RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

SLAVNOSTI, KARNEVALY + Valentýn

Pro aktuální nabídku volejte nebo pište!

 
 
 

Itálie - VALENTÝN VE VERONĚ A BENÁTKÁCH - autobus - únor 2023

Itálie - VALENTÝN VE VERONĚ A BENÁTKÁCH - autobus - únor 2023Nejslavnější dílo Williama Shakespeara? Mnohým se jistě jako první vybaví Romeo a Julie, přestože tento dramatik napsal mnohem více her. Avšak nejvíce známou je právě Romeo a Julie, jejichž příběh zná snad každý, stejně jako každý ví, že se odehrál ve Veroně. K prvnímu vyznání vzájemné lásky došlo pod Juliiným balkonem a právě proto patří toto místo k nejvíce navštěvovaným památkám ve městě. Měšťanský středověký dům rodu Capuletů, na jehož dvoře spatříte Juliin balkon, se jmenuje Casa di Giulietta. Vyznejte si tu s partnerem lásku i Vy. V případě, že jste stále sami, nezoufejte! Před domem se nachází Juliina socha. Kdo se dotkne jejího ňadra, ten bude mít štěstí v lásce. Příště tedy pojedete do Verony již v páru a třeba se tu i Vy dočkáte vyznání. Den svatého Valentýna (zkráceně také Valentýn) se slaví v anglosaských zemích každoročně 14.února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce jako symbolu lásky.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 22.12.2022 22:09  •  Přečteno: 158x

Madeira (Portugalsko) - TO NEJLEPŠÍ Z MADEIRY + VINOBRANÍ - odlet z Prahy, snídaně - září 2023

Madeira (Portugalsko) - TO NEJLEPŠÍ Z MADEIRY + VINOBRANÍ - odlet z Prahy, snídaně - září 2023Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry v době sklizně vína a bujarých oslav lahodného moku. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírcích a navštívíte Údolí jeptišek. Zažijete s námi atmosféru ostrovních slavností uprostřed čarokrásné přírody a objevíte bohatství Madeiry * Nejstarší vavříny v pohádkovém lese Fanal * Typické domky s doškovými střechami * Koupání v unikátních lávových jezírcích * Pravá atmosféra madeirského vinobraní

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 8.3.2023 19:00  •  Přečteno: 98x

Itálie - BENÁTSKÁ LAGUNA (SLAVNOST GONDOL) - autobus, 2x hotel se snídaní - září 2023

Itálie - BENÁTSKÁ LAGUNA (SLAVNOST GONDOL) - autobus, 2x hotel se snídaní - září 2023Benátky - romantické město plné kanálů, historických památek a muzeí. V termínu našeho zájezdu se v Benátkách koná Slavnost gondol. Nádherně nazdobená plavidla a jejich posádky v kostýmech se Vám předvedou v celé své kráse. Plavba na tři nejznámější ostrovy Murano * Burano * Torcello. Plavba po Velkém kanále k Ponte Rialto nebo individuálně návštěva některého z řady muzeí.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 21.4.2023 13:23  •  Přečteno: 98x

Francie - ALSASKO A SCHWARZWALD - zážitky na vinné stezce a slavnost chryzanthem - říjen 2023

Francie - ALSASKO A SCHWARZWALD - zážitky na vinné stezce a slavnost chryzanthem - říjen 2023Na zájezdu do Alsaska a Schwarzwaldu zažijete několik nej: nejkrásnější vinnou stezku, nejvyšší horu Vogéz, největší alsaský skanzen, nejvíce chryzantém a nejvíce hub pohromadě a k tomu skvělé víno a sýry. Pohodový zájezd za kulturou a přírodou Alsaska. Lahr, slavnost chryzantém - turistika v pohoří Vogézy a nejvyšší vrchol Grand Ballon - návštěva výroben sýrů a likérů - Colmar - Eguisheim, festival hub a návštěva vinařství - alsaský skanzen Ungersheim - Štrasburk

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 20.1.2023 19:04  •  Přečteno: 158x

Francie - BEAUJOLAIS A BURGUNDSKO - kláštery a slavnost vína - listopad 2023

Francie - BEAUJOLAIS A BURGUNDSKO - kláštery a slavnost vína - listopad 2023Podzimní poznávací zájezd - památky UNESCO, víno a ochutnávky, slavnosti nového beaujolais. Vézelay, chrám na seznamu UNESCO - oblasti, odkud pocházejí vína Chablis, Mersault. Chardonnay - vinařská oblast Côte d´Or - Tournus - Vaux-en-Beaujolais, předloha Zvonokos se stylovým barem - Beaune a slavnost nového beaujolais - Dijon - muzeum horčice, pocta burgunským vínům, BEAUNE, starobylé vinařské město, možnost ochutnat místní specialitu: burgundské šneky, muzeum vína ....

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 20.1.2023 18:56  •  Přečteno: 131x

Belgie - VALENTÝN V BRUGGÁCH - únor 2023

Belgie - VALENTÝN V BRUGGÁCH - únor 2023Je to sladké a naprosto neodolatelné……co je to? Polibek anebo belgická pralinka? Přesvědčte se sami v Bruggách, kde ji můžete ochutnat a při procházce kolem jezera lásky se můžete políbit. Rozhodně se zamilujete, a to do tohoto kouzelného města. Ujít si nesmíte nechat plavbu po kanálech, neboť z této perspektivy je město ještě obdivuhodnější.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 28.11.2022 18:54  •  Přečteno: 226x

Madeira (Portugalsko) - KVĚTINOVÉ SLAVNOSTI - letecky z Prahy, se snídaní - duben 2023

Madeira (Portugalsko) - KVĚTINOVÉ SLAVNOSTI - letecky z Prahy, se snídaní - duben 2023Každoroční úžasně výpravné průvody, hlavní město Funchal vyzdobené tisíci živých květů, tanec na uzavřených ulicích, přehlídky skupin malých i velkých účastníků tradičního svátku jara v rozkvetlé přírodě, záplava barev, hudby, veselí v nejkrásnějším ročním období. To je květinový ostrov Madeira a jeho vyhlášené květinové slavnosti. V doprovodu česky hovořícího průvodce se zúčastníte i tří krásných výletů po ostrově, levádách, pobřeží a památkách.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 13.2.2023 20:42  •  Přečteno: 123x

Francie - ALSASKO - POHÁDKA NEJEN O VÍNĚ, SLAVNOST TRUBAČŮ - autobusem - září 2023

Francie - ALSASKO - POHÁDKA NEJEN O VÍNĚ, SLAVNOST TRUBAČŮ - autobusem - září 2023Málokde v Evropě se podařilo tak elegantně stmelit kulturu dvou národů jako v Alsasku, o tom svědčí krásně vystavěná města i rázovité svátky. Zažijete velkolepou alsaskou slavnost vína - průvod trubačů a alegorických vozů. Čeká vás krásná příroda Vogéz, turistika vysoko nad jezery i mezi vinohrady, krásná hrázděná městečka, tradice města Colmar a Štrasburk i vesnice jako z pohádek bratří Grimmů. Ochutnáte alsaské speciality: víno, alsaský sýr a tarte flambéé.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 14.3.2023 22:01  •  Přečteno: 65x

Holandsko - VALENTÝN V NIZOZEMSKU - autobus, snídaně - únor 2023

Holandsko - VALENTÝN V NIZOZEMSKU - autobus, snídaně - únor 2023Amsterdam je městem muzeí, umění, kol, tolerance, ale taktéž vášnivého pokušení, a to přece k lásce patří. Nechte se proto svést jeho ladnými křivkami a oslavte tu svátek Svatého Valentýna. A jako dárek můžete dát třeba pravý holandský tulipán. Postava svatého Valentýna, jehož svátek oslavují zamilovaní po celém světě, je obestřena tajemstvím. O tomto záhadném muži kolují legendy, ...

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 21.1.2023 22:54  •  Přečteno: 115x

Francie - VALENTÝN V PAŘÍŽI - autobus - únor 2023

Francie - VALENTÝN V PAŘÍŽI - autobus - únor 2023Nádherné noblesní památky na každém kroku, bohatá a zajímavá historie, světově proslulé galerie, upravené parky a zahrady, typické kavárničky i noblesní restaurace, rušné bulváry i malebné uličky, romantická zákoutí... to vše je Paříž, jejíž kouzlo a atmosféra nelze slovy dostatečně popsat, musí se zažít na vlastní kůži!

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 20.1.2023 18:24  •  Přečteno: 113x

Itálie - BENÁTKY - KARNEVAL - autobusem, bez noclehu - únor 2023

Itálie - BENÁTKY - KARNEVAL - autobusem, bez noclehu - únor 2023Světově proslulý karneval v Benátkách má dlouhou tradici, poprvé se konal již roku 1296. Ve středověku byl karneval plný nemravností, ale církev na pár dní zavřela oči a několikadenní oslavy mlčky tolerovala. V centru Benátek se již v minulosti u příležitosti karnevalu odpalovaly velkolepé ohňostroje. Skupiny mladistvých vesele tančily a ze svých těl stavěli na konci kanálu úžasné lidské pyramidy. Mezi oblíbená představení patřilo loutkové divadlo předvádějící nová dobrodružství tradičních masek.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 22.12.2022 21:45  •  Přečteno: 156x

Itálie - BENÁTKY, KARNEVAL A OSTROVY * BEZ NOČNÍHO PŘEJEZDU - autobus - únor 2023

Itálie - BENÁTKY, KARNEVAL A OSTROVY * BEZ NOČNÍHO PŘEJEZDU - autobus - únor 2023Každý únor ožívají Benátky rejem pestrobarevných průvodů, tancem a hudbou. Je čas karnevalu. Vrozený dar Benátčanů spřádat intriky se projeví naplno v žertovném festivalu. Na našem zájezdu si asi málokdo dopřeje okázalé a nákladné doprovodné programy, ale samotná atmosféra, radost a veselí v ulicích Benátek a obdiv k neuvěřitelné vynalézavosti Benátčanů a zájemců z celého světa v touze uspět v soutěži o nejkrásnější masku vás jistě nenechá chladnými. Pojeďte s námi a užijte si karneval v Benátkách.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.2.2023 23:49  •  Přečteno: 160x

Itálie - KARNEVAL V BENÁTKÁCH - minibus, 3x hotel v centru - únor 2024

Itálie - KARNEVAL V BENÁTKÁCH - minibus, 3x hotel v centru - únor 2024Benátky, asi nejkrásnější město Itálie, jednou za rok zcela změní tvář a vypukne karneval. Ulice se zaplní maskami a podmanivou atmosférou. Zažíváme dobu, kdy zcela zmizely tisíce turistů z Asie a z obrovských výletních lodí. Dnes jsou Benátky zcela jiným, příjemným městem s neopakovatelnou atmosférou. Nabízíme Vám šanci zažít si Benátky tak, jak je neznáte. V malé skupince a tři noci v 3* hotelu přímo v centru města!

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 3.3.2023 9:54  •  Přečteno: 86x