RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

Rakousko, Rumunsko, Rusko

Pro aktuální nabídku volejte, pište!


Strana:  1 2   další »

Rakousko - ADVENT - ROMANTICKÉ ÚDOLÍ WACHAU - sobotní nebo nedělní jednodenní - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - ROMANTICKÉ ÚDOLÍ WACHAU - sobotní nebo nedělní jednodenní - prosinec 2023Navštívíte adventní trh v mohutném klášteře vysoko nad údolím Dunaje Göttweig, trhy v historických městech na Dunaji v malebném údolí Wachau (UNESCO) - Krems a Dürnstein. Nádherné vinařské křivolaké uličky mezi hradní zříceninou a zámkem s nejkrásnější rokokovou věží v Rakousku. Adventní trh pod osvětleným dlouhým průčelím nejkrásnější barokní stavby Rakouska - v klášteře Melk.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:13  •  Přečteno: 0x

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA - MONDSEE, SANKT GILGEN, BAD ISCHL, GMUNDEN - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA - MONDSEE, SANKT GILGEN, BAD ISCHL, GMUNDEN - prosinec 2023Pohodový a romantický adventní výlet, kdy Vás dopoledne čeká návštěva adventních trhů v městečku Mondsee u stejnojmenného jezera Mondsee; dále procházka malebným městečkem Sankt Gilgen, které leží na břehu jezera Wolfgangsee; návštěva adventních trhů; prohlídka nejstarších solných lázní v Rakousku v Bad Ischlu, kam tak rádi jezdili císařovna Sissi a císař Franz Josef. Přejezd k jezeru Traunsee, do městečka Gmunden, kde také navštívíme vánoční trhy.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:23  •  Přečteno: 0x

Rakousko - VELIKONOČNÍ VÍDEŇ - sobotní jednodenní - autobus z Prahy - duben 2023

Rakousko - VELIKONOČNÍ VÍDEŇ - sobotní jednodenní - autobus z Prahy - duben 2023Oslavte s námi Velikonoce na dvoře císařského paláce Schőnbrunn, kde se konají velikonoční trhy s mnoha dobrotami a tradičními suvenýry. Chybět nebude ani návštěva centra města a jeho nejvelkolepějších monumentů. Budete mít rovněž možnost navštívit interiér zámku, Zoo, Bludiště, Palmový skleník nebo Pouštní dům. Následovat bude zastávka v centru města, kde si s průvodcem prohlédnete nejznámější vídeňské památky, ke kterým patří Štěpánský dóm, Hofburg, opera, Burgtheater atd.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.2.2023 22:18  •  Přečteno: 4x

Rakousko - ROMANTICKÝM ÚDOLÍM WACHAU - 1denní - sobota/neděle - květen, červen, srpen, září 2023

Rakousko - ROMANTICKÝM ÚDOLÍM WACHAU - 1denní - sobota/neděle - květen, červen, srpen, září 2023TŘÍHODINOVÁ PLAVBA Z KREMSU DO MELKU. Krátká prohlídka Kremsu - Kremžská hořčice skutečně pochází původně z Kremže, ač dnes se již nevyrábí zde, ale v jiných městech. Během plavby lodí poznáte středověké hrady, malebné vesničky i velkolepé kláštery. Prohlídka města a kláštera Melk na řece Dunaj, na západní hranici údolí Wachau, v nadmořské výšce 213 m. Jeho dominantní stavbou je klášter Melk na návrší nad městem, který je veřejnosti zpřístupněn stejně jako vyhlášené klášterní zahrady.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 23.1.2023 22:03  •  Přečteno: 20x

Rakousko - JEDNODENNÍ LYŽOVÁNÍ ve Skicircus Saalbach - soboty - leden, únor, březen 2023

Rakousko - JEDNODENNÍ LYŽOVÁNÍ ve Skicircus Saalbach - soboty - leden, únor, březen 2023V lyžařské oblasti Skicircus - Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn se nalezne každý. Areál již dle názvu napovídá, že je velmi rozmanitý, patří mezi tři největší areály v Rakousku. Oblast tvoří dvě velká údolí s celkem 10 vrcholy. Ski areál pokrývá celkově 270 km sjezdovek. Aktivnější jedince zejména zaujme 100 km freeridových svahů a 3 snowboardové parky. Zájezdy budou vypravovány dle aktuálních sněhových podmínek vždy v sobotu v období od prosince 2021 do března 2022.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 6.12.2022 23:33  •  Přečteno: 64x

Rakousko - JEDNODENNÍ LYŽOVÁNÍ - KAPRUN - soboty - leden, únor, březen 2023

Rakousko - JEDNODENNÍ LYŽOVÁNÍ - KAPRUN - soboty - leden, únor, březen 2023Pojeďte si pořádně zalyžovat do jedné z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Rakouska ležící v překrásné přírodě mezi jezerem na úpatí hory Schmittenhöhe a městečkem Kaprun pod ledovcem Kitzsteinhorn. Nemusíte se o nic starat, autobus vás doveze až do střediska a večer zase zpět. Zalyžujete si na 139,5 km sjezdových tratí ve čtyřech střediscích. Vyzkoušet můžete freeride, snowparky i 200 km tratí připravených pro běžkaře.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 6.12.2022 23:15  •  Přečteno: 105x

Bulharsko, Rumunsko - HISTORIE, HORY, PLÁŽE - hotelbusem s plnou penzí - září 2023

Bulharsko, Rumunsko - HISTORIE, HORY, PLÁŽE - hotelbusem s plnou penzí - září 2023Rilský klášter – nejvýznamnější památka bulharské pravoslavné církve, koupání v Černém moři, Prejmer - opevněný selský klášter, Pohoří Rila – výstup na nejvyšší horu Bulharska. Projeďte s námi země kdysi zaslíbené, dnes bohužel trochu opomíjené, i když jejich sláva se již vrací. Projeďte s námi Bulharsko a Rumunsko. Během vašeho putování najdete pestrou směs historie a přírody, odpočinete si na krásných plážích vyhřátých teplým sluncem. Pojeďte objevovat i vzpomínat.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 22.12.2022 23:55  •  Přečteno: 46x

Rakousko - ZUBAČKOU NA SCHAFBERG - jednodenní sobotní - srpen 2023

Rakousko - ZUBAČKOU NA SCHAFBERG - jednodenní sobotní - srpen 2023Schafbergská dráha je ozubnicová dráha s metrovým rozchodem v Horním Rakousku a Salcburku vedoucí ze Sankt Wolfgang im Salzkammergut až do Schafbergu. Stavba Schafbergské dráhy byla zahájena v roce 1892 a provoz byl zahájen během následujícího roku. Dolní stanice je v historickém městečku St. Wolfgang. Jízda trvá 40 minut, trasa měří 5,85 kilometrů a překonává přitom výškový rozdíl rovných 1190 metrů. Nahoře se pak otevírá překrásný výhled na Solnou komoru a alpské velikány.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 6.2.2023 20:54  •  Přečteno: 2x

Rakousko - JEDNODENNÍ LYŽOVÁNÍ - Bad Gastein - soboty - leden, únor, březen 2023

Rakousko - JEDNODENNÍ LYŽOVÁNÍ - Bad Gastein - soboty - leden, únor, březen 2023Lyžování patří k zimě jako plavky k létu. Proto si letošní zimu užijeme stylově, a to v jednom z nejlepších středisek v Rakousku patřící pod SKI AMADÉ, tedy pod značku středisek zaručujících nadstandardní kvalitu. Bad Gastein a lyžařské středisko Stubnerkogel vám jistojistě vezme dech! Zážitek nabídne nejen lyžování, ale i jedna z nejkouzelnějších vyhlídek v Alpách, a to dechberoucí 360° panoramatický výhled na okolní horskou krajinu a 140 metrů dlouhý visutý most, který ční nad 28 metrů hlubokou propastí.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 6.12.2022 23:23  •  Přečteno: 57x

Rakousko - JEZERA SOLNÉ KOMORY - sobotní výlety - květen, červen, červenec, září 2023

Rakousko - JEZERA SOLNÉ KOMORY - sobotní výlety - květen, červen, červenec, září 2023 Zastávka u jezera Mondsee, projížďka okolo jezera Wolfgangsee, výjezd autobusem k jezeru Gosausee s vyhlídkou na stále zasněžený Dachstein. Prohlídka okouzlujícího městečka Hallstatt, terasovitě rozloženého nad jezerem Hallstättersee. Zájemci o prohlídku solných dolů v Hallstattu vyjedou lanovkou na horu Salzberg, prohlídka solných dolů, kde se těžila sůl již v době Keltů. Úžasné výhledy na jezero Hallstättersee a okolní Alpy. Zpět průjezd okolo jezera Traunsee.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.1.2023 19:20  •  Přečteno: 44x

Rakousko - RAXALPE - FERRATOVÁ ŠKOLA - Intenzivní kurz pohybu po zajištěných cestách v Rakousku - červen 2023

Rakousko - RAXALPE - FERRATOVÁ ŠKOLA - Intenzivní kurz pohybu po zajištěných cestách v Rakousku - červen 2023Nedaleko Vídně se začínají zvedat nejvýchodnější výběžky Alp. Tady, v nádherném pohoří Raxalpe, je vystavěno několik zajištěných cest (via ferrat) nejrůznější obtížnosti, které jsou ideální jak pro získávání prvních dovedností úplnými začátečníky, tak i pro ty, kteří již mají s tímto typem pohybu po horách zkušenosti. V rámci ferratového kurzu se vám budou věnovat zkušení průvodci – instruktoři.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.2.2023 22:44  •  Přečteno: 9x

Rumunsko - TRANSYLVÁNIE - autobus, polopenze - duben, září 2023

Rumunsko - TRANSYLVÁNIE - autobus, polopenze - duben, září 2023V tomto zájezdu s pestrým programem, který se stal HITEM JARA 2018, Vás zavedeme do známé - neznámé země ležící mezi Maďarskem a Černým mořem. Panenská příroda, pohoří Karpaty, Drákulův hrad Bran i historická města Sibiu či Brašov. Během šestidenního zájezdu do Rumunska poznáte, že tato země nemá již nic společného s Rumunskem, které někteří z nás poznali za dob socialismu. Na vlastní oči se přesvědčíte, že se jedná o krásnou zemi, do které se vždy budete rádi vracet.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 15.11.2022 20:42  •  Přečteno: 82x

Rakousko - ADVENTNÍ LINEC - sobotní nebo nedělní jednodenní - listopad, prosinec 2023

Rakousko - ADVENTNÍ LINEC - sobotní nebo nedělní jednodenní - listopad, prosinec 2023Prohlídka Lince, kulturního hlavního města Evropy 2009, v doprovodu a s výkladem profesionálního průvodce je vynikající možností, jak si zpříjemnit některou sobotu nebo neděli v předvánočním čase. V programu výletu je pamatováno i na dostatek času pro individuální program klientů. Množství kaváren láká k příjemnému posezení a nákupu i ochutnání tradičního lineckého dortu. Malá prostranství, dvorky a nádvoří jsou plná živých smrčků u nichž se tak krásně popíjí vánoční punč ....

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:33  •  Přečteno: 5x

Rakousko - VÍDEŃ ADVENTNÍ - sobotní nebo nedělní jednodenní - listopad, prosinec 2023

Rakousko - VÍDEŃ ADVENTNÍ - sobotní nebo nedělní jednodenní - listopad, prosinec 2023Romantická Vídeň je nádherná během celého roku a vždy má svým návštěvníkům co nabídnout. Na advent je tradičně vyzdobena a připravena už ve druhé polovině listopadu. Na řadě míst a náměstíček jsou stánky s pestrou nabídkou především kulinářských specialit . Hlavní zájem turistů se už tradičně zaměřuje na obrovský trh před novogotickou radnicí, kde je převážně o sobotách už příliš těsno. Pak je ta pravá chvíle uniknout do radnice, kde jsou kulturní pořady a rukodělné dílničky pro Vaše ratolesti.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:27  •  Přečteno: 5x

Rakousko - ADVENT - SALZBURG a BAD ISCHL - 1d ve všední dny i o víkendu - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - SALZBURG a BAD ISCHL - 1d ve všední dny i o víkendu - prosinec 2023Překrásný Salzburg s majestátním hradem přivítá každoročně v průběhu celého roku desítky tisíc turistů. Nejkrásnější je ovšem v tajuplném adventním čase, kdy se oblékne do třpytivého hávu. V krásně vyzdobených ulicích starého centra Vás okouzlí pestré stánky plné překrásných vánočních ozdob a výborných lahůdek. Zastávka v kouzelných LÁZNÍCH BAD ISCHL, které tolik milovali císařovna Sissi a Franz Josef.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:02  •  Přečteno: 2x

Strana:  1 2   další »