RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: FIRST MINUTE ** LAST MINUTE, C Y K L O Z Á J E Z D Y, Německo, Norsko, Nepál

Německo - VINICEMI MOSELY, údolím řeky Saar a vulkanickou krajinou Eifel - FM slevy - září 2023

Německo - VINICEMI MOSELY, údolím řeky Saar a vulkanickou krajinou Eifel - FM slevy - září 2023Nejoblíbenější německá cyklostezka Vás zavede romantickým údolím plným vinic do nejproslulejší vinařské oblasti Německa s největší koncentrací hradů a zámků na světě! Úrodné Moselské údolí se táhne od města Koblenec, kde se řeka vlévá do Rýna, až po Trevír na hranicích s Lucemburskem. V pečlivě udržovaných vesničkách budete obdivovat tradiční architekturu hrázděného zdiva i nejstrmější vinice na světě. Pohodová cyklistika s vynikajícím ryzlinkem a historická městečka v meandrech Mosely a Saary.

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

 

1. den: Odjezd z Brna ve 21 hod., z Prahy ve 23.45 hod. (ostatní odjezdová místa viz tab.), přejezd do Německa.
 
2. den: Na kole z romantického Saarburgu údolím Saary a Mosely do Trevíru (památky UNESCO z římských dob) a do Schweichu. Pokračovat lze nejstarší vinařskou vesnicí s římskými památkami Neumagen-Dhron až do vinařské obce Lieser. Ubytování. 43–86 km.
 
3. den: Z Daun pohodově po cyklostezce, vedené na tělese bývalé železničky krajem Eifel s možností odbočky k jezerům vulkanického původu. Zastávka v hezkém městečku Wittlich. Po cyklostezce kolem říčky Lieser až k soutoku s Moselou do místa ubytování. 40–53 km nebo libovolně v údolí Mosely bez podpory busu. Večer busem do vinařského centra Střední Mosely – Bernkastel-Kues (hrad Landshut, hrázděné domy), kde si jedinečnou atmosféru městečka nejlépe vychutnáme u sklenky vynikajícího ryzlinku.
 
4. den: Meandry Mosely vinařským krajem přes Zeltingen (klášter s minipivovarem), Erden (strmé vinice se zajištěnými stezkami), lázeňské městečko Traben-Trarbach a Zell, proslavený vínem Schwarze Katze. Pokračovat lze po cyklostezce až do Beilstein (centrum s hrázděnými domy, vyhlídkovou restaurací u karmelitského kláštera z r. 1636 a ruinou hradu Metternich). Návrat busem do místa ubytování. 30–52–80 km.
 
5. den: Z Cochem (říšský hrad) údolím Mosely přes vinařská městečka Kobern-Gondorf a Winningen do Koblenz (socha císaře Viléma na soutoku Mosely s Rýnem, renovované centrum, pevnost Ehrenbreitstein). 31–51–57 km. Odjezd do ČR.
 
6. den: Návrat přes Prahu do Brna ráno nebo dopoledne.

 

 


Počet cyklodnů: 4
Náročnost lehká, podpora autobusu (možnost volby krátké nebo delší trasy). Profil – kolem Mosely je rovina. K hradům nad městy je třeba vystoupat (pouze v případě zájmu).

Povrch cyklostezek je vesměs asfaltový, hezčí úseky mohou být na několika místech vedeny po šotolinovo-štěrkových stezkách. Krátké úseky vedou po málo frekventovaných silnicích.

 

Vinicemi Mosely, údolím řeky Saar a vulkanickou krajinou Eifel 

Termín zájezdu:

3.9.- 8.9.2023

 

Cena od Kč 10.390,- / FM od 9.559,-

- aktuálně volno je ve 1/3 pokojích

(1/2, 1/4 a 1/1 pokoje obsazené)

 

Cena zahrnuje

  • 3× nocleh v hotelu se snídaní (jednoduchