RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: V L A K Y, LANOVKY,KURZY, CVIČENÍ, J Ó G A, E U R O V Í K E N D Y, Švýcarsko, Švédsko (Skandinávie)

Švýcarsko - ZEMĚ SÝRŮ, ČOKOLÁDY A HORSKÝCH VELIKÁNŮ - autobusem - červenec, srpen, září 2023

Švýcarsko - ZEMĚ SÝRŮ, ČOKOLÁDY A HORSKÝCH VELIKÁNŮ - autobusem - červenec, srpen, září 2023Švýcarsko charakterizují majestátní vrcholky hor, rozlehlá jezera a množství dalších úchvatných přírodních krás. Pro toho, kdo ještě Švýcarsko nenavštívil, bude všechno překvapivé. Kontrast velehor s údolími, kde se po staletí zastavil čas. Vodopády a jezera, ale i malebná lidská sídla. Vzhledem ke své tradici neutrality je sídlem řady mezinárodních institucí, např. Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, MOV, FIFA, Lékařů bez hranic, Světového ekonomického fóra a řady dalších.

Pro toho, kdo ještě Švýcarsko nenavštívil, bude všechno překvapivé. Kontrast velehor s údolími, kde se po staletí zastavil čas. Vodopády a jezera, ale i malebná lidská sídla. Poznat Švýcarsko se neobejde bez toho, abyste ho navštívili.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den:

Odjezd Znojmo 16.00, Brno 17.10, Jihlava 18.30 Praha 20.10, Plzeň 21.40 následuje tranzit přes území Německa. Rozvadov, Mnichov, Bregenz, Luzern.

2.den:

Příjezd do Luzernu v dopoledních hodinách (cca v 08.00). Luzern, město na Vierwaldstättském jezeře. Překrásné panorama okolních hor v čele s horami Pilatus (2129 m) a Rigi (1798 m) jen podtrhuje malebnost Luzernu. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely, znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlídka starého města, městských hradeb a krásných historických domů, to vše bude náplní dnešního dopoledne. V odpoledních hodinách budou mít zájemci možnost fakultativně vyjet nejstrmější zubačkou na světě na horu Pilatus. Čeká vás jedinečný zážitek spojený s neopakovatelnými výhledy na velikány středního Švýcarska a třpytící se Luzernské jezero (Vierwaldstättersee) hluboko pod Vámi. V případě zájmu bude rovněž možnost projížďky po jezeru. Tento den se ubytujeme v hotelu F1 nebo podobném typu ubytování v okolí Ženevského jezera

3.den:

Tento den budeme poznávat okolí Ženevského jezera. Při dopolední jízdě můžeme obdivovat panorama jezera.První zastávkou bude vesnička Gruyéres, kde se zastavil čas a kde si můžeme prohlédnout sýrárnu nebo zámek. V sousedství je vesnička Broc, kde se ve výrobně čokolády dozvíme něco o výrobě a také můžeme nakoupit čokoládu jako vhodný suvenýr. Poté se vypravíme autobusem přímo k jezeru do městečka Montreaux. V Montreaux navštívíme nejznámější hrad Švýcarska Chateau du Chillon. V případě příznivého počasí je po dohodě možné prohlédnout si zámek jen z venku a v případě příznivého počasí věnovat ušetřený čas koupání v Ženevském jezeře. Poté se budeme vracet na stejné místo ubytování. V Ženevě se však zastavit musíme. Procházka po kolonádě, fotografie nejvyšší fontány (130 m) a možná i posezení při kávě s výhledem na jezero, to mohou být také zážitky pro tento den. Navečer se ubytujeme na stejném místě.

4.den:

Poslední den budeme věnovat kráse přírody a hory a samozřejmě chybět nemohou. Po snídani již jen jízda horskou krajinou údolím Rhony bude zážitkem. Naše cesta povede přes Martigny, Sion do městečka Täsch. Odtud železnicí do horského střediska Zermatt ležícím na úpatí hory Matterhorn. V průběhu pobytu v Zermattu budeme mít možnost výběru. První možnost je vyjet ozubnicovou železnicí do výšky 3100 m n. m. na vyhlídku Gornergratt, odkud se otevírá pohled na nejvyšší horu Švýcarska Monte Rosa (4 554 m n. m.) a na proslulou horu Matterhorn (4 478 m n. m.). Druhá možnost je lanovka na Klein Matterhorn (3 833 m n. m.). Nahoře nás čeká království věčného ledu a sněhu. Ti aktivní stihnou obojí. V případě příznivého počasí (období červen-září) lze také absolvovat pěší túru – procházku. Po devítihodinové době strávené mezi velehorami se vydáme na zpáteční cestu. Při večerní jízdě se zastavíme v Lichnštejnském knížectví ve Vaduzu. Noční zastávka nám poskytne základní informaci o tomto ministátu a jeho hlavním městě. Poté dokončíme noční tranzit přes Německo.

5.den:

Návrat v ranních hodinách do ČR.

 

Termíny zájezdu:

 

28.6. - 2.7.2023   

23.8. - 27.8.2023

27.9. - 1.10.2023

 

Cena od Kč 4.990,-

 

Cena zahrnuje:

 

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými
 • i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel F1, dvoulůžkový pokoj za příplatek 500,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžkový pokoj za příplatek 1 700,- /2 noci)
 • 1x ranní občerstvení v autobusu
 • pojištění CK pro případ úpadku

 

Cena nezahrnuje:

 

 • povinný příplatek za pobytovou taxu 160,-Kč/os
 • příplatek za snídani na hotelu 160,-Kč/1 snídaně/os. /poslední snídaně na hotelu není z časových důvodů možná/
 • pokoj s vlastním sociálním zařízením, příplatek 600,- Kč/os./pobyt (lze pouze u pokoje pro dvě osoby)
 • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 300,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 350,-/os.
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu
 • vstupné: vlak, lanovky, Gornergrat cca 98 CHF (126 CHF červenec + srpen), Klein Matterhorn – Glacier Paradise cca 78 CHF (115 CHF červenec +srpen), Zlatý okruh Pilatus 80 CHF,vstup do čokoládovny 10 CHF, vstup do sýrárny 7 CHF.
 • Na vstupy doporučujeme 250 CHF

 

Autobusová doprava:

 

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

 

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

 

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

 

Pořadatel:ABC-Tours

 

 

print Formát pro tisk