RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

1d VÝLETY a kratší zájezdy

Pro aktuální nabídku volejte, pište!


Strana:  1 2 3   další »

Německo - LEGOLAND - den plný atrakcí a zážitků - autobus - květen, červen, září, říjen 2023

Německo - LEGOLAND - den plný atrakcí a zážitků - autobus - květen, červen, září, říjen 2023 Německý Legoland byl otevřen v roce 2002 poblíž Mnichova u městečka Günzburg. Nese oficiální název LEGOLAND DEUTSCHLAND a zabírá plochu 130 000 m2. Celý park je určen zejména dětem - rodinám s dětmi a kromě miniaturního legoměstečka zde najdete i zábavní pouťové atrakce jako horskou dráhu v lego hradu, nebo v lego autíčkách. Park pořádá často tematické dny k jednotlivým LEGO sériím. Například k Hvězdným válkám. Dominantou parku je miniaturní lego městečko LEGO MINILAND.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.2.2023 21:53  •  Přečteno: 7x

Rakousko - ADVENT - ROMANTICKÉ ÚDOLÍ WACHAU - sobotní nebo nedělní jednodenní - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - ROMANTICKÉ ÚDOLÍ WACHAU - sobotní nebo nedělní jednodenní - prosinec 2023Navštívíte adventní trh v mohutném klášteře vysoko nad údolím Dunaje Göttweig, trhy v historických městech na Dunaji v malebném údolí Wachau (UNESCO) - Krems a Dürnstein. Nádherné vinařské křivolaké uličky mezi hradní zříceninou a zámkem s nejkrásnější rokokovou věží v Rakousku. Adventní trh pod osvětleným dlouhým průčelím nejkrásnější barokní stavby Rakouska - v klášteře Melk.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:13  •  Přečteno: 0x

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA - MONDSEE, SANKT GILGEN, BAD ISCHL, GMUNDEN - prosinec 2023

Rakousko - ADVENT - SOLNÁ KOMORA - MONDSEE, SANKT GILGEN, BAD ISCHL, GMUNDEN - prosinec 2023Pohodový a romantický adventní výlet, kdy Vás dopoledne čeká návštěva adventních trhů v městečku Mondsee u stejnojmenného jezera Mondsee; dále procházka malebným městečkem Sankt Gilgen, které leží na břehu jezera Wolfgangsee; návštěva adventních trhů; prohlídka nejstarších solných lázní v Rakousku v Bad Ischlu, kam tak rádi jezdili císařovna Sissi a císař Franz Josef. Přejezd k jezeru Traunsee, do městečka Gmunden, kde také navštívíme vánoční trhy.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 5.2.2023 19:23  •  Přečteno: 0x

Rakousko - VELIKONOČNÍ VÍDEŇ - sobotní jednodenní - autobus z Prahy - duben 2023

Rakousko - VELIKONOČNÍ VÍDEŇ - sobotní jednodenní - autobus z Prahy - duben 2023Oslavte s námi Velikonoce na dvoře císařského paláce Schőnbrunn, kde se konají velikonoční trhy s mnoha dobrotami a tradičními suvenýry. Chybět nebude ani návštěva centra města a jeho nejvelkolepějších monumentů. Budete mít rovněž možnost navštívit interiér zámku, Zoo, Bludiště, Palmový skleník nebo Pouštní dům. Následovat bude zastávka v centru města, kde si s průvodcem prohlédnete nejznámější vídeňské památky, ke kterým patří Štěpánský dóm, Hofburg, opera, Burgtheater atd.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.2.2023 22:18  •  Přečteno: 4x

Rakousko - ROMANTICKÝM ÚDOLÍM WACHAU - 1denní - sobota/neděle - květen, červen, srpen, září 2023

Rakousko - ROMANTICKÝM ÚDOLÍM WACHAU - 1denní - sobota/neděle - květen, červen, srpen, září 2023TŘÍHODINOVÁ PLAVBA Z KREMSU DO MELKU. Krátká prohlídka Kremsu - Kremžská hořčice skutečně pochází původně z Kremže, ač dnes se již nevyrábí zde, ale v jiných městech. Během plavby lodí poznáte středověké hrady, malebné vesničky i velkolepé kláštery. Prohlídka města a kláštera Melk na řece Dunaj, na západní hranici údolí Wachau, v nadmořské výšce 213 m. Jeho dominantní stavbou je klášter Melk na návrší nad městem, který je veřejnosti zpřístupněn stejně jako vyhlášené klášterní zahrady.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 23.1.2023 22:03  •  Přečteno: 20x

Česká republika - PRAHA I.část - MĚSTO V LEGENDÁCH I SKUTEČNOSTI - 1 denní - duben, říjen 2023

Česká republika - PRAHA I.část - MĚSTO V LEGENDÁCH I SKUTEČNOSTI - 1 denní - duben, říjen 2023V dalším "dílu" oblíbené a již tradiční série putování naším hlavním městem se v doprovodu a s výkladem odborné průvodkyně podíváte na další místa, která tvořila naši historii. Tentokrát uvidíte Loretánské náměstí s proslavenou zvonkohrou, Černínský palác, Hradčanské náměstí, Pražský hrad, Karmelitskou ulici s chrámem Panny Marie Vítězné, Pražské Jezulátko .... vyjedete lanovkou na Petřín, kde je možné návštívit bludiště a zavítáte do lůna tajemné čtvrti Kampa .....

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 20.12.2022 20:05  •  Přečteno: 88x

Německo - TROPICAL ISLANDS - autobus - sobotní jednodenní - únor, březen, duben 2023

Německo - TROPICAL ISLANDS - autobus - sobotní jednodenní - únor, březen, duben 2023Návštěva v Tropical Islands je nezapomenutelným zážitkem a mnozí se sem i rádi vracejí. Tropical Islands je umělé "tropické letovisko", kde se můžete těšit na palmy, pláže, bary a pohodu v příjemných 26 stupních. Aquapark se nachází v Braniborsku cca 60 km jižně od Berlína, kde byl vybudován uvnitř nevyužívaného hangáru kdysi sloužícího k výrobě vzducholodí. Uvádí se, že jde o světově největší vnitřní bazén, který může vyhovět 7000 návštěvníků denně. Cesta autobusem z Prahy trvá cca 4 hodiny. Komplex pojme přes 6600 lidí, otevřeno má nonstop a nabízí návštěvníkům i přenocování ve stanech, chatkách či na lehátku přímo na pláži.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.2.2023 23:10  •  Přečteno: 6x

Polsko - KRAKOV A OSVĚTIM - autobus, FM sleva Kč 100,- - červen, listopad 2023

Polsko - KRAKOV A OSVĚTIM - autobus, FM sleva Kč 100,- - červen, listopad 2023Náš zájezd vás seznámí s historií Polska návštěvou turisticky nejatraktivnějších míst této země, vesměs památek UNESCO. Krakov jako jediný z polských velkoměst nebyl zničen za 2. světové války. Jeho památky tak vyprávějí příběhy z doby, kdy byl sídelním městem panovníků mocného Polsko-litevského soustátí. Na předměstí Krakova navštívíme také podzemí Věličky, abychom pocítili, jak chutná největší solný důl Evropy. V solném království budeme procházet štolami a obdivovat sochy, kaple i lustry ze soli.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 6.2.2023 18:55  •  Přečteno: 1x

Česká republika - ZÁPADNÍ ČECHY - PODZIMNÍ ROMANTIKA - autobus, polopenze - září 2023

Česká republika - ZÁPADNÍ ČECHY - PODZIMNÍ ROMANTIKA - autobus, polopenze - září 2023Synonymem západních Čech je lázeňský trojúhelník Karlovy Vary – Mariánské lázně – Františkovy lázně, který se pyšní největším výskytem minerálních a termálních pramenů a unikátními památkami. Navštívíme karlovarský pramen Vřídlo, hrad Loket, zámek Bečov nad Teplou, Lázně Kynžvart, město Cheb s románským hradem a Černou věží ....

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 3.2.2023 23:01  •  Přečteno: 3x

Česká republika - BRNO - VILA TUGENDHAT - 1denní - 5 termínů v roce 2023

Česká republika - BRNO - VILA TUGENDHAT  - 1denní - 5 termínů v roce 2023Náš výlet Vás zavede do Brna, kde Vás čeká procházka městem v doprovodu průvodce i čas na posezení v kavárně. Zlatým hřebem výletu je podrobná prohlídka ojedinělého uměleckého díla - Vily Tugendhat s výkladem místního profesionálního průvodce. Unikátní funkcionalistická vila je dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Ten v roce 1928 vypracoval návrh stavby na zakázku manželů Grety a Fritze Tugendhatových. V roce 2001 byla vila Tugendhat zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 9.12.2022 21:51  •  Přečteno: 40x

Německo - REGENSBURG A PLAVBA DUNAJSKOU SOUTĚSKOU - sobotní jednodenní - květen, srpen 2023

Německo - REGENSBURG A PLAVBA DUNAJSKOU SOUTĚSKOU - sobotní jednodenní - květen, srpen 2023Prohlídka historického Regensburgu. Přejezd do Kelheimu, prohlídka Síně osvobození - Befreiungshalle, poté plavba tzv. Dunajskou soutěskou proti proudu řeky, která trvá zhruba čtyřicet minut, až ke klášteru Weltenburg. Poté plavba lodí zpět do Kelheimu.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 23.1.2023 22:46  •  Přečteno: 15x

Německo - PASOV a LINEC - LODÍ PO MODRÉM DUNAJI - so/ne jednodenní - květen, červen, srpen, září 2023

Německo - PASOV a LINEC - LODÍ PO MODRÉM DUNAJI - so/ne jednodenní - květen, červen, srpen, září 2023Oblíbený výlet s plavbou lodí z Pasova do Lince. Krátká prohlídka bavorského Pasova-města na soutoku tří řek Ilzu, Innu a Dunaje zhruba 60 km jižně od hranic ČR. Má cca 50 tis.obyvatel. Přejezd autobusem podél Dunaje do Engelhartszellu, městečka s klášterem a odtud 3,5 hod.plavba do Lince po druhém nejdelším veletoku Evropy. Na závěr prohlídka Lince, hlavního města Horních Rakous. S cca 200 tis.obyvatel je největším městem Horních Rakous a po Vídni a Štýrském Hradci třetím největším v Rakousku.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 23.1.2023 22:57  •  Přečteno: 21x

Německo - LABSKÁ CYKLOSTEZKA**** - s návštěvou termálů v Bad Schandau - srpen 2023

Německo - LABSKÁ CYKLOSTEZKA**** - s návštěvou termálů v Bad Schandau - srpen 2023Nejoblíbenější německá cyklostezka s ubytováním ve 4* hotelu. Během zájezdu možnost návštěvy nejstarších saských termálních lázní v Bad Schandau. Schandau - česky Žandov nebo Žandava zaznamenal největší rozvoj po roce 1730. Tehdy byl v údolí Křinice nalezen železitý pramen a vznikly slavné lázně. O šíření jejich slávy se hlavně zasloužil Dr. Kneipp se svými léčebnými kúrami. V lázních na břehu Labe, asi 15 minut cesty od Hřenska, si odpočine tělo i duše v relaxačním areálu Toskana therme.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 6.2.2023 21:47  •  Přečteno: 0x

Rakousko - ZUBAČKOU NA SCHAFBERG - jednodenní sobotní - srpen 2023

Rakousko - ZUBAČKOU NA SCHAFBERG - jednodenní sobotní - srpen 2023Schafbergská dráha je ozubnicová dráha s metrovým rozchodem v Horním Rakousku a Salcburku vedoucí ze Sankt Wolfgang im Salzkammergut až do Schafbergu. Stavba Schafbergské dráhy byla zahájena v roce 1892 a provoz byl zahájen během následujícího roku. Dolní stanice je v historickém městečku St. Wolfgang. Jízda trvá 40 minut, trasa měří 5,85 kilometrů a překonává přitom výškový rozdíl rovných 1190 metrů. Nahoře se pak otevírá překrásný výhled na Solnou komoru a alpské velikány.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 6.2.2023 20:54  •  Přečteno: 2x

Česká republika - ZOO a Safari Dvůr Králové - autobusem - červen 2023

Česká republika - ZOO a Safari Dvůr Králové - autobusem - červen 2023Navštivte kousek Afriky uprostřed české krajiny v jedné z nejslavnějších zoologických zahrad ČR. Zažijte blízké setkání s africkými zvířaty při projížďce Lvím safari i Africkým safari Josefa Vágnera. Královédvorská zahrada se pro veřejnost otevřela 9. května 1946 a k jejímu významnému rozvoji došlo v 70. letech. Tehdejší ředitel Ing. Josef Vágner, CSc., dovezl z osmi expedic do různých zemí Afriky okolo dvou tisíc zvířat, především kopytníků, ale i šelem, opic a plazů, které daly základ unikátním chovům.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 9.12.2022 21:45  •  Přečteno: 52x

Strana:  1 2 3   další »