RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

Švýcarsko, Švédsko (Skandinávie)

Pro aktuální nabídku volejte, pište. 

 

 


Švédsko - JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE - ubytování kempy / chatky, snídaně - srpen 2023

Švédsko - JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE - ubytování kempy / chatky, snídaně - srpen 2023Jižní Švédsko je nížinatá oblast s mnoha jezery, největší rozlohu mají Vänern a Vättern. Pobřeží je členité s mnoha zálivy a menšími i většími ostrovy. Dva největší, Gotland a Öland, leží na jihovýchodě v Balském moři. Celé jižní Švédsko je vhodné pro cykloturistiku, trekking, vodní sporty a rybaření. Vydáme se za neuvěřitelným klidem do země Vikingů - země křišťálově čistých jezer, lesů, skalnatého pobřeží, pohádkových ostrovů a rybářských osad, mostů i dávné historie.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 8.2.2023 20:08  •  Přečteno: 360x

Švédsko, Norsko, Dánsko - SKANDINÁVSKÉ METROPOLE A NORSKÉ FJORDY - autobus, srpen 2023

Švédsko, Norsko, Dánsko - SKANDINÁVSKÉ METROPOLE A NORSKÉ FJORDY - autobus, srpen 2023Zveme Vás na pestrý autobusový zájezd s ubytováním v chatkách, ve kterém se seznámíte se třemi hlavními městy v oblasti Skandinávie. Postupně navštívíte jak města a muzea, tak především úchvatnou přírodu této překrásné oblasti na severu Evropy. Z programu vybíráme: Göteborg • Oslo • Gudbrandsdalen • Romsdalen • Cesta Trollů • Alesund • Romsdalsford • Storfjord • Ottadalen • Dalsnibba • Geirangerfjord • Vagamo • Lillehammer • Stockholm • Kodaň

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.2.2023 21:31  •  Přečteno: 280x

Švýcarsko - BERNINA EXPRESS A SVATÝ MOŘIC - autobus, polopenze - červen, září 2023 - FM slevy

Švýcarsko - BERNINA EXPRESS A SVATÝ MOŘIC - autobus, polopenze - červen, září 2023 - FM slevyPanoramatický vlak Bernina Express Vás přes průsmyky Albula a Bernina (železniční trať je zde pod ochranou UNESCO) dopraví z Davosu až do italského Tirana a jízda v tomto legendárním expresu se tak stane zlatým hřebem celého zájezdu. Kromě toho si v předchozích dnech vychutnáte atmosféru renomovaného horského střediska Davos i luxusních lázní Svatý Mořic v údolí Engadin. Davos * Schatzalp * Svatý Mořic * Muottas Muragl * Guarda * Preda a tunel Albula * průsmyk Bernina * kruhový viadukt Brusio * Tirano

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 21.1.2023 20:31  •  Přečteno: 319x

Švýcarsko - ZEMĚ SÝRŮ, ČOKOLÁDY A HORSKÝCH VELIKÁNŮ - autobusem - červenec, srpen, září 2023

Švýcarsko - ZEMĚ SÝRŮ, ČOKOLÁDY A HORSKÝCH VELIKÁNŮ - autobusem - červenec, srpen, září 2023Švýcarsko charakterizují majestátní vrcholky hor, rozlehlá jezera a množství dalších úchvatných přírodních krás. Pro toho, kdo ještě Švýcarsko nenavštívil, bude všechno překvapivé. Kontrast velehor s údolími, kde se po staletí zastavil čas. Vodopády a jezera, ale i malebná lidská sídla. Vzhledem ke své tradici neutrality je sídlem řady mezinárodních institucí, např. Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, MOV, FIFA, Lékařů bez hranic, Světového ekonomického fóra a řady dalších.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 6.3.2023 17:29  •  Přečteno: 236x

Švýcarsko - ŠVÝCARSKÉ ŽELEZNICE - SVĚTOVÉ DĚDICTVÍ UNESCO - září 2023 - FM slevy až 10%!!

