RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

1d VÝLETY a kratší zájezdy

Pro aktuální nabídku volejte, pište!


Strana:  1 2 3 4   další »

Rakousko - ADVENT - ROMANTICKÉ ÚDOLÍ WACHAU - sobotní nebo nedělní jednodenní - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - ROMANTICKÉ ÚDOLÍ WACHAU - sobotní nebo nedělní jednodenní - prosinec 2023Navštívíte adventní trh v mohutném klášteře vysoko nad údolím Dunaje Göttweig, trhy v historických městech na Dunaji v malebném údolí Wachau (UNESCO) - Krems a Dürnstein. Nádherné vinařské křivolaké uličky mezi hradní zříceninou a zámkem s nejkrásnější rokokovou věží v Rakousku. Adventní trh pod osvětleným dlouhým průčelím nejkrásnější barokní stavby Rakouska - v klášteře Melk.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:13  •  Přečteno: 282x

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA - MONDSEE, SANKT GILGEN, BAD ISCHL, GMUNDEN - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA - MONDSEE, SANKT GILGEN, BAD ISCHL, GMUNDEN - prosinec 2023Pohodový a romantický adventní výlet, kdy Vás dopoledne čeká návštěva adventních trhů v městečku Mondsee u stejnojmenného jezera Mondsee; dále procházka malebným městečkem Sankt Gilgen, které leží na břehu jezera Wolfgangsee; návštěva adventních trhů; prohlídka nejstarších solných lázní v Rakousku v Bad Ischlu, kam tak rádi jezdili císařovna Sissi a císař Franz Josef. Přejezd k jezeru Traunsee, do městečka Gmunden, kde také navštívíme vánoční trhy.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:23  •  Přečteno: 421x

Rakousko - VELIKONOČNÍ VÍDEŇ - sobotní jednodenní - autobus z Prahy - duben 2023

Rakousko - VELIKONOČNÍ VÍDEŇ - sobotní jednodenní - autobus z Prahy - duben 2023Oslavte s námi Velikonoce na dvoře císařského paláce Schőnbrunn, kde se konají velikonoční trhy s mnoha dobrotami a tradičními suvenýry. Chybět nebude ani návštěva centra města a jeho nejvelkolepějších monumentů. Budete mít rovněž možnost navštívit interiér zámku, Zoo, Bludiště, Palmový skleník nebo Pouštní dům. Následovat bude zastávka v centru města, kde si s průvodcem prohlédnete nejznámější vídeňské památky, ke kterým patří Štěpánský dóm, Hofburg, opera, Burgtheater atd.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.2.2023 22:18  •  Přečteno: 320x

Rakousko - ROMANTICKÝM ÚDOLÍM WACHAU - 1denní - sobota/neděle - květen, červen, srpen, září 2023

Rakousko - ROMANTICKÝM ÚDOLÍM WACHAU - 1denní - sobota/neděle - květen, červen, srpen, září 2023TŘÍHODINOVÁ PLAVBA Z KREMSU DO MELKU. Krátká prohlídka Kremsu - Kremžská hořčice skutečně pochází původně z Kremže, ač dnes se již nevyrábí zde, ale v jiných městech. Během plavby lodí poznáte středověké hrady, malebné vesničky i velkolepé kláštery. Prohlídka města a kláštera Melk na řece Dunaj, na západní hranici údolí Wachau, v nadmořské výšce 213 m. Jeho dominantní stavbou je klášter Melk na návrší nad městem, který je veřejnosti zpřístupněn stejně jako vyhlášené klášterní zahrady.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 23.1.2023 22:03  •  Přečteno: 291x

Česká republika - PRAHA I.část - MĚSTO V LEGENDÁCH I SKUTEČNOSTI - 1 denní - duben, říjen 2023

Česká republika - PRAHA I.část - MĚSTO V LEGENDÁCH I SKUTEČNOSTI - 1 denní - duben, říjen 2023V dalším "dílu" oblíbené a již tradiční série putování naším hlavním městem se v doprovodu a s výkladem odborné průvodkyně podíváte na další místa, která tvořila naši historii. Tentokrát uvidíte Loretánské náměstí s proslavenou zvonkohrou, Černínský palác, Hradčanské náměstí, Pražský hrad, Karmelitskou ulici s chrámem Panny Marie Vítězné, Pražské Jezulátko .... vyjedete lanovkou na Petřín, kde je možné návštívit bludiště a zavítáte do lůna tajemné čtvrti Kampa .....

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 20.12.2022 20:05  •  Přečteno: 339x

Slovensko - NP VYSOKÉ TATRY, NÍZKÉ TATRY, PIENINY A SPIŠ - bus, polopenze - září 2023 - ZRUŠENO

Slovensko - NP VYSOKÉ TATRY, NÍZKÉ TATRY, PIENINY A SPIŠ - bus, polopenze - září 2023 - ZRUŠENOVydáme se do oblasti Nízkých Tater, která je celá chráněna jako NP Nízké Tatry. Většinu jeho území tvoří stejnojmenné pohoří. Nejvyšší horou je Ďumbier. NP Pieniny patří k nejkrásnějším a nejcennějším územím Evropy. Budete mít možnost plavby na pltích po řece Dunajec. Program zájezdu je v odpoledních hodinách druhého a čtvrtého dne zpestřen návštěvou termálního koupaliště.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 21.1.2023 23:47  •  Přečteno: 413x

Německo - TROPICAL ISLANDS - autobus - sobotní jednodenní - únor, březen, duben 2023

Německo - TROPICAL ISLANDS - autobus - sobotní jednodenní - únor, březen, duben 2023Návštěva v Tropical Islands je nezapomenutelným zážitkem a mnozí se sem i rádi vracejí. Tropical Islands je umělé "tropické letovisko", kde se můžete těšit na palmy, pláže, bary a pohodu v příjemných 26 stupních. Aquapark se nachází v Braniborsku cca 60 km jižně od Berlína, kde byl vybudován uvnitř nevyužívaného hangáru kdysi sloužícího k výrobě vzducholodí. Uvádí se, že jde o světově největší vnitřní bazén, který může vyhovět 7000 návštěvníků denně. Cesta autobusem z Prahy trvá cca 4 hodiny. Komplex pojme přes 6600 lidí, otevřeno má nonstop a nabízí návštěvníkům i přenocování ve stanech, chatkách či na lehátku přímo na pláži.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.2.2023 23:10  •  Přečteno: 290x

Polsko - KRAKOV A OSVĚTIM - autobus, FM sleva Kč 100,- - červen, listopad 2023

Polsko - KRAKOV A OSVĚTIM - autobus, FM sleva Kč 100,- - červen, listopad 2023Náš zájezd vás seznámí s historií Polska návštěvou turisticky nejatraktivnějších míst této země, vesměs památek UNESCO. Krakov jako jediný z polských velkoměst nebyl zničen za 2. světové války. Jeho památky tak vyprávějí příběhy z doby, kdy byl sídelním městem panovníků mocného Polsko-litevského soustátí. Na předměstí Krakova navštívíme také podzemí Věličky, abychom pocítili, jak chutná největší solný důl Evropy. V solném království budeme procházet štolami a obdivovat sochy, kaple i lustry ze soli.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 6.2.2023 18:55  •  Přečteno: 258x

Česká republika - ZÁPADNÍ ČECHY - PODZIMNÍ ROMANTIKA - autobus, polopenze - září 2023

Česká republika - ZÁPADNÍ ČECHY - PODZIMNÍ ROMANTIKA - autobus, polopenze - září 2023Synonymem západních Čech je lázeňský trojúhelník Karlovy Vary – Mariánské lázně – Františkovy lázně, který se pyšní největším výskytem minerálních a termálních pramenů a unikátními památkami. Navštívíme karlovarský pramen Vřídlo, hrad Loket, zámek Bečov nad Teplou, Lázně Kynžvart, město Cheb s románským hradem a Černou věží ....

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 3.2.2023 23:01  •  Přečteno: 271x

Slovinsko - JEZERO BLED A SOUTĚSKA VINTGAR - autobusem "na otočku" - duben, říjen 2023

Slovinsko - JEZERO BLED A SOUTĚSKA VINTGAR  - autobusem "na otočku" - duben, říjen 2023Bledské jezero leží mezi zasněženými horami a patří k největším chloubám Slovinska. Kromě procházky kolem jezera budete moci navštívit místní hrad pocházející z 11. století nebo plout na místní ostrov, jehož dominantu tvoří kostel Nanebevzetí Panny Marie pyšnící se kouzelným zvonem, který splní i ta nejtajnější přání. Pohádková zákoutí objevíte v soutěsce Vintgar, která je tvořena svěží zelení, mohutnými skalisky a křišťálově čistou vodou.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 7.2.2023 20:40  •  Přečteno: 256x

