO, SILVRETTA A RÝNSKÉ VODOPÁDY - FM sleva - srpen 2023

Švýcarsko - BODAMSKÉ JEZERO, SILVRETTA A RÝNSKÉ VODOPÁDY - FM sleva - srpen 2023Švýcarsko, Rakousko a Německo - cykloturistika kolem Rýna a Bodamského jezera, úžasným pohořím Silvretta, údolím Montafon a pahorkatinou Bregenzerwald. Čtyři cyklodny, návštěva termálů! Podél průzračné modrozelené hladiny údajně jednoho z nejčistších jezer Evropy - Bodensee neboli "Švábského moře", jak jej hrdě nazývají Němci, vede jedna z nejúžasnějších evropských cyklostezek, která vás provede územím tří států.

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

 

1. den: Odjezd z Brna ve 20.30 hod., z Prahy 23.15 hod. (ostatní odjezdová místa viz tab.), přejezd Německem a Rakouskem do Švýcarska.
 
2. den: Na kole z Kostnice (Husův dům, Koncil, katedrála Münster) po švýcarském břehu Bodamského jezera přes Kreuzlingen, Romanshorn, Arbon a Rorschach do místa ubytování v Bregenz. 40–74 km.
 
3. den: Nádherné vysokohorské scenérie se nám otevřou po výšlapu do pohoří Silvretta (soustava přehrad u Bielerhöhe) nebo si užijeme pohodu při 60km sjezdu údolím Montafon přes Bludenz do Feldkirchu. Lze prodloužit do Vaduzu, hl. města Lichtenštejnska. Okruh v Silvrettě 36,5 km, lze zkrátit; Montafon 60 km; Vadúz +21 km/1 cesta.
 
4. den: Od Rýnských vodopádů po cyklostezce kolem Rýna jedeme přes Schaffhausen (krásné renovované centrum), Stein am Rhein (opevněné centrum s hrázděnými domy) a Steckborn do Kostnice. 22–53 km.
 
5. den: Po severním břehu Bodamského jezera přes ostrovní město Lindau a Friedrichshafen (muzeum vzducholodí) do Meersburgu (historické centrum). Trajektem se přeplavíme přes jezero do cíle cykloputování – Kostnice. Možnost návštěvy termálů nebo květinového ostrova Mainau, příp. klášterního a zeleninového Reichenau. 58 km i více nebo pouze libovolné km v okolí Kostnice. Odjezd do ČR.
 
6. den: Návrat do Brna v časných ranních hodinách.
 
Alternativní program pro 3. nebo 4. den: Možnosti koupání na plážích Bodamského jezera nebo program cyklo: Lanovkou i s koly lze vyjet na vrchol Pfänder (1.064 m n. m.) a odtud zvlněnou pahorkatinou Bregenzerwald sjet na kole některou z variant k jezeru, možnost návštěvy ostrovního města Lindau nebo přírodní rezervace delty Rýna. V pohoří Bregenzerwald nebo v deltě Rýna libovolné km.

 

Další informace

 
Počet cyklodnů: 4, některou etapu lze vynechat a zvolit individuální program.
Náročnost: lehká, volitelně i náročnější. Podpora busu (možnost volby krátké nebo delší trasy).
Profil: kolem Bodamského jezera a kolem Rýna rovina. Bregenzerwald zvlněný, fakultativně kopcovitý profil. Silvretta – celkem 16 km stoupání, zbytek okruhu rovina a sjezdy. Montafon pozvolně z kopce.
Cyklostezky mají asfaltový i kvalitní šotolinový povrch, jezdíme i po málo frekventovaných silnicích. V Bregenzerwaldu možnost volby terénních štěrkovo-kamenitých cest. Stezky kolem jezera i řeky Rýn jsou vhodné i pro in-line bruslaře.
Navštívené země: Rakousko, Švýcarsko, Německo

 

 

Bodamské jezero, Silvretta a Rýnské vodopády

 

 

Termín zájezdu:

27.8. - 1.9.2023

 

Cena Kč od 10.990,- / FM od 10.111,-

(os. v 1/2, 1/3 pokoji

Cena od Kč 12.490,- / FM od 11.491,-

(os. v 1/1 pokoji)

 

 

Cena zahrnuje

 

  • 3× nocleh se snídaní v hotelus v Bregenz
  • Dopravu ajutobusem z Brna, Prahy a Plzně + podporu busu na místě (ostatní odjezdová místa viz příplatky)
  • přepravu jednoho jízdního kola v cyklovleku
  • služby sportovního instruktora CK, infomateriál
  • pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje

 

  • pobytovou taxu 3 € os./noc (povinná platba v místě)
  • vstupné v rámci fakultativního programu cca 80 €
  • lanovka Pfänder zpáteční 15 €, jednosměrná 9 € (přeprava kola 7 €); trajekt Meersburg - Konstanz 5,6 €/dosp. os. s kolem; loď Bregenz - Lindau zpáteční 14 €/dosp. os.; vlak Bregenz hl.n. – Lindau jednosměrná 4 €

 

 

 

Servis jízdních kol ani lékařskou péči nezajišťujeme !

Pořadatel:Victoria

print Formát pro tisk