RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: E U R O V Í K E N D Y, 1d VÝLETY a kratší zájezdy, Panama, Polsko, Portugalsko

Polsko - KRAKOV A OSVĚTIM - autobus, FM sleva Kč 100,- - červen, listopad 2023

Polsko - KRAKOV A OSVĚTIM - autobus, FM sleva Kč 100,- - červen, listopad 2023Náš zájezd vás seznámí s historií Polska návštěvou turisticky nejatraktivnějších míst této země, vesměs památek UNESCO. Krakov jako jediný z polských velkoměst nebyl zničen za 2. světové války. Jeho památky tak vyprávějí příběhy z doby, kdy byl sídelním městem panovníků mocného Polsko-litevského soustátí. Na předměstí Krakova navštívíme také podzemí Věličky, abychom pocítili, jak chutná největší solný důl Evropy. V solném království budeme procházet štolami a obdivovat sochy, kaple i lustry ze soli.

Náš zájezd vás seznámí s historií Polska návštěvou turisticky nejatraktivnějších míst této země, vesměs památek UNESCO. Celý den se budeme procházet po dlážděných uličkách nejvýznamnějšího historického města země.

 

  • Polsko - Krakov a Osvětim
  • Polsko - Krakov a Osvětim

 

 

Krakov jako jediný z polských velkoměst nebyl zničen za 2. světové války. Jeho památky tak vyprávějí příběhy z doby, kdy byl sídelním městem panovníků mocného Polsko-litevského soustátí. Z té doby pocházejí všechny významné stavby na krakovském návrší Wawel, jako královský palác a korunovační katedrála. Jedno z největších středověkých náměstí Evropy je plné výstavních kupeckých domů a nádherná renesanční Sukiennice dává vzpomenout na doby, kdy Krakov byl významnou obchodní křižovatkou Střední Evropy. Toto náměstí také tvoří přirozené centrum krakovského Starého města. V jeho blízkosti se nachází i krásná gotická budova Collegia Maius, sídla Jagellonské univerzity, založené již v r. 1364. Židovská čtvrť s řadou synagog svědčí o tom, že Krakov nebyl jen městem etnických Poláků. Soužití se Židy ukončila až 2. světová válka a německý nacismus, který v blízkosti Krakova dal vzniknout největšímu vyhlazovacímu táboru v dějinách Evropy. Jeho plynové komory sprovodily ze světa nejméně jeden a čtvrt miliónů lidí. Na předměstí Krakova navštívíme také podzemí Věličky, abychom pocítili, jak chutná největší solný důl Evropy. V solném království budeme procházet štolami a obdivovat sochy, kaple i lustry ze soli.

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

1. den

odjezd v pozdních večerních hodinách. Noční přejezd do Polska.

 

2. den

celodenní prohlídka Krakova: královská rezidence Wawel, nábřeží Wisly, katedrála (královské hrobky), Královská cesta, Hlavní náměstí – jedno z největších středověkých náměstí Evropy, starobylé krámky – Sukiennice, kostel Panny Marie s největším gotickým oltářem na světě, Barbakan, židovská čtvrť se synagogami aj., nocleh.

 

3. den

exkurze do solných dolů Vělička (až 130 m hluboko, kaple, sochy reliéfy – vše ze soli, památka UNESCO). Prohlídka vyhlazovacího tábora Osvětim – Birkenau (největší nacistický koncentrační tábor, památka UNESCO). Přejezd do ČR.

V nočních hodinách návrat domů.

 

Termíny zájezdu:

9.6. - 11.6.2023

17.11. - 19.11.2023

Cena Kč 3.590,-

FM cena Kč 3.490,- / platí do 1.3.2023

 

Cena zahrnuje

- 1x ubytování v hotelu*** v centru Krakova bez stravy v pokojích s vlastním příslušenstvím

- dopravu autobusem s klimatizací a WC

-  služby průvodce

-  pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna - možnos přikoupit

- vstupy 

 

 

 

Stravování

bez stravování, za příplatek možnost sídaně.

 

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Nástupní místa:

Trasa A

České Budějovice, Vodňany, Strakonice, Písek, Příbram, Dobříš, Zbraslav, Praha, po dohodě s CK Brno, Ostrava.

Trasa B

Plzeň, Rokycany, Žebrák, Beroun.

 

 

 

Pořadatel:Kellner,s.r.o.

 

print Formát pro tisk