Švýcarsko - ŠVÝCARSKÉ ŽELEZNICE - SVĚTOVÉ DĚDICTVÍ UNESCO - září 2023  - FM slevy až 10%!!Švýcarské horské železnice jsou pojmem v celém světě. Železnice přes průsmyky Albula a Bernina jsou zapsány do světového dědictví UNESCO. Další je železnice do horské Arosy a kaňonem Rýnské soutěsky. Přidáme ještě mondénní Davos, starobylá města Chur a Luzern, blankytná jezera a vysoké hory. Davos * kruhový viadukt Brusio * průsmyk Bernina * Svatý Mořic * Preda u tunelu Albula * viadukt Landwasser * Tiefencastel * Chur * Arosa * Filisur * Rýnská soutěska * Luzern

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 21.1.2023 20:43  •  Přečteno: 278x

Švédsko - STOCKHOLM - TO NEJLEPŠÍ ZE STOCKHOLMU - letecky - červen, červenec, srpen, září 2023

Švédsko - STOCKHOLM - TO NEJLEPŠÍ ZE STOCKHOLMU - letecky - červen, červenec, srpen, září 2023Kouzelné město ležící na 14 ostrovech * Nejstarší skanzen na světě * Plavba výletním parníkem po jezeře Mälaren * Nejatraktivnější skandinávské muzeum Vasa - to vše je náš výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan, zhlédnete Královský palác. Vydáte se na ostrov Djurgarden s jedinečnými muzei a stihnete i nejstarší skanzen na světě. Objevte s námi krásy skandinávské metropole a poznejte Stockholm!

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.2.2023 20:04  •  Přečteno: 272x

Švýcarsko - FRANCOUZSKÉ ŠVÝCARSKO + MONT BLANC - s návštěvou čokoládovny - červenec 2023

Švýcarsko - FRANCOUZSKÉ ŠVÝCARSKO + MONT BLANC - s návštěvou čokoládovny - červenec 2023Švýcarsko, jak ho neznáte – s francouzským šarmem v hlavní roli. Objevíte půvabné Lausanne s katedrálou Notre-Dame, kosmopolitní Ženevu i středověký hrad Chillon tyčící se na skále u největšího švýcarského jezera. Pochutnáte si na lahodné čokoládě i vynikajících sýrech a panoramata nejvyšší hory Evropy vás dostanou. Dopřejte si zážitky jako cestovatel a poznejte „francouzské“ Švýcarsko!

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 26.1.2023 12:30  •  Přečteno: 344x

Švýcarsko, Lichtenštejnsko - KOUZLO ŠVÝCARSKÝCH ALP - s plnou penzí - červen, červenec, srpen 2023

Švýcarsko, Lichtenštejnsko - KOUZLO ŠVÝCARSKÝCH ALP - s plnou penzí - červen, červenec, srpen 2023Zermatt – turistické středisko, Jungfraujoch – nejvýše položená železnice v Evropě, Rýnský vodopád u Schaffhausenu – nejmohutnější vodopád v Evropě, Locarno – malebné městečko na severním břehu jezera Lago Maggiore. Zájezd nás povede především za přírodními krásami - budeme mít na dohled velebný Matterhorn, podnikneme pěší výlety pod nejznámější vrcholky švýcarských Alp, budeme se kochat úchvatnými horskými sceneriemi. Navštívíme také metropoli Curych i malebné horské vesnice.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 22.12.2022 23:35  •  Přečteno: 311x

Švýcarsko - ŠVÝCARSKÉ ŽELEZNIČNÍ DOBRODRUŽSTVÍ I. - hotel*** v Davosu s polopenzí - srpen 2023

Švýcarsko - ŠVÝCARSKÉ ŽELEZNIČNÍ DOBRODRUŽSTVÍ I. - hotel*** v Davosu s polopenzí - srpen 2023Švýcarské horské železnice překonávají vysokohorské průsmyky, projíždějí točitými tunely a přejíždí po vysokých viaduktech. Je to dobrodružství - přejezd průsmyků Albula a Bernina, výjezd do vysokohorské Arosy, historický parní vlak přes průsmyk Furka a zubačka na vrchol Rigi. Nechybí ani Lucern na břehu nádherného jezera. Davos * kruhový viadukt Brusio * průsmyk Bernina * Svatý Mořic * viadukt Landwasser * průsmyk Oberalp * Oberwald * průsmyk Furka * Realp * Chur * Arosa * Rigi * Luzern

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 3.2.2023 22:08  •  Přečteno: 274x

Švýcarsko - ŠVÝCARSKÉ ŽELEZNIČNÍ DOBRODRUŽSTVÍ II. - polopenze bufet, relax centrum v hotelu - červenec 2023

Švýcarsko - ŠVÝCARSKÉ ŽELEZNIČNÍ DOBRODRUŽSTVÍ II. - polopenze bufet, relax centrum v hotelu - červenec 2023Nádherných železničních tratí je ve Švýcarsku při přepočtu na velikost země nejvíce v Evropě. Proto vzniklo pokračování Švýcarského železničního dobrodružství. Projedete světoznámou zubačkou pod vrcholy Eiger, Jungfrau a Mönch, zlatým panoramatickým expresem překonáte hory nad Ženevským jezerem a zubačkou vyšplháte na vyhlídkovou horu Rochers de Naye. Třešničkou na dortu je jízda historickým parním vlakem nad Ženevským jezerem.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 6.3.2023 17:15  •  Přečteno: 222x

