RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

Pro klienty 55 plus

Pro aktuální nabídku volejte, pište!

 

 

PROGRAM DOVOLENÁ PRO SENIORY 55+ VZNIKL V ROCE 2011 JAKO ODPOVĚĎ NA INICIATIVU ŠPANĚLSKÉ VLÁDY,

KTERÁ ZAČALA FINANČNĚ PODPOROVAT EVROPSKÝ SENIORSKÝ TURISMUS PROSTŘEDNICTVÍM SVÉHO PROGRAMU EUROPE SENIOR TOURISM.

Dotace španělské vlády evropským turistům nad 55 let skončily sice již v roce 2014, ukázalo se však, že vycházet vstříc klientům v nejlepších letech je potřeba i nadále.

Každý věk má totiž svoje vlastní specifika, která by ale neměla být překážkou v cestě za splněnými cestovatelskými sny.

Na co se tedy můžete v rámci programu Dovolená pro seniory 55+ těšit? Na našich zájezdech se především setkáte se svými vrstevníky.

Ti mají podobné nároky i kondici, které zohledňujeme v programech všech našich zájezdů.

Zejména u aktivních a poznávacích zájezdů si můžete vybrat z několika úrovní náročnosti.

 

Mar Menor - La Manga - španělské mrtvé moře

je tu stále pro Vás - a nejen pro ty 55+  :-)

 

 

ZAJÍMAVOSTI O MOŘSKÉ LAGUNĚ MAR MENOR

Největší přírodní bazén v Evropě nebo velký rybník. Přízviska, která Mar Menor provázejí všemi turistickými průvodci po Španělsku, nemohou být trefnější.

Moře zde totiž dosahuje maximální hloubky pouhých sedmi metrů a od Středozemního moře je odděleno úzkým pásem písčité pevniny. Ten je nazývaný “rukáv” – manga a dal jméno i zdejšímu letovisku – La Manga.

Tato „hráz“ mezi Středozemním mořem a Mar Menor je dlouhá 24 kilometrů a dosahuje šířky od 200 do 1 500 metrů.

Milovníci historie zajisté ocení i blízkost starobylých měst jako je Cartagena nebo Murcia. Jejich památky, malebné uličky a náměstí okouzlují návštěvníky svou typicky španělskou náladou, které nelze odolat. 


Česká republika - ZÁPADNÍ ČECHY - PODZIMNÍ ROMANTIKA - autobus, polopenze - září 2023

Česká republika - ZÁPADNÍ ČECHY - PODZIMNÍ ROMANTIKA - autobus, polopenze - září 2023Synonymem západních Čech je lázeňský trojúhelník Karlovy Vary – Mariánské lázně – Františkovy lázně, který se pyšní největším výskytem minerálních a termálních pramenů a unikátními památkami. Navštívíme karlovarský pramen Vřídlo, hrad Loket, zámek Bečov nad Teplou, Lázně Kynžvart, město Cheb s románským hradem a Černou věží ....

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 3.2.2023 23:01  •  Přečteno: 271x

Maďarsko - TAPOLCA - relax v termálních lázních a v krasové jeskyni - autobus, polopenze - květen, září 2023

Maďarsko - TAPOLCA  -  relax v termálních lázních a v krasové jeskyni - autobus, polopenze - květen, září 2023O Tapolce se často mluví jako o městě jeskyní a vod. Nachází se 11 km severně od Balatonu a 160 km od Budapešti. Městečko má více než 15 000 obyvatel a je ideálním místem pro odpočinek. Nabízí příjemné procházky kolem jezera s mlýnem, mnoho kulturních akcí, nebo také dobrodružství při objevování místní jezerní jeskyně na lodičkách. KRASOVÁ JESKYNĚ - Pobyt v této léčebné jeskyni má blahodárné účinky pro léčbu alergií, astmatu a dalších nemocí dýchacích cest.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 23.1.2023 19:10  •  Přečteno: 303x

Menorca (ESP) - KRÁSY MENORCY - hotel s bufetovou polopenzí - květen, říjen 2023

Menorca (ESP) - KRÁSY MENORCY - hotel s bufetovou polopenzí - květen, říjen 2023Proč se o Menorce hovoří jako o „Karibiku“ ve Středomoří a nejčistším místě Španělska? Přesvědčte se sami během poznávacího zájezdu po krásách tohoto jedinečného ostrova. Projdete se biosférickou rezervací (UNESCO), navštívíte historické centrum Ciutadelly a hlavního města Mahónu - prohlídka centra a návštěva likérky, kde se vyrábí místní slavný Gin Xoriguer. Ponoříte se do dávné historie u kamenných staveb a nebudou chybět ani majáky, útesy či panenské pláže s křišťálovou vodou.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 7.2.2023 19:02  •  Přečteno: 305x

