RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

Rakousko, Rumunsko

Pro aktuální nabídku volejte, pište!

TO NEJLEPŠÍ Z RAKOUSKA

 

K jezerům, vodopádům, do údolí alpských hor, malebných měst a upravených vesniček.

 Orlí hnízdo • Královské jezero • Lofer • Zell am See • Kaprun •

přehrady • soutěska • Krimmelské vodopády • Dachstein • Hallstatt...

                                                                                                  

                                     28.09. – 30.09.2023   

 

 CENA : 5600,-  LAST minute 4.290,-

 

    

 

1. den: 

odjezd v časných ranních hodinách. Dopoledne zastávka v městečku MONDSEE. Procházka nebo projížďka vláčkem do centra města. Prohlídka baziliky sv. Michaela a přístaviště u jezera Mondsee. Poté přejedeme do oblasti Salzburku a německého BERCHTESGADENU, kde navštívíme známé „HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO" (1.834 m n. m.) umístěné v horské oblasti s překrásnými pohledy na okolní Alpy. Zastavíme se u nedalekého jezera KÖNIGSSEE, kde si prohlédneme ulici plnou suvenýrů s možností nákupu a přístaviště u jezera. Dále zavítáme do známého rakouského turistického městečka LOFER.  Po procházce tímto malebným městem následuje odjezd do MAISHOFENU na ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

   

2. den: 

po snídani odjezd do obchodu Pinzga Speckdorf, kde můžeme ochutnat a zakoupit domácí uzenářské výrobky a alkohol. Poté pokračujeme romantickým údolím VYSOKÝCH TAURŮ, na jehož konci jsou mohutné KRIMMELSKÉ VODOPÁDY. Podél této kaskády vodopádů řeky Ache (3,5 km) se můžete vydat pěšky nebo minibusem. Dále projedeme známým údolím KAPRUNER TAL, kde se nachází mohutné vodní dílo tří přehrad až ve výšce 2040 m n. m. Na místo se dostaneme tunely, horskou krajinou, místními busy a největším otevřeným výtahem světa pro 185 osob, jedoucím po svahu. Shlédneme zajímavé technické vymoženosti a úchvatné přírodní scenérie. Pokračovat v programu budeme k soutěsce SIGMUND – THUN KLAMM, kterou vytvářela cca 14000 let říčka vytékající z KLAMMSKÉHO JEZERA. Jedná se o 320 metrů dlouhou cestu po dřevěných schodech podél stěny soutěsky nad dravou říčkou. Před návratem na ubytování navštívíme městečko ZELL AM SEE (platí pro 3denní program) a jeho přilehlé jezero. Ubytování, večeře, nocleh.

 

3.   den 

– odjezdový den po snídani odjezd do západní části DACHSTEINSKÉHO MASIVU, přes malebné rakouské vesničky, romantickou    přírodou, k horskému jezeru GOSAUSEE pod ledovcem DACHSTEIN. Procházka podél jezera (1 hod.) nebo výjezd lanovkou na okolní vrcholky ZWIESELAM (1.587 m n. m.). Dále návštěva světoznámého městečka HALLSTATT, ležícího nad stejnojmenným ledovcovým jezerem, po kterém se můžeme projet lodí. Po prohlídce tohoto rakouského klenotu se vydáme zpět do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách (cca v 21:00 hod. do Prahy a svozem z Českých Budějovic do Brna či Plzně cca do 21:00 hod.).

 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x  ubytování v hotelu nebo depandanci s polopenzí POKOJ BEZ VLASTNÍHO WC A SPRCHY! 

Společná uzamykatelná toaleta a sprcha vždy pro celé patro hotelu. Průvodce a služby CK, pojištění CK proti úpadku.

 

Příplatky: pokoj se sprchou/WC  800,-Kč/os.,

jednolůžkový pokoj 800,-Kč/os.

Možnost sjednání: komplexního cest. pojištění vč. storna + COVID-19 od pojišťovny AXA Assistance 172,- Kč/os., 

 

Nástupní místa bez příplatku: Praha, Žebrák, Beroun, Hořovice, Příbram, Písek, České Budějovice. 

Výstupní místa: po trase České Budějovice, Písek, Příbram, Praha, dále linkovým busem, nebo vlakem z Českých Budějovic do Tábora, Jihlavy, Brna nebo do Plzně.

Nástupní místa za příplatek 300,- - 500,- Kč/os.: Jihlava, Tábor, Brno, Plzeň  linkovým busem nebo vlakem.

Doporučené kapesné na vstupy/os.: 3 dny cca 80 €/ (např. doprava busem na Orlí Hnízdo, lanovky, vodopády, termální park, Kaprun, přehrady atd.).

 


Strana:  1 2   další »

Rakousko - ADVENT - ROMANTICKÉ ÚDOLÍ WACHAU - sobotní nebo nedělní jednodenní - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - ROMANTICKÉ ÚDOLÍ WACHAU - sobotní nebo nedělní jednodenní - prosinec 2023Navštívíte adventní trh v mohutném klášteře vysoko nad údolím Dunaje Göttweig, trhy v historických městech na Dunaji v malebném údolí Wachau (UNESCO) - Krems a Dürnstein. Nádherné vinařské křivolaké uličky mezi hradní zříceninou a zámkem s nejkrásnější rokokovou věží v Rakousku. Adventní trh pod osvětleným dlouhým průčelím nejkrásnější barokní stavby Rakouska - v klášteře Melk.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:13  •  Přečteno: 214x

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA - MONDSEE, SANKT GILGEN, BAD ISCHL, GMUNDEN - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA - MONDSEE, SANKT GILGEN, BAD ISCHL, GMUNDEN - prosinec 2023Pohodový a romantický adventní výlet, kdy Vás dopoledne čeká návštěva adventních trhů v městečku Mondsee u stejnojmenného jezera Mondsee; dále procházka malebným městečkem Sankt Gilgen, které leží na břehu jezera Wolfgangsee; návštěva adventních trhů; prohlídka nejstarších solných lázní v Rakousku v Bad Ischlu, kam tak rádi jezdili císařovna Sissi a císař Franz Josef. Přejezd k jezeru Traunsee, do městečka Gmunden, kde také navštívíme vánoční trhy.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:23  •  Přečteno: 300x

Rakousko - SE SALZBURSKOU KARTOU - lanovkami za kruhovými výhledy - pension s polopenzí - červenec 2023

Rakousko - SE SALZBURSKOU KARTOU - lanovkami za kruhovými výhledy - pension s polopenzí - červenec 2023Poznávací zájezd s vycházkami, případně s lehkou turistikou, se slevovou Salzburskou kartou. V celé oblasti se nachází nespočet různých lanovek. Nezapomeňte na plavky. V ceně zájezdu je jízdné všemi lanovkami a vstupné do pamětihodností podle uvedeného programu.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 7.3.2023 19:49  •  Přečteno: 168x

Maďarsko, Rakousko - NEZIDERSKÉ JEZERO-PERLA BURGENLANDU - FM slevy - srpen 2023

Maďarsko, Rakousko - NEZIDERSKÉ JEZERO-PERLA BURGENLANDU - FM slevy - srpen 2023Jediná cyklostezka Rakouska, která má od certifikačního programu německé cyklistické asociace ADFC „5 hvězdiček ADFC“, nadchne romantickými cestami podél pásu rákosí, fantastickým výhledem na jezero a idylickými cestičkami mezi vinicemi, mokřady a solnými jezírky. Vinné stezky, kvalitní 4* hotel. Pohodová cykloturistika kolem rakousko-maďarského stepního jezera s návštěvou termálů a vinných sklípků. Kvalitní hotel v Sopronu!

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 7.2.2023 22:31  •  Přečteno: 243x

Rakousko - VELIKONOČNÍ VÍDEŇ - sobotní jednodenní - autobus z Prahy - duben 2023

Rakousko - VELIKONOČNÍ VÍDEŇ - sobotní jednodenní - autobus z Prahy - duben 2023Oslavte s námi Velikonoce na dvoře císařského paláce Schőnbrunn, kde se konají velikonoční trhy s mnoha dobrotami a tradičními suvenýry. Chybět nebude ani návštěva centra města a jeho nejvelkolepějších monumentů. Budete mít rovněž možnost navštívit interiér zámku, Zoo, Bludiště, Palmový skleník nebo Pouštní dům. Následovat bude zastávka v centru města, kde si s průvodcem prohlédnete nejznámější vídeňské památky, ke kterým patří Štěpánský dóm, Hofburg, opera, Burgtheater atd.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.2.2023 22:18  •  Přečteno: 266x

Rakousko - ROMANTICKÝM ÚDOLÍM WACHAU - 1denní - sobota/neděle - květen, červen, srpen, září 2023

Rakousko - ROMANTICKÝM ÚDOLÍM WACHAU - 1denní - sobota/neděle - květen, červen, srpen, září 2023TŘÍHODINOVÁ PLAVBA Z KREMSU DO MELKU. Krátká prohlídka Kremsu - Kremžská hořčice skutečně pochází původně z Kremže, ač dnes se již nevyrábí zde, ale v jiných městech. Během plavby lodí poznáte středověké hrady, malebné vesničky i velkolepé kláštery. Prohlídka města a kláštera Melk na řece Dunaj, na západní hranici údolí Wachau, v nadmořské výšce 213 m. Jeho dominantní stavbou je klášter Melk na návrší nad městem, který je veřejnosti zpřístupněn stejně jako vyhlášené klášterní zahrady.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 23.1.2023 22:03  •  Přečteno: 237x

Rakousko - JEDNODENNÍ LYŽOVÁNÍ ve Skicircus Saalbach - soboty - leden, únor, březen 2023

Rakousko - JEDNODENNÍ LYŽOVÁNÍ ve Skicircus Saalbach - soboty - leden, únor, březen 2023V lyžařské oblasti Skicircus - Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn se nalezne každý. Areál již dle názvu napovídá, že je velmi rozmanitý, patří mezi tři největší areály v Rakousku. Oblast tvoří dvě velká údolí s celkem 10 vrcholy. Ski areál pokrývá celkově 270 km sjezdovek. Aktivnější jedince zejména zaujme 100 km freeridových svahů a 3 snowboardové parky. Zájezdy budou vypravovány dle aktuálních sněhových podmínek vždy v sobotu v období od prosince 2021 do března 2022.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 6.12.2022 23:33  •  Přečteno: 277x

Rakousko - JEDNODENNÍ LYŽOVÁNÍ - KAPRUN - soboty - leden, únor, březen 2023

Rakousko - JEDNODENNÍ LYŽOVÁNÍ - KAPRUN - soboty - leden, únor, březen 2023Pojeďte si pořádně zalyžovat do jedné z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Rakouska ležící v překrásné přírodě mezi jezerem na úpatí hory Schmittenhöhe a městečkem Kaprun pod ledovcem Kitzsteinhorn. Nemusíte se o nic starat, autobus vás doveze až do střediska a večer zase zpět. Zalyžujete si na 139,5 km sjezdových tratí ve čtyřech střediscích. Vyzkoušet můžete freeride, snowparky i 200 km tratí připravených pro běžkaře.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 6.12.2022 23:15  •  Přečteno: 328x

Rakousko - VÍDEŃ a SCHÖNBRUNN - 1denní - duben, květen, červen, srpen, září, říjen 2023

Rakousko - VÍDEŃ  a SCHÖNBRUNN - 1denní - duben, květen, červen, srpen, září, říjen 2023Hlavní město našich jižních sousedů - Vídeň - se rozkládá v oblasti Vídeňského lesa a leží na březích Dunaje podobně jako Bratislava a Budapešť. Historicky je hlavním městem Rakous už od dvanáctého století a až do roku 1804 byla rezidencí císaře Svaté říše římské a jeho dvora. Díky rakouské neutralitě je i dnes velice významným sídlem řady mezinárodních organizací. Program našeho výletu se zaměří především na letní sídlo rakouských císařů - zámek Schönbrunn a jeho překrásné rozhlehlé zahrady.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 22.2.2023 14:49  •  Přečteno: 313x

Bulharsko, Rumunsko - HISTORIE, HORY, PLÁŽE - hotelbusem s plnou penzí - září 2023

Bulharsko, Rumunsko - HISTORIE, HORY, PLÁŽE - hotelbusem s plnou penzí - září 2023Rilský klášter – nejvýznamnější památka bulharské pravoslavné církve, koupání v Černém moři, Prejmer - opevněný selský klášter, Pohoří Rila – výstup na nejvyšší horu Bulharska. Projeďte s námi země kdysi zaslíbené, dnes bohužel trochu opomíjené, i když jejich sláva se již vrací. Projeďte s námi Bulharsko a Rumunsko. Během vašeho putování najdete pestrou směs historie a přírody, odpočinete si na krásných plážích vyhřátých teplým sluncem. Pojeďte objevovat i vzpomínat.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 22.12.2022 23:55  •  Přečteno: 283x

Rakousko - KORUTANY NA KOLE V POHODĚ - bohatá bufetová polopenze - červen 2023

Rakousko - KORUTANY NA KOLE V POHODĚ - bohatá bufetová polopenze - červen 2023Nejjižnější spolková země Rakouska Korutany, která sousedí s Itálií a Slovinskem, oplývá velkým množstvím přírodních krás, především jezer a horských vrcholů. Korutany mají ze všech spolkových zemí Rakouska nejvíce slunečných dní v roce. Při našem putování mezi jezery si přijdou na své jak pohodáři, tak ti, kteří si rádi vyjedou do kopců. Ubytování v apartmánech na břehu jezera, kde se snad budeme moci v začínajícím létě i vykoupat, případně využijeme krytý bazén a wellness centrum v areálu.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 7.2.2023 20:29  •  Přečteno: 214x

Rakousko - KAPRUNSKÉ PŘEHRADY - sobotní 1 denní - červenec 2023

Rakousko - KAPRUNSKÉ PŘEHRADY - sobotní 1 denní - červenec 2023Kaprunské přehrady jsou unikátním vodním dílem ukrytým hluboko v srdci Alp. Výjezd místním autobusem k pozemnímu výtahu, který je největším otevřeným šikmým výtahem v Evropě. Dalším místním autobusem okolo nádrže Wasserfallboden až na horní přehradu Mooserboden (2 040 m n. m.). Ta je zcela jedinečná tím, že má dvě samostatné hráze, Mooser a Drossen. Možnost krátkých a nenáročných procházek okolo přehrady.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 3.3.2023 18:32  •  Přečteno: 194x

Rakousko - ÚDOLÍM WACHAU - Z KREMSU DO MELKU - sobotní i nedělní 1d - duben, květen, červen 2023

Rakousko - ÚDOLÍM WACHAU - Z KREMSU DO MELKU - sobotní i nedělní 1d - duben, květen, červen 2023Odjezd z Brna v 7 hod. do Rakouska. Cykloputování od kláštera Göttweig do Kremsu a krajem vína a hradních zřícenin – Wachau kolem Dunaje přes starobylý Dürnstein, Weissenkirchen a Spitz do Melku (barokní klášter). Lze prodloužit do Pöchlarnu a zpět do Melku. Možnost výjezdu do přírodní rezervace Jauerling (960 m n. m.) – rozhledna s muzeem minerálů. Alternativně lze využít méně civilizovanou pravobřežní cyklostezku. Návrat do Brna ve večerních hodinách.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 7.2.2023 23:30  •  Přečteno: 203x

Rumunsko - ZA PERLAMI TRANSYLVÁNIE, BUKUREŠŤ - autobus, hotel s polopenzí - červenec 2023

Rumunsko - ZA PERLAMI TRANSYLVÁNIE, BUKUREŠŤ - autobus, hotel s polopenzí - červenec 20237denní zájezd s denním přejezdem * ubytování v hotelech 3* se snídaní nebo s polopenzí * Arad * Sibiu * Castelul * Peles * Poiana * Brasov * Busteni * Sinaia * Bukurešť * Sighisoara * Hrad Bran se stal známým poté, co Bram Stoker napsal svůj známý román „Drákula“, ve kterém je hlavní postava hraběte Drákuly známa také jako „Transylvánský upír“. Ve skutečnosti tato postava Stokerova románu nikdy neexistovala, neznají ji ani rumunské dějiny, ani místní folklór.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 7.3.2023 19:29  •  Přečteno: 159x

Rakousko - SALZBURG A ORLÍ HNÍZDO - autobus, penzion se snídaní - červen, září 2023

Rakousko - SALZBURG A ORLÍ HNÍZDO - autobus, penzion se snídaní - červen, září 2023 Oblíbený víkendový autobusový zájezd do překrásné přírody s návštěvou Obersalzbergu, možností lodního výletu po jezeře Königsee a podrobným programem ve světoznámém Salzburgu v doprovodu průvodce. Velké množství nástupních míst na trase: Opava - Ostrava - Havířov - Frýdek-Místek - Příbor - Nový Jičín - Hranice na Moravě - Lipník nad Bečvou - Přerov - Olomouc - Prostějov - Vyškov - Brno - Břeclav. Opět v nejkrásnějších "poznávačkových" termínech v polovině června a koncem září.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.6.2023 20:35  •  Přečteno: 145x

Strana:  1 2   další »