Švédsko - STOCKHOLM - BENÁTKY SEVERU - letecky z Prahy, hotel*** se snídaní - srpen 2023

Švédsko - STOCKHOLM - BENÁTKY SEVERU - letecky z Prahy, hotel*** se snídaní - srpen 2023Královské město Stockholm leží na pobřeží jihovýchodního Švédska u ústí jezera Mälaren a rozkládá se na 14 ostrovech navzájem propojených mnoha mosty. Pro svoji krásu je právem nazýváno Benátky severu. Město je turisticky velmi přívětivé a většina památek je velmi snadno dostupná pěšky. Hlavní město je rovněž sídlem švédského krále Karla XVI. Gustava, vlády a parlamentu. Každý rok v prosinci se předávají ve Stockholmu Nobelovy ceny za literaturu, chemii, fyziku, fyziologii nebo lékařství.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.3.2023 22:24  •  Přečteno: 335x

Švýcarsko, Rakousko, Itálie - ENGADIN A ÚDOLÍ VAL VENOSTA *** - 3x hotel s polopenzí - květen 2023

Švýcarsko, Rakousko, Itálie - ENGADIN A ÚDOLÍ VAL VENOSTA *** - 3x hotel s polopenzí - květen 2023Profil: kolem řeky Adige z kopce a po rovině. Kolem Innu po rovině a z kopce, cca 4km stoupání je pouze do Guardy a cca 2 km do Ftan. Krátká stoupání (ve stovkách metrů) jsou v okolí St. Moritz. Z Nauders do Martiny sjezd, poté pozvolné stoupání a sjezd do Pfunds. Šotolinovo-štěrkové cyklostezky se dají objet po silnicích, kolem Reschensee a do Merana jsou hezké, většinou asfaltové cyklostezky.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 6.3.2023 19:12  •  Přečteno: 208x

Švýcarsko - BODAMSKÉ JEZERO, SILVRETTA A RÝNSKÉ VODOPÁDY - FM sleva - srpen 2023

Švýcarsko - BODAMSKÉ JEZERO, SILVRETTA A RÝNSKÉ VODOPÁDY - FM sleva - srpen 2023Švýcarsko, Rakousko a Německo - cykloturistika kolem Rýna a Bodamského jezera, úžasným pohořím Silvretta, údolím Montafon a pahorkatinou Bregenzerwald. Čtyři cyklodny, návštěva termálů! Podél průzračné modrozelené hladiny údajně jednoho z nejčistších jezer Evropy - Bodensee neboli "Švábského moře", jak jej hrdě nazývají Němci, vede jedna z nejúžasnějších evropských cyklostezek, která vás provede územím tří států.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 7.2.2023 21:41  •  Přečteno: 297x

Švýcarsko, Lichtenštejnsko - KOUZLO ŠVÝCARSKÝCH ALP - hotelbusem s plnou penzí - červen, srpen 2024

Švýcarsko, Lichtenštejnsko - KOUZLO ŠVÝCARSKÝCH ALP - hotelbusem s plnou penzí - červen, srpen 2024Švýcarsko, malá země v srdci alpského masivu nabízí také nepřeberné množství přírodních krás – a především za nimi vede naše cesta. Budeme si moci prohlédnout známá alpská střediska, jako jsou Davos či St. Moritz. Budeme mít na dohled velebný Matterhorn, podnikneme pěší výlety pod nejznámější vrcholky švýcarských Alp, budeme se kochat úchvatnými horskými sceneriemi. Navštívíme také metropoli Curych, malebné horské vesnice i Rýnské vodopády u Schaffhausenu.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 30.6.2023 20:28  •  Přečteno: 132x

Norsko, Švédsko, Finsko, Dánsko - NORSKEM AŽ NA NORDKAPP - s plnou penzí - červen, červenec 2024

Norsko, Švédsko, Finsko, Dánsko - NORSKEM AŽ NA NORDKAPP - s plnou penzí - červen, červenec 2024Půlnoční slunce na nejsevernějším výběžku Evropy, průjezd Laponskem, Lofoty – pohádkové souostroví v Norském moři, Geirangerfjord – nejmalebnější fjord Norska. Velká severská cesta vede na Nordkapp, cestou si prohlédneme hlavní město Švédska Stockholm, polární kruh překročíme ve finském Rovaniemi, navštívíme severský přístav Narvik i starobylý Trondheim, poznáme souostroví Lofoty s červenými rybářskými domky. Prohlédneme si olympijský Lillehammer i metropoli severu Oslo.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.7.2023 20:06  •  Přečteno: 293x