Rakousko - VÍDEŃ a SCHÖNBRUNN - 1denní - duben, květen, červen, srpen, září, říjen 2023

Rakousko - VÍDEŃ  a SCHÖNBRUNN - 1denní - duben, květen, červen, srpen, září, říjen 2023Hlavní město našich jižních sousedů - Vídeň - se rozkládá v oblasti Vídeňského lesa a leží na březích Dunaje podobně jako Bratislava a Budapešť. Historicky je hlavním městem Rakous už od dvanáctého století a až do roku 1804 byla rezidencí císaře Svaté říše římské a jeho dvora. Díky rakouské neutralitě je i dnes velice významným sídlem řady mezinárodních organizací. Program našeho výletu se zaměří především na letní sídlo rakouských císařů - zámek Schönbrunn a jeho překrásné rozhlehlé zahrady.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 22.2.2023 14:49  •  Přečteno: 382x

Česká republika - BRNO - VILA TUGENDHAT - so / ne - duben, květen, červen, říjen, listopad 2023

Česká republika - BRNO - VILA TUGENDHAT  - so / ne - duben, květen, červen, říjen, listopad 2023Náš výlet Vás zavede do Brna, kde Vás čeká procházka městem v doprovodu průvodce i čas na posezení v kavárně. Zlatým hřebem výletu je podrobná prohlídka ojedinělého uměleckého díla - Vily Tugendhat s výkladem místního profesionálního průvodce. Unikátní funkcionalistická vila je dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Ten v roce 1928 vypracoval návrh stavby na zakázku manželů Grety a Fritze Tugendhatových. V roce 2001 byla vila Tugendhat zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 9.12.2022 21:51  •  Přečteno: 308x

Německo - BAVORSKÉ VELIKONOČNÍ TRADICE A STŘEDOVĚKÁ MĚSTEČKA - autobus - duben 2023

Německo - BAVORSKÉ VELIKONOČNÍ TRADICE A STŘEDOVĚKÁ MĚSTEČKA - autobus - duben 2023Tradice zdobení kašen kraslicemi ve Franckém Švýcarsku existuje více jak sto let. Největší velikonoční kašnu zapsanou v Guinessově knize rekordů zdobí 12.000 kraslic. Lidové bavorské velikonoční tradice ve skansenu Bad Windshei, pobyt v termálních lázních Bad Windsheim s neslanější termálním bazénem v Evropě (malé „Mrtvé moře“). Historická středověká městečka. Bamberg - čtvrť Malé Benátky, hrad z filmu Tři mušketýři, radnice na ostrůvku…

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 8.11.2022 19:39  •  Přečteno: 438x

Německo - BAD FÜSSING - autobusem, 1d v pátek večerní/v sobotu denní - březen až prosinec 2023

Německo - BAD FÜSSING - autobusem, 1d v pátek večerní/v sobotu denní - březen až prosinec 2023Jednodenní výlet do nejpopulárnějších evropských lázní v největší termální oblasti Německa. Termální lázně Bad Füssing v blízkosti Pasova jsou jedničkou v Bavorsku, patří ke špičce německých lázní a do TOP TEN evropských lázní. Pro klienty jsou k dispozici hned tři areály termálních lázní: Therme Eins (I.), Europatherme (II.) a Johennesbad (III.) a do všech se s námi můžete vypravit zájezdovými autobusy z Českých Budějovic.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 8.3.2023 22:28  •  Přečteno: 301x

Rakousko - KAPRUNSKÉ PŘEHRADY - sobotní 1 denní - červenec 2023

Rakousko - KAPRUNSKÉ PŘEHRADY - sobotní 1 denní - červenec 2023Kaprunské přehrady jsou unikátním vodním dílem ukrytým hluboko v srdci Alp. Výjezd místním autobusem k pozemnímu výtahu, který je největším otevřeným šikmým výtahem v Evropě. Dalším místním autobusem okolo nádrže Wasserfallboden až na horní přehradu Mooserboden (2 040 m n. m.). Ta je zcela jedinečná tím, že má dvě samostatné hráze, Mooser a Drossen. Možnost krátkých a nenáročných procházek okolo přehrady.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 3.3.2023 18:32  •  Přečteno: 254x

Strana:  1 2 3 4   další »