RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

Rakousko, Rumunsko, Rusko

Pro aktuální nabídku volejte, pište!


Rakousko - ROMANTICKÝM ÚDOLÍM WACHAU - 1denní - sobota/neděle - srpen, září 2022

Rakousko - ROMANTICKÝM ÚDOLÍM WACHAU - 1denní - sobota/neděle - srpen, září 2022TŘÍHODINOVÁ PLAVBA Z KREMSU DO MELKU. Krátká prohlídka Kremsu - Kremžská hořčice skutečně pochází původně z Kremže, ač dnes se již nevyrábí zde, ale v jiných městech. Během plavby lodí poznáte středověké hrady, malebné vesničky i velkolepé kláštery. Prohlídka města a kláštera Melk na řece Dunaj, na západní hranici údolí Wachau, v nadmořské výšce 213 m. Jeho dominantní stavbou je klášter Melk na návrší nad městem, který je veřejnosti zpřístupněn stejně jako vyhlášené klášterní zahrady.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 28.6.2022 17:39  •  Přečteno: 145x

Rakousko - ADVENTNÍ SALZBURG 2021 - jednodenní o víkendu i ve všední dny

Rakousko - ADVENTNÍ SALZBURG 2021 - jednodenní o víkendu i ve všední dny Město Salzburg vás v předvánočním období okouzlí svými romantickými vánočními trhy a také slavným „Ježíškovým trhem“ v srdci Starého Města. Každoročně jsou tyto trhy vyhlašovány jako jedny z nejhezčích v Evropě. Ochutnejte výborné pražené mandle, pečené kaštany, nebo horký ovocný punč. Navštivte trhy na náměstích Domplatz a Residenzplatz, nebo také u zámku Mirabell a na nádvoří středověké pevnosti Hohensalzburg.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 7.10.2021 20:41  •  Přečteno: 333x

Rakousko - MURSKÁ CYKLOSTEZKA - od štýrského sýru k lahodnému vínu .... - září 2022

Rakousko - MURSKÁ CYKLOSTEZKA  - od štýrského sýru k lahodnému vínu .... - září 2022Murská cyklostezka je mezi znalci známá jako nejrozmanitější cyklostezka podél řeky v Alpách. Vede mírně z kopce a je opravdovou lahůdkou pro cyklisty, kteří zde potkají nesčetné kulinářské destinace. Cyklotrasa začíná v národním parku Vysoké Taury a podél řeky Mur dovede cyklistu do kulinářského hlavního města Rakouska Grazu a do vinařské a termální oblasti na trojmezí hranic Rakouska, Slovinska a Maďarska.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 8.7.2022 19:58  •  Přečteno: 109x

Rakousko - ADVENTNÍ GRAZ VLAKEM 2021 - na víkend

Rakousko - ADVENTNÍ GRAZ VLAKEM 2021 - na víkendNovinka na trhu adventních zájezdů. Město Štýrský Hradec (Graz), zemské hlavní město rakouského Štýrska, je velmi pěkné historické město s řadou památek i pozoruhodnou moderní architekturou. A o adventu nabízí hned několik adventních trhů na starobylých náměstích a v uličkách. K tomu další dvě štýrská města s vánoční atmosférou. Doprava rychle a pohodlně rychlovlakem Railjet.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 18.10.2021 22:15  •  Přečteno: 350x

Rumunsko - TRANSYLVÁNIE - autobus, polopenze - září 2022

Rumunsko - TRANSYLVÁNIE - autobus, polopenze - září 2022V tomto zájezdu s pestrým programem, který se stal HITEM JARA 2018, Vás zavedeme do známé - neznámé země ležící mezi Maďarskem a Černým mořem. Panenská příroda, pohoří Karpaty, Drákulův hrad Bran i historická města Sibiu či Brašov. Během šestidenního zájezdu do Rumunska poznáte, že tato země nemá již nic společného s Rumunskem, které někteří z nás poznali za dob socialismu. Na vlastní oči se přesvědčíte, že se jedná o krásnou zemi, do které se vždy budete rádi vracet.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 24.8.2022 13:35  •  Přečteno: 64x

Rusko - ZIMNÍ PETROHRAD 2022, 2023 - letecky z Prahy

Rusko - ZIMNÍ PETROHRAD 2022, 2023 - letecky z PrahyRusko oplývá unikátními stavebními památkami a neopakovatelnými přírodními scenériemi. Nezapomenutelný Petrohrad odráží nostalgii metropole imperiálního carského Ruska. Bohatý program má v ceně: tři obědy a jednu večeři, výlety a vstupy dle programu - Ermitáž, Petropavlovská pevnost, Chrám sv. Izáka, výlet do Puškina včetně Kateřinského paláce s Jantarovou komnatou, jízdu trojspřežím včetně panáka vodky nebo čaje, místní přepravu busem nebo minibusem dle programu.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.10.2021 20:42  •  Přečteno: 385x

Rusko - SIBIŘ - OKRUH PO BAJKALU - s polopenzí - léto 2022, léto 2023

Rusko - SIBIŘ - OKRUH PO BAJKALU - s polopenzí - léto 2022, léto 2023IRKUTSK – BAJKAL – LISTVJANKA – OLCHON * letecký poznávací zájezd na 10 dní/8 nocí * bohatý program, setkání se šamanem * vstupy dle programu v ceně * česky hovořící průvodce * celodenní plavba podél bajkalské železnice vybudované na počátku 20.století, která měla být pokračováním Transsibiřské magistrály.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.10.2021 18:23  •  Přečteno: 380x

Rakousko - ADVENT - SALZBURG, BAD ISCHL 2022 - sobotní i nedělní jednodenní

Rakousko - ADVENT - SALZBURG, BAD ISCHL 2022 - sobotní i nedělní jednodenníPřekrásný Salzburg s majestátním hradem přivítá každoročně v průběhu celého roku desítky tisíc turistů. Nejkrásnější je ovšem v tajuplném adventním čase, kdy se oblékne do třpytivého hávu. V krásně vyzdobených ulicích starého centra Vás okouzlí pestré stánky plné překrásných vánočních ozdob a výborných lahůdek. Zastávka v kouzelných LÁZNÍCH BAD ISCHL, které tolik milovali císařovna Sissi a Franz Josef.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.10.2022 10:25  •  Přečteno: 5x

Rakousko - ROMANTICKÉ ÚDOLÍ WACHAU 2022 - sobotní jednodenní

Rakousko - ROMANTICKÉ ÚDOLÍ WACHAU 2022 - sobotní jednodenníNavštívíte adventní trh v mohutném klášteře vysoko nad údolím Dunaje Göttweig, trhy v historických městech na Dunaji v malebném údolí Wachau (UNESCO) - Krems a Dürnstein. Nádherné vinařské křivolaké uličky mezi hradní zříceninou a zámkem s nejkrásnější rokokovou věží v Rakousku. Adventní trh pod osvětleným dlouhým průčelím nejkrásnější barokní stavby Rakouska - v klášteře Melk.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.10.2022 10:15  •  Přečteno: 5x

Rakousko - STEYR, CHRISTKINDL, STEINBACH 2022 - sobotní jednodenní

Rakousko - STEYR, CHRISTKINDL, STEINBACH 2022 - sobotní jednodenníSteyr leží na řekách Enži a Steyru ve spolkové zemi Horní Rakousy při hranici s Dolními Rakousy. Název Spolkové země Štýrsko byl odvozen právě od něho. Prohlídka starobylého Steyru se zámkem a zachovalými hradbami a nedalekého Christkindlu s barokním kostelem. Právě odtud z Ježíškova poštovního úřadu zasílají děti vánoční poštu "přímo Ježíškovi", pohyblivé jesličky. Přejezd do Steinbachu, kde je největší adventní kalendář a kde se koná tradiční průvod čertů a čarodejnic „Krampus und Perchten“.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.10.2022 10:16  •  Přečteno: 5x

Rakousko - KORUTANY NA KOLE V POHODĚ - bohatá bufetová polopenze - červen 2022

Rakousko - KORUTANY NA KOLE V POHODĚ - bohatá bufetová polopenze - červen 2022Nejjižnější spolková země Rakouska Korutany, která sousedí s Itálií a Slovinskem, oplývá velkým množstvím přírodních krás, především jezer a horských vrcholů. Korutany mají ze všech spolkových zemí Rakouska nejvíce slunečných dní v roce. Při našem putování mezi jezery si přijdou na své jak pohodáři, tak ti, kteří si rádi vyjedou do kopců. Ubytování v apartmánech na břehu jezera, kde se snad budeme moci v začínajícím létě i vykoupat, případně využijeme krytý bazén a wellness centrum v areálu.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 8.7.2022 20:53  •  Přečteno: 97x

Rusko - SIBIŘ - ZIMNÍ POHÁDKA NA BAJKALU - vznášedlem, lanovkou, UAZem - únor 2022, únor 2023

Rusko - SIBIŘ - ZIMNÍ POHÁDKA NA BAJKALU - vznášedlem, lanovkou, UAZem - únor 2022, únor 2023V průběhu putování touto krásnou krajinou se nemusíte bát medvědů, močálů či zrádných změn počasí; přesto si odnesete zážitky z kontaktů s civilizacemi, které jste dosud neznali, ochutnáte exotické pokrmy, zažijete jízdu vznášedlem nebo terénními vozy UAZ přes zamrzlou hladinu tohoto nejhlubšího sladkovodního jezera na světě.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.10.2021 17:42  •  Přečteno: 325x