RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: T U R I S T I K A, Francie (+Korsika), Finsko, S Ó L O . K L I E N T I (doobsazení)

Finsko - NÁRODNÍ PARKY ZEMĚ TISÍCŮ JEZER S NÁVŠTĚVOU POBALTÍ A STOCKHOLMU - bus, srpen 2023

Finsko - NÁRODNÍ PARKY ZEMĚ TISÍCŮ JEZER S NÁVŠTĚVOU POBALTÍ A STOCKHOLMU - bus, srpen 2023Finsko - země s krásnou, divokou a přitom téměř neporušenou přírodou, ohromným množstvím lesů a statisíci jezer. Finové jsou milovníci přírody, turistiky, houbaření a především saunování. Vedle finských národních parků se můžete těšit třeba na impozantní středověkou pevnost Olavinlinna, největší dřevěný kostel na světě či metropoli Helsinky. Cestou navštívíme další tři evropská hlavní města – hanzovní lotyšskou Rigu, estonský Tallinn se středověkými hradbami a „město na vodě“ – švédský Stockholm.

Není mnoho míst v Evropě, kde bychom našli tak krásnou, divokou a přitom téměř neporušenou přírodu jako ve Finsku. V celé zemi se nachází velké množství lesů a také doslova statisíce jezer a vodních ploch. Finové jsou milovníci přírody, turistiky, houbaření, opékání buřtů na ohýnku a především saunování, které si nenecháme ujít. Vedle finských národních parků se můžete těšit třeba na impozantní středověkou pevnost Olavinlinna, největší dřevěný kostel na světě či metropoli Helsinky. Cestou navštívíme další tři evropská hlavní města – hanzovní lotyšskou Rigu, estonský Tallinn se středověkými hradbami a „město na vodě“ – švédský Stockholm.

Program zájezdu

DenProgram
1.

12:00 Praha – odjezd z autobusového nádraží Florenc 

14:00 H.Králové – odjezd od vlakového nádraží (autobusová zastávka písm. J)

17:00 Olomouc – odjezd z Táborské ulice u vyústění podchodu z hlavního nádraží
18:30 Ostrava – odjezd z parkoviště proti Domu kultury - na ulici 28. října

tranzit přes Polsko

2.

kolem poledne příjezd do Rigy, ubytování a prohlídka hlavního města Lotyšska (středověké historické jádro pod ochranou UNESCO - hanzovní domky, největší katedrála v Pobaltí, válečné muzeum, centrální tržnice, Památník svobody…)

ubytování v Rize

3. přejezd do Estonska, prohlídka estonské metropole Tallinn - perla Pobaltí (staré město s hradbami a cechovními domy, gotická radnice, hrad Toompea, pravoslavný chrám Alexandra Něvského, parlament, přístav), večer trajekt do Finska, ubytování na tři noci v Helsinkách
4. turistika v NP Nuuksio s velkým množstvím jezer a lesů (5h., 10km, převýš.200m)
5. celodenní prohlídka finského hlavního města Helsinky - baltská námořní pevnost Suomenlinna, Senátní náměstí s luteránskou katedrálou Tuomiokirkko, pravoslavná Uspenská katedrála z časů ruské vlády, Sibeliův památník, Olympijský stadión (dějiště LOH 1952, které proslavily Emila Zátopka), moderní Skalní chrám, tržnice u přístavu, v níž můžete ochutnat sobí maso, ryby a mořské plody
6. přejezd do Finské jezerní plošiny, cestou město Savonlinna ležící na několika ostrůvcích - prohlídka středověkého vodního hradu Olavinlinna, Kerimäki – největší dřevěný kostel na světě, který pojme až 5 000 osob, dvě noci v chatkách u jezera v oblasti Nurmes
7. celodenní pěší turistika v NP Patvinsuo po dřevěných chodníčcích mezi bažinami uprostřed Karélie a poblíž ruských hranic (5h., 15km, převýšení 80m)
8. túra v NP Hiidenportti se stejnojmennou skalnatou soutěskou (6,5 h12km, převýš. 150 m), cestou opékání buřtů na ohništi u jezera
9. NP Koli - jezero Pielinen s mnoha ostrůvky (eskery – přírodní útvary vytvořené ledovcem), vyhlídky na nádherné scenérie, které inspirovaly i finské umělce, později odpoledne odpočinek, možnost koupání v jezeře, saunování…
10. přejezd na západ k Botnickému zálivu, cestou zastávky u vyhlídkové věže v centru jezerní oblasti Kuopio a u dřevěného kostelíka Petäjävesi z 18. století (UNESCO), noční trajekt z Turku do Švédska (4lůžkové kajuty)
11. švédské hlavní město Stockholm (staré město Gamla Stan, královský zámek, parlament, Skansen – praotec všech skanzenů, loď Vasa, Nordické muzeum), noční tranzit přes Švédsko, Dánsko (s využitím dvou trajektů) a Německo
12. příjezd do ČR v odpoledních hodinách (už se nestaví v Olomouci a Ostravě, pouze v Praze a Hradci Králové)

 

Termín zájezdu:

2.8. - 13.8.2023 - plně obsazeno

(možnost registrace mezi náhradníky)

 

Cena od Kč 18.360,-

Cena zahrnuje:

  • dopravu klimatizovaným autobusem
  • trajekty Tallinn-Helsinky, Turku-Stockholm a cestou zpět trajekty do Dánska a Německa
  • 8x ubytování (hostely, chatky), 1x 4lůžková kajuta na trajektu
  • průvodce
  • informační brožuru
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

  • vstupy do památkových objektů (počítejte s náklady cca 80 €, ve Stockholmu cca 430 SEK)
  • stravování
  • cestovní pojištění

Ubytování

Ubytování na čtyři noci poblíž Nurmes bude ve čtyřlůžkových chatkách na břehu jezera. Zde je třeba, abyste s sebou měli vlastní spacák, případně vlastní povlečení. V Helsinkách 3x přespíme ve dvou- až třílůžkových pokojích v hostelu jen několik set metrů od centra města. Na obou místech je přístup do finské sauny. Jednu noc strávíme v hotelu v Rize ve dvoulůžkových pokojích a jednu ve 4lůžkových kajutách na trajektu, kde je v ceně i snídaně. Na místech ubytování je k dispozici wifiSingl cestovatelé nic nedoplácejí (jsou doobsazeni na pokoj jinými klienty).

Stravování

Stravování probíhá individuálně. V Nurmes a v Helsinkách je možnost vaření (kuchyňka s lednicí). V Helsinkách je i nádobí, v Nurmes však ve většině chatek chybí. Vždy po několika dnech zastavíme na nákup v supermarketu. Potraviny jsou ve Finsku dražší než u nás, cenový rozdíl ovšem není takový, aby se vyplatilo vézt velké zásoby jídla. Případný nákup lihovin se vyplatí provést v Lotyšsku či v Estonsku, kde se také lze najíst v restauraci za ceny podobné těm našim. Restaurace ve Finsku jsou poměrně drahé, fast-food lze pořídit za přijatelnější ceny.

Podrobnosti k zájezdu Finsko

Měna

Ve Finsku, Lotyšsku a Estonsku se platí eurem. Při celodenní prohlídce Stockholmu budete potřebovat švédské koruny, které je možné běžně získat ve směnárnách už v České republice. Ve Finsku a ve Švédsku je téměř všude možné i drobné útraty hradit prostřednictvím platební karty, např. i vstupy do památek ve Stockholmu lze většinou platit kartou.

 

Čas

V zemích Pobaltí i ve Finsku platí východoevropský čas, je tam tedy o hodinu více než v ČR. Ve Švédsku je čas stejný jako v České republice.

Počasí a vybavení

Léto ve Finsku bývá obvykle krátké, ale krásné a teplé. Můžeme očekávat denní teploty kolem dvaceti stupňů a noční by neměly klesat pod 10 stupňů. I voda bývá většinou dostatečně teplá na koupání. Je však potřeba počítat s možností deště a chladnějšího počasí. Slunce může zapadat až po desáté hodině a ve čtyři hodiny ráno už bude opět světlo. Přibalte pláštěnku, teplejší oblečení, ale určitě také opalovací krém. Na turistiku, při níž se můžeme setkat i s podmáčenými úseky, je potřeba mít s sebou kvalitní turistické boty. Téměř nezbytností je kvalitní repelent. Pro společné večerní posezení doporučujeme vzít si (třeba do dvojice) také karimatku.

 

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Elektřina

Napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi (kulaté se dvěma kolíky).

Náročnost

Turistika v národních parcích Finska je nenáročná, zejména díky minimálnímu převýšení. Túry v NP Nuuksio a Patvinsuo zaberou něco kolem 5 hodin, túra v NP Leivonmäki cca 6 h.

Pořadatel:Mundo

 

 

 

print Formát pro tisk