Itálie - KRÁSY SICÍLIE - putování nejen po památkách UNESCO - letecky, červen, září, říjen 2023

Itálie - KRÁSY SICÍLIE - putování nejen po památkách UNESCO - letecky, červen, září, říjen 2023 Poznejte největší ostrov Středomoří, na němž najdete množství od sebe zcela odlišných kultur – přes řeckou, arabskou, normanskou až po španělskou. Zájezd si zpestříte poznáním hlavního města Sicílie, Palerma, neboť kdo nebyl v Palermu, nezažil Sicílii. Chybět nebude ani prohlídka nejkrásnější památky z dob Normanů – katedrály Monreale, poznáte krásy romantického městečka Taormina a pokloníte se majestátní sopce Etně. Pravou sicilskou atmosféru pak zažijete v malebném městečku Castellammare del Golfo.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.12.2022 21:50  •  Přečteno: 320x

Itálie - KRÁSY NEAPOLSKÉHO ZÁLIVU - letecky s polopenzí - květen, září, říjen 2023

Itálie - KRÁSY NEAPOLSKÉHO ZÁLIVU - letecky s polopenzí - květen, září, říjen 2023Čeká Vás „hlavní město Jihu“ Neapol, jedny z nejdůležitější archeologických nalezišť na světě Pompeje a Herculaneum na úpatí sopky Vesuv, kouzelné Amalfské pobřeží a vyhledávané ostrovy neapolského zálivu Capri a Ischia. Poznejte nádherné přírodní scenérie a kouzlo tisíc let staré historie v popředí s jedněmi z nejnavštěvovanějších památek světa. Italský region Kampánie, který najdete v srdci Středomoří, nabízí skvělé víno a gastronomické tradice.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 1.2.2023 20:26  •  Přečteno: 290x

Izrael - VELKÁ CESTA DO SVATÉ ZEMĚ - letecky z Prahy - březen, duben, říjen 2023

Izrael - VELKÁ CESTA DO SVATÉ ZEMĚ - letecky z Prahy - březen, duben, říjen 2023Izrael - Svatá země spjatá s křesťanskými dějinami a biblickými příběhy. Vydejte se s námi objevit její neopakovatelnou atmosféru: zažijte procházku pod starými olivovníky v Getsemanských zahradách; navštivte Jericho – jedno z nejstarších a nejníže položených měst na světě * Křížovou cestu * židovskou čtvrť a Zeď nářků v Jeruzalémě * Nazaret * Betlém * Haifu * moderní Tel Aviv. Na konci zájezdu vás čeká zasloužený odpočinek v léčivých vodách Mrtvého moře.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 31.1.2023 23:00  •  Přečteno: 268x

Itálie - KRÁSY SARDINIE - pohádkové pláže i prastará historie - letecky, červen, září 2023

Itálie - KRÁSY SARDINIE - pohádkové pláže i prastará historie - letecky, červen, září 2023Poznejte smaragd Středozemního moře – ostrov s nezkrotnou přírodou a hrdými tradicemi, který ukrývá starobylé záhady a tajemství. Sardinie nejsou zdaleka jen krásné pláže a modré moře. S námi objevíte tajemné prehistorické věže nuraghi, archeologická naleziště, sardská královská města a lahodnou místní kuchyni. Navštívíte řadu historických míst a měst včetně malebného Alghera přezdívaného Malá Barcelona. Množstvím půvabných míst Sardinie přímo oplývá.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.12.2022 21:38  •  Přečteno: 312x

Island - POBYTOVÝ S VÝLETY - nejen pro 55+ - letecky z Prahy se snídaní - červen, srpen 2023

Island - POBYTOVÝ S VÝLETY - nejen pro 55+ - letecky z Prahy se snídaní - červen, srpen 2023Již tradiční poznávací zájezd na Island mimo hlavní sezonu. Převažující klientela je u obdobných zájezdů ve věku 55+. To nevylučuje možnost přihlášení se pro kohokoliv, kdo se chce na Island podívat v přijatelné cenové úrovni a to na více dnů, než jen na krátký eurovíkend. Během pohodového pobytu (ubytování je na jednom místě) navštívíte mnohá z nejzajímavějších míst tohoto unikátního ostrova. Doporučujeme přikoupit si vynikající večeře, často s islandskými specialitami.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 11.3.2023 23:04  •  Přečteno: 208x