RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

SLAVNOSTI, KARNEVALY, VÝSTAVY

Pro aktuální nabídku volejte nebo pište!

 
 
 

Itálie - VALENTÝN VE VERONĚ A BENÁTKÁCH - autobus - únor 2023

Itálie - VALENTÝN VE VERONĚ A BENÁTKÁCH - autobus - únor 2023Nejslavnější dílo Williama Shakespeara? Mnohým se jistě jako první vybaví Romeo a Julie, přestože tento dramatik napsal mnohem více her. Avšak nejvíce známou je právě Romeo a Julie, jejichž příběh zná snad každý, stejně jako každý ví, že se odehrál ve Veroně. K prvnímu vyznání vzájemné lásky došlo pod Juliiným balkonem a právě proto patří toto místo k nejvíce navštěvovaným památkám ve městě. Měšťanský středověký dům rodu Capuletů, na jehož dvoře spatříte Juliin balkon, se jmenuje Casa di Giulietta. Vyznejte si tu s partnerem lásku i Vy. V případě, že jste stále sami, nezoufejte! Před domem se nachází Juliina socha. Kdo se dotkne jejího ňadra, ten bude mít štěstí v lásce. Příště tedy pojedete do Verony již v páru a třeba se tu i Vy dočkáte vyznání. Den svatého Valentýna (zkráceně také Valentýn) se slaví v anglosaských zemích každoročně 14.února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce jako symbolu lásky.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 22.12.2022 22:09  •  Přečteno: 46x

Česká republika - BRNO - VILA TUGENDHAT - 1denní - 5 termínů v roce 2023

Česká republika - BRNO - VILA TUGENDHAT  - 1denní - 5 termínů v roce 2023Náš výlet Vás zavede do Brna, kde Vás čeká procházka městem v doprovodu průvodce i čas na posezení v kavárně. Zlatým hřebem výletu je podrobná prohlídka ojedinělého uměleckého díla - Vily Tugendhat s výkladem místního profesionálního průvodce. Unikátní funkcionalistická vila je dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Ten v roce 1928 vypracoval návrh stavby na zakázku manželů Grety a Fritze Tugendhatových. V roce 2001 byla vila Tugendhat zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 9.12.2022 21:51  •  Přečteno: 40x

Francie - ALSASKO A SCHWARZWALD - zážitky na vinné stezce a slavnost chryzanthem - říjen 2023

Francie - ALSASKO A SCHWARZWALD - zážitky na vinné stezce a slavnost chryzanthem - říjen 2023Na zájezdu do Alsaska a Schwarzwaldu zažijete několik nej: nejkrásnější vinnou stezku, nejvyšší horu Vogéz, největší alsaský skanzen, nejvíce chryzantém a nejvíce hub pohromadě a k tomu skvělé víno a sýry. Pohodový zájezd za kulturou a přírodou Alsaska. Lahr, slavnost chryzantém - turistika v pohoří Vogézy a nejvyšší vrchol Grand Ballon - návštěva výroben sýrů a likérů - Colmar - Eguisheim, festival hub a návštěva vinařství - alsaský skanzen Ungersheim - Štrasburk

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 20.1.2023 19:04  •  Přečteno: 19x

Francie - BEAUJOLAIS A BURGUNDSKO - kláštery a slavnost vína - listopad 2023

Francie - BEAUJOLAIS A BURGUNDSKO - kláštery a slavnost vína - listopad 2023Podzimní poznávací zájezd - památky UNESCO, víno a ochutnávky, slavnosti nového beaujolais. Vézelay, chrám na seznamu UNESCO - oblasti, odkud pocházejí vína Chablis, Mersault. Chardonnay - vinařská oblast Côte d´Or - Tournus - Vaux-en-Beaujolais, předloha Zvonokos se stylovým barem - Beaune a slavnost nového beaujolais - Dijon - muzeum horčice, pocta burgunským vínům, BEAUNE, starobylé vinařské město, možnost ochutnat místní specialitu: burgundské šneky, muzeum vína ....

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 20.1.2023 18:56  •  Přečteno: 39x

Francie - VALENTÝN V PAŘÍŽI - autobus - únor 2023

Francie - VALENTÝN V PAŘÍŽI - autobus - únor 2023Nádherné noblesní památky na každém kroku, bohatá a zajímavá historie, světově proslulé galerie, upravené parky a zahrady, typické kavárničky i noblesní restaurace, rušné bulváry i malebné uličky, romantická zákoutí... to vše je Paříž, jejíž kouzlo a atmosféra nelze slovy dostatečně popsat, musí se zažít na vlastní kůži!

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 20.1.2023 18:24  •  Přečteno: 13x

Itálie - BENÁTKY - KARNEVAL - autobusem, bez noclehu - únor 2023

Itálie - BENÁTKY - KARNEVAL - autobusem, bez noclehu - únor 2023Světově proslulý karneval v Benátkách má dlouhou tradici, poprvé se konal již roku 1296. Ve středověku byl karneval plný nemravností, ale církev na pár dní zavřela oči a několikadenní oslavy mlčky tolerovala. V centru Benátek se již v minulosti u příležitosti karnevalu odpalovaly velkolepé ohňostroje. Skupiny mladistvých vesele tančily a ze svých těl stavěli na konci kanálu úžasné lidské pyramidy. Mezi oblíbená představení patřilo loutkové divadlo předvádějící nová dobrodružství tradičních masek.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 22.12.2022 21:45  •  Přečteno: 43x

Itálie - BENÁTKY, KARNEVAL A OSTROVY * BEZ NOČNÍHO PŘEJEZDU - autobus - únor 2023

Itálie - BENÁTKY, KARNEVAL A OSTROVY * BEZ NOČNÍHO PŘEJEZDU - autobus - únor 2023Každý únor ožívají Benátky rejem pestrobarevných průvodů, tancem a hudbou. Je čas karnevalu. Vrozený dar Benátčanů spřádat intriky se projeví naplno v žertovném festivalu. Na našem zájezdu si asi málokdo dopřeje okázalé a nákladné doprovodné programy, ale samotná atmosféra, radost a veselí v ulicích Benátek a obdiv k neuvěřitelné vynalézavosti Benátčanů a zájemců z celého světa v touze uspět v soutěži o nejkrásnější masku vás jistě nenechá chladnými. Pojeďte s námi a užijte si karneval v Benátkách.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.2.2023 23:49  •  Přečteno: 12x