RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Úvod, Zájezdy H O T E L B U S E M, Zanzibar a ostatní země

Peru, Bolívie, Argentina, Brazílie - NAPŘÍČ JIŽNÍ AMERIKOU - hotelbusem s plnou penzí - červen, červenec 2025

Peru, Bolívie, Argentina, Brazílie - NAPŘÍČ JIŽNÍ AMERIKOU - hotelbusem s plnou penzí - červen, červenec 2025Rio de Janeiro – s pláží Copacabana, vodopády Iguacú – přírodní div světa, Machu Picchu – ztracené město Inků, Nazca – záhadné kresby na poušti, viditelné jen z letadla. Expedice začne v Limě u Tichého oceánu, budeme pokračovat přes vysokohorské průsmyky do srdce říše Inků Cuzca s Machu Picchu a náhorní planinou Altiplano do hlavního města Bolívie La Pazu. Nebudou chybět argentinské steaky a vynikající místní víno. Cestu zakončíme v Brazílii návštěvou vodopádů Iguacú a Rio de Janeira u Atlantiku.

Rio de Janeiro – perla na pobřeží Atlantiku s pláží Copacabana, vodopády Iguacú – přírodní div světa, Machu Picchu – ztracené město Inků, Nazca – záhadné kresby na poušti, viditelné jen z letadla.

Expedice napříč jihoamerickým kontinentem začne v Limě na pobřeží Tichého oceánu. Z vyprahlých pouští pacifického pobřeží budeme pokračovat přes vysokohorské průsmyky do srdce někdejší říše Inků Cuzca, kde nás budou čekat incké stavby v čele s legendárním Machu Picchu. Náhorní planinou Altiplano v nadmořské výšce přes 3800 metrů dojedeme do hlavního město Bolívie La Pazu. Projedeme oblastí bizarních červených skal v okolí Tupizy a subtropickým údolím Tafí del Valle, na cestě nebudou chybět pravé argentinské steaky a vynikající místní víno. Cestu zakončíme v Brazílii návštěvou vodopádů Iguacú a Rio de Janeira na pobřeží Atlantiku.

Poznávací zájezd Napříč Jižní AmerikouPoznávací zájezd Americký hotelbusPoznávací zájezd Napříč Jižní AmerikouPoznávací zájezd Napříč Jižní AmerikouPoznávací zájezd Napříč Jižní AmerikouPoznávací zájezd Napříč Jižní Amerikou

Poznávací zájezd Napříč Jižní Amerikou

Poznávací zájezd Napříč Jižní Amerikou

 

 

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

1. – 2. den: odlet do Limy, Lima – hlavní město Peru World Heritage Site, unikátní Muzeum zlata, koloniální architektura.

 

3. – 5. den: Paracas – městečko na pobřeží Pacifi ku, fakultativně výlet na ostrovy Ballestas – kolonie lachtanů (cca 30 $), Nazca World Heritage Site – fakultativně možnost letu nad záhadnými liniemi a obrazci v poušti (cca 130 $), přejezd andského masivu přes průsmyky v nadmořské výšce nad 4000 m, průjezd NP Pampa Galeras – lamy vikuňa, řeka Apurimac – horní tok Amazonky.

 

6. – 9. den: Cuzco – hlavní město někdejší říše Inků , incké a koloniální památky, pozůstatky zlatého dvora Coricancha, Saqsaywaman, zeď s dvanáctibokým kamenem, indiánské trhy, údolí Urubamba – incké památky v údolí řeky – Pisac, Ollantaytambo, Machu Picchu World Heritage Site– fakultativně dvoudenní výlet vlakem do ztraceného města Inků (cca 270 $).

 

10. den: jezero Titicaca – bájné jezero ve výšce 3800 m, fakultativně výlet lodí k plovoucím ostrovům indiánů kmene Uros (cca 10 $). Puno – město na břehu jezera, přejezd do Bolívie.

 

11. – 13. den: Tiahuanaco – pozůstatky předinckého ceremoniálního centra World Heritage Site, Brána Slunce a Měsíce, La Paz – nejvýše položené hlavní město na světě, ukázka mestické architektury, čarodějnické trhy, Možnost fakultativních výletů s místní agenturou: Sjezd "silnice smrti" na kole (vyzkoušené, bezpečné,skvělý zážitek)(cca 175–220 $), nebo výstup na Chacaltayu (5450 m) a návštěvu Valle de la Luna (cca 30 $), údolí s pískovcovými věžičkami. Altiplano – jízda po náhorní planině v nadmořské výšce 3800 m do hornického Potosí, teplé prameny – Laguna Tarapaya.

14. – 15. den: Potosí – hornické město, koloniální centrum World Heritage Site, mincovna La Moneda, exkurze do stříbrných dolů (fakultativně) – výlet do středověku (cca 15 $), bílé město Sucre – „americké Athény“, jedno z nejkrásnějších měst Bolívie World Heritage Site, unikátní stopy dinosaurů ve stěně místního lomu (fakultativně cca 5 $).

16. – 17. den: Uyuni – městečko ležící na okraji solné desky Salar de Uyuni, hřbitov vlaků, Salar de Uyuni – největší solná pánev na světě, „Ostrov rybářů“ se stromovými kaktusy, celodenní výlet terénními vozy na ostrov obklopený solnou plání (v ceně zájezdu).

18. – 20. den: Tupiza – městečko obklopené bizarními pískovcovými kaňony, fakultativně výlet s místní agenturou terénními auty do kaňonů (cca 35 $), přejezd do Argentiny.

21. – 23. den: Salta – město v podhůří And na někdejší dobytčí stezce, Cafayate – vinařská oblast, Conchas – soutěska, malebné údolí s bizarními pískovcovými útvary (obelisk, amfiteátr, hrady, žába a mnoho dalších), Tafí del Valle – údolí se subtropickou vegetací, Rio Hondo – lázeňské město pod Andami s termálními prameny, koupání.

24. – 25. den: Santiago del Estero – průjezd argentinskými pampami, San Ignacio Miní – nejzachovalejší jezuitská misie ve státě Misiones World Heritage Site.

26. – 29. den: Iguacú – světoznámé vodopády World Heritage Site, úchvatné kaskády na stejnojmenné řece obklopené pralesem. Ďáblův chřtán, kaskáda San Martin a dalších 270 dílčích kaskád, fakultativně možnost jízdy na motorovém raftu pod vodopády (cca 60 $) – argentinská a brazilská strana, přejezd k atlantickému pobřeží.

30. – 32. den: Rio de Janeiro – metropole na pobřeží Atlantiku World Heritage Site, jedno z nejkrásněji položených měst světa, hora Corcovado se symbolem Ria – světoznámou sochou Krista Vykupitele, lanovka na Cukrovou homoli, čtyřkilometrová bílá pláž Copacabana, koupání, svatostánek brazilského fotbalu Maracaná, sambodrom (okružní jízda po městě v ceně zájezdu). Odlet a návrat do Evropy.

Termíny zájezdu:

14.5. - 14.6.2023  

19.6. - 20.7.2023 

27.5. - 27.6.2024

1.7. - 1.8.2024

5.6.2025 - 6.7.2025

10.7.2025 - 10.8.2025

 

 

Cena od Kč 97.900,-

a letenky - orientační cena Kč 37.000,-

 

Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického (tištěného) průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, výlet na Salar de Uyuni, okružní jízdu po Rio de Janeiru.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, místní dopravu k vodopádům Iguacú v Argentině, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Cesta může být realizována opačným směrem.

 

Zájezd je možné spojit se zájezdem 20358 Z Limy na rovník + 20361 Tajemná Kolumbie

 

 

 

 

 

Nový hotelbus "Američan" pro poznávací zájezdy jižní Amerika

 

Nový hotelbus "Američan" pro poznávací zájezdy jižní Amerika
Nový hotelbus "Američan" pro poznávací zájezdy jižní Amerika
Hotelbus Volvo FM9/15 – AMERIČAN

Prostě a krátce, máme nového krasavce, opět Volvo, ale už moderní a hezký obytný auťák, který uchvátí každého, kdo ho viděl.

Nový hotelbus "Američan" pro poznávací zájezdy jižní Amerika

Musím říct, že už se těším, až spolu pojedeme na konci roku do Patagonie. Nenechte si ujít mimořádnou příležitost, díky tomuto vozu budeme mít v roce 2020 „Rok Jižní Ameriky“ a i na Vás třeba čeká zajímavá cena a odměnou bude cesta s tímto krasavcem, pojeďte. Všude dobře, tak co doma.

 

Pořadatel: Pangeotours

 

print Formát pro tisk