RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

Francie (+Korsika), Finsko


Strana:  1 2   další »

Francie - ROMANTICKÁ PAŘÍŽ A ZÁMEK VERSAILLES - letecky z Prahy - červenec, září 2023

Francie - ROMANTICKÁ PAŘÍŽ  A ZÁMEK VERSAILLES - letecky z Prahy - červenec, září 2023Vydejte se s námi na prodloužený eurovíkend do Paříže. Frédérik Chopin před více než 150 lety napsal: „Paříž je všechno, co chceš!“ a platí to dodnes. Pro Ernesta Hemingwaye byla tato metropole „oslavou života“. Klikaté uličky a velkolepé bulváry, proslulé stavby, mondénní obchody a prvotřídní restaurace, ošuntělé hospody, honosné operní scény a sebevědomí občané. Žádné jiné evropské město není tak obdivované, jako právě Paříž.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 22:12  •  Přečteno: 49x

Francie - DISNEYLAND, EIFFELOVA VĚŽ A AQUARIUM DE PARIS - autobus - červenec, srpen, září 2023

Francie - DISNEYLAND, EIFFELOVA VĚŽ A AQUARIUM DE PARIS - autobus - červenec, srpen, září 2023Pojeďte s Vašimi dětmi vstříc dobrodružství! První den odjíždíme ráno z ČR a na místě Vás čeká pohodlné ubytování a odpočinek, abyste nabrali dostatek sil na zdolávání atrakcí a příval krásných zážitků. Začínáme dobrodružstvím v podzemním akváriu jen nedaleko od Seiny a Eiffelovy věže. Následuje výlet lodí po Seině, případně návštěva vodního parku Aquaboulevard. A nyní už Vás čeká celodenní pobyt v zábavním parku Disneyland u Paříže nebo v parku Walt Disney Studios; případně v obou.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 22:33  •  Přečteno: 57x

Francie - VELIKONOČNÍ PAŘÍŽ - MĚSTO LÁSKY - autobus, duben 2023

Francie - VELIKONOČNÍ PAŘÍŽ - MĚSTO LÁSKY - autobus, duben 2023Zájezd Paříž - výjimečná příležitost poznat Paříž za bezkonkurenční cenu. Čtyřdenní poznávací zájezd do Paříže Vám umožní poznat všechny její krásy. Projížďka lodí po Seině, návštěva Louvru, Eiffelovy věže, Invalidovny, Champs Ellysées, nám. Svornosti, Notre Dame a další skvosty Paříže pro Vás budou po odjetí poznávacího zájezdu již známé pojmy. Profesionální průvodce Vám k poznání Paříže jistě pomůže. Cestou zpět, po náročném zájezdu, jistě velmi uvítáte koupání v Kurfiřstských lázních v Ambergu.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 20.1.2023 18:10  •  Přečteno: 107x

Francie, Itálie - ZA VŮNĚMI JIHOVÝCHODNÍ FRANCIE - Provence, Savojsko - s plnou penzí - květen, červen 2023

Francie, Itálie - ZA VŮNĚMI JIHOVÝCHODNÍ FRANCIE - Provence, Savojsko - s plnou penzí - květen, červen 2023Monaco – knížectví s věhlasným oceánografickým muzeem, velkolepý Grand Canyon du Verdon, exkurze do parfumerie Fragonard, Avignon – starobylé papežské sídlo, římský most Pont du Gard. Savojsko, kraj majestátních horských štítů včetně nejvyšší hory západní Evropy a výborného vína. Provence nás přivítá nespočetnými pamětihodnostmi, vůní levandule, bílými plážemi Azurového pobřeží. Ze zdejší krajiny čerpali inspiraci věhlasní umělci jako van Gogh, Picasso, Cézanne a další.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 22.12.2022 23:24  •  Přečteno: 88x

Finsko - NÁRODNÍ PARKY ZEMĚ TISÍCŮ JEZER S NÁVŠTĚVOU POBALTÍ A STOCKHOLMU - bus, srpen 2023

Finsko - NÁRODNÍ PARKY ZEMĚ TISÍCŮ JEZER S NÁVŠTĚVOU POBALTÍ A STOCKHOLMU - bus, srpen 2023Finsko - země s krásnou, divokou a přitom téměř neporušenou přírodou, ohromným množstvím lesů a statisíci jezer. Finové jsou milovníci přírody, turistiky, houbaření a především saunování. Vedle finských národních parků se můžete těšit třeba na impozantní středověkou pevnost Olavinlinna, největší dřevěný kostel na světě či metropoli Helsinky. Cestou navštívíme další tři evropská hlavní města – hanzovní lotyšskou Rigu, estonský Tallinn se středověkými hradbami a „město na vodě“ – švédský Stockholm.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.2.2023 20:50  •  Přečteno: 54x

Francie - KORSIKA NA KOLE V POHODĚ - autobus - červen, září 2023

Francie - KORSIKA NA KOLE V POHODĚ - autobus - červen, září 2023Poznávací zájezd s lehkou cykloturistikou na Korsiku, ostrov, jehož překrásná subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů. Vydáme se autobusem do Itálie a trajektem do Bastie na Korsice, na níž Vás čeká nádherná příroda bez dlouhých přejezdů busem s možností koupání v moři po většinu dní!

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.1.2023 18:46  •  Přečteno: 85x

Francie - PAŘÍŽ - METROPOLE NA SEINĚ - hotelbusem s plnou penzí - květen, září 2023

Francie - PAŘÍŽ - METROPOLE NA SEINĚ - hotelbusem s plnou penzí - květen, září 2023Eiffelova věž – symbol města, Louvre – nejúžasnější světová galerie, Versailles – královský palác s úchvatnými zahradami. Paříž patří zaslouženě k nejkrásnějším městům Evropy. Poznejte s námi kouzlo hlavního města Francie, metropole umění a módy. Během tří dnů navštívíte nejznámější památky, muzea a galerie. Město ale láká také k procházkám po březích Seiny, k projížďce lodí po Seině, k objevování romantických zákoutí a vychutnávání atmosféry „hlavního města milovníků života“.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 22.12.2022 23:45  •  Přečteno: 99x

Francie - VÁNOCE V PAŘÍŽI A ZÁMEK VERSAILLES 2022 - letecky z Prahy

Francie - VÁNOCE V PAŘÍŽI A ZÁMEK VERSAILLES 2022 - letecky z PrahyVydejte se s námi do předvánoční Paříže. Frédérik Chopin před více než 150 lety napsal: „Paříž je všechno, co chceš!“ a platí to dodnes. Pro Ernesta Hemingwaye byla tato metropole „oslavou života“. Klikaté uličky a velkolepé bulváry, proslulé stavby, mondénní obchody a prvotřídní restaurace, ošuntělé hospody, honosné operní scény a sebevědomí občané. Žádné jiné evropské město není tak obdivované, jako právě Paříž.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 10.11.2022 20:49  •  Přečteno: 130x

Francie - ALSASKO A SCHWARZWALD - zážitky na vinné stezce a slavnost chryzanthem - říjen 2023

Francie - ALSASKO A SCHWARZWALD - zážitky na vinné stezce a slavnost chryzanthem - říjen 2023Na zájezdu do Alsaska a Schwarzwaldu zažijete několik nej: nejkrásnější vinnou stezku, nejvyšší horu Vogéz, největší alsaský skanzen, nejvíce chryzantém a nejvíce hub pohromadě a k tomu skvělé víno a sýry. Pohodový zájezd za kulturou a přírodou Alsaska. Lahr, slavnost chryzantém - turistika v pohoří Vogézy a nejvyšší vrchol Grand Ballon - návštěva výroben sýrů a likérů - Colmar - Eguisheim, festival hub a návštěva vinařství - alsaský skanzen Ungersheim - Štrasburk

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 20.1.2023 19:04  •  Přečteno: 68x

Francie - PROVENCE - PŘÍRODA A PAMÁTKY V KRAJI LEVANDULE - autobusem - červen 2023

Francie - PROVENCE - PŘÍRODA A PAMÁTKY V KRAJI LEVANDULE - autobusem - červen 2023Provence - nejpestřejší oblast Francie - její krása učarovala malířům jako van Gogh, Cézanne, Gaugain či Picasso a miloval ji i Miroslav Horníček. Vzduch je tu provoněný provensálskými bylinkami jako tymián a rozmarýn, zdejší gastronomie nabízí výborné olivy a olivový olej, lanýže, kozí sýry, ryby a mořské plody, skvělé víno i anýzový pastis a v Provence má svůj původ i ratatouille. Neméně bohatý je region na kulturní památky - papežský Avignon, antické Arles nebo Les Baux umístěné na skále.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 14.3.2023 22:27  •  Přečteno: 21x

Francie - BEAUJOLAIS A BURGUNDSKO - kláštery a slavnost vína - listopad 2023

Francie - BEAUJOLAIS A BURGUNDSKO - kláštery a slavnost vína - listopad 2023Podzimní poznávací zájezd - památky UNESCO, víno a ochutnávky, slavnosti nového beaujolais. Vézelay, chrám na seznamu UNESCO - oblasti, odkud pocházejí vína Chablis, Mersault. Chardonnay - vinařská oblast Côte d´Or - Tournus - Vaux-en-Beaujolais, předloha Zvonokos se stylovým barem - Beaune a slavnost nového beaujolais - Dijon - muzeum horčice, pocta burgunským vínům, BEAUNE, starobylé vinařské město, možnost ochutnat místní specialitu: burgundské šneky, muzeum vína ....

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 20.1.2023 18:56  •  Přečteno: 78x

Francie, Itálie - KORSIKA A SARDINIE - PERLY STŘEDOMOŘÍ - hotelbusem s plnou penzí - červen, září 2023

Francie, Itálie - KORSIKA A SARDINIE - PERLY STŘEDOMOŘÍ - hotelbusem s plnou penzí - červen, září 2023Les Calanches – vycházka mezi červenými skálami, Nuraghy – záhadné megalitické památky na Sardinii, Bonifacio – romantické město na bílých útesech jižní Korsiky, pláže s průzračným mořem .... Jedinečná kombinace dvou nádherných středomořských ostrovů: drsná krása Korsiky - panenská příroda, azurové moře, stín staletých pinií a korkových dubů a Sardinie - vzduch prosycený solí a kořeněnou vůní pinií, zpěv cikád, cinkání zvonečků koz a ovcí ....

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 22.12.2022 21:19  •  Přečteno: 81x

Francie - Z BURGUNDSKA DO PROVENCE - hotelbusem s plnou penzí - červen 2023

Francie - Z BURGUNDSKA DO PROVENCE - hotelbusem s plnou penzí - červen 2023Gordes - úžasná provensálská vesnice, La Camargue - unikátní přírodní rezervace s plameňáky, Dijon - hlavní město Burgundska, Abbaye de Fontenay - kouzelný cisterciácký klášter obklopený levandulí. Představíme nejzajímavější místa Burgundska, kraje světoznámých vinic, vyhlášené kuchyně, bohaté historie i nádherné architektury. Tuto pestrou mozaiku doplníme divokou krásou kaňonu Ardeche, návštěvou historického centra Lyonu. S Francií se rozloučíme v nejzachovalejším alsaském městě Colmaru.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 22.12.2022 20:50  •  Přečteno: 151x

Estonsko, Litva, Lotyšsko - MALÝ OKRUH POBALTÍM - s výletem do Helsinek (Finsko) - srpen 2023

Estonsko, Litva, Lotyšsko - MALÝ OKRUH POBALTÍM - s výletem do Helsinek (Finsko) - srpen 2023Název Baltské (Pobaltské) státy (země) dnes označuje tři státy v severovýchodní Evropě na východním pobřeží Baltského moře: Estonsko, Lotyšsko a Litvu. Někdy se k nim také připočítává ruská Kaliningradská oblast vklíněná mezi Litvu a Polsko. Náš autobusový zájezd Vás zavede do každé z nich a představí Vám bohatou historii, krásnou přírodu, památky i pulsující metropole. V červencovém termínu navíc fakultativně možnost jednodenního výletu trajektem do hlavního města Finska - Helsinek.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 20.1.2023 19:18  •  Přečteno: 93x

Francie - VELIKONOČNÍ PAŘÍŽ S NÁVŠTĚVOU VERSAILLES - autobus - duben 2023

Francie - VELIKONOČNÍ PAŘÍŽ S NÁVŠTĚVOU VERSAILLES - autobus - duben 2023Francie patří bezpochyby k jedné z nejnavštěvovanějších zemí Evropy. A Paříž přitahuje neustále pozornost turistů nejen svými památkami. Věděli jste, že během Velikonoc můžete ve Francii potkat lidi s papírovou rybou na zádech? Jedná se o typický velikonoční vtip, který patří k téměř francouzské tradici. Ale nejen papírová ryba, ale také kutálení a vyhazování vajec do vzduchu, jehněčí pečeně, marcipán a vynikající víno nesmí během Velikonoc chybět ve francouzských rodinách.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 11.1.2023 18:08  •  Přečteno: 104x

Strana:  1 2   další »