RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

Rakousko, Rumunsko

Pro aktuální nabídku volejte, pište!

 


Rakousko - ADVENT - ROMANTICKÉ ÚDOLÍ WACHAU - sobotní nebo nedělní jednodenní - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - ROMANTICKÉ ÚDOLÍ WACHAU - sobotní nebo nedělní jednodenní - prosinec 2023Navštívíte adventní trh v mohutném klášteře vysoko nad údolím Dunaje Göttweig, trhy v historických městech na Dunaji v malebném údolí Wachau (UNESCO) - Krems a Dürnstein. Nádherné vinařské křivolaké uličky mezi hradní zříceninou a zámkem s nejkrásnější rokokovou věží v Rakousku. Adventní trh pod osvětleným dlouhým průčelím nejkrásnější barokní stavby Rakouska - v klášteře Melk.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:13  •  Přečteno: 443x

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA - MONDSEE, SANKT GILGEN, BAD ISCHL, GMUNDEN - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA - MONDSEE, SANKT GILGEN, BAD ISCHL, GMUNDEN - prosinec 2023Pohodový a romantický adventní výlet, kdy Vás dopoledne čeká návštěva adventních trhů v městečku Mondsee u stejnojmenného jezera Mondsee; dále procházka malebným městečkem Sankt Gilgen, které leží na břehu jezera Wolfgangsee; návštěva adventních trhů; prohlídka nejstarších solných lázní v Rakousku v Bad Ischlu, kam tak rádi jezdili císařovna Sissi a císař Franz Josef. Přejezd k jezeru Traunsee, do městečka Gmunden, kde také navštívíme vánoční trhy.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:23  •  Přečteno: 635x

Rakousko - ADVENTNÍ LINEC - sobotní nebo nedělní jednodenní - listopad, prosinec 2023

Rakousko - ADVENTNÍ LINEC - sobotní nebo nedělní jednodenní - listopad, prosinec 2023Prohlídka Lince, kulturního hlavního města Evropy 2009, v doprovodu a s výkladem profesionálního průvodce je vynikající možností, jak si zpříjemnit některou sobotu nebo neděli v předvánočním čase. V programu výletu je pamatováno i na dostatek času pro individuální program klientů. Množství kaváren láká k příjemnému posezení a nákupu i ochutnání tradičního lineckého dortu. Malá prostranství, dvorky a nádvoří jsou plná živých smrčků u nichž se tak krásně popíjí vánoční punč ....

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:33  •  Přečteno: 440x

Rakousko - VÍDEŃ ADVENTNÍ - sobotní nebo nedělní jednodenní - listopad, prosinec 2023

Rakousko - VÍDEŃ ADVENTNÍ - sobotní nebo nedělní jednodenní - listopad, prosinec 2023Romantická Vídeň je nádherná během celého roku a vždy má svým návštěvníkům co nabídnout. Na advent je tradičně vyzdobena a připravena už ve druhé polovině listopadu. Na řadě míst a náměstíček jsou stánky s pestrou nabídkou především kulinářských specialit . Hlavní zájem turistů se už tradičně zaměřuje na obrovský trh před novogotickou radnicí, kde je převážně o sobotách už příliš těsno. Pak je ta pravá chvíle uniknout do radnice, kde jsou kulturní pořady a rukodělné dílničky pro Vaše ratolesti.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:27  •  Přečteno: 448x

Rakousko - ADVENT - SALZBURG a BAD ISCHL - 1d ve všední dny i o víkendu - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - SALZBURG a BAD ISCHL - 1d ve všední dny i o víkendu - prosinec 2023Překrásný Salzburg s majestátním hradem přivítá každoročně v průběhu celého roku desítky tisíc turistů. Nejkrásnější je ovšem v tajuplném adventním čase, kdy se oblékne do třpytivého hávu. V krásně vyzdobených ulicích starého centra Vás okouzlí pestré stánky plné překrásných vánočních ozdob a výborných lahůdek. Zastávka v kouzelných LÁZNÍCH BAD ISCHL, které tolik milovali císařovna Sissi a Franz Josef.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:02  •  Přečteno: 422x

Rakousko - ADVENT - STEYR, CHRISTKINDL, STEINBACH - sobotní jednodenní - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - STEYR, CHRISTKINDL, STEINBACH - sobotní jednodenní - prosinec 2023Steyr leží na řekách Enži a Steyru ve spolkové zemi Horní Rakousy při hranici s Dolními Rakousy. Název Spolkové země Štýrsko byl odvozen právě od něho. Prohlídka starobylého Steyru se zámkem a zachovalými hradbami a nedalekého Christkindlu s barokním kostelem. Právě odtud z Ježíškova poštovního úřadu zasílají děti vánoční poštu "přímo Ježíškovi", pohyblivé jesličky. Přejezd do Steinbachu, kde je největší adventní kalendář a kde se koná tradiční průvod čertů a čarodejnic „Krampus und Perchten“.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:11  •  Přečteno: 500x

Německo, Rakousko - ADVENT - BERCHTESGADEN A SALZBURG - sobotní jednodenní - prosinec 2023

Německo, Rakousko - ADVENT - BERCHTESGADEN A SALZBURG - sobotní jednodenní - prosinec 2023Procházka po břehu zelenosmaragdového alpského jezera Königsee a kouzelným, historickým, tržním městečkem Berchtesgaden s adventním trhem, které leží v německých Bavorských Alpách. Nádherná kombinace romantického jezera Königsee a malebného městečka Berchtesgaden v kontrastu se vznešeností salzburského hradu a bohatostí adventních trhů hlavního města rakouské spolkové země Salzbursko.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:08  •  Přečteno: 389x

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA II. - HALLSTATT, ST.WOLFGANG, VODNÍ ZÁMEK ORT - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA II. - HALLSTATT, ST.WOLFGANG, VODNÍ ZÁMEK ORT - prosinec 2023V pokorném adventním čase Vás zveme na výlet s návštěvou úchvatného městečka Hallstatt, které je terasovitě rozložené na břehu jezera. Mnozí z Vás je jistě důvěrně znají z našich jarních a podzimních výletů, ale předvánoční atmosféra má své nezaměnitelné kouzlo v blízkosti klidné hladiny stejnojmenného jezera. Dále městečko Sankt Wolfgang na břehu jezera Wolfgangsee, návštěva adventních trhů. Přejezd k jezeru Traunsee, návštěva vánočních trhů na zámku Ort.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:40  •  Přečteno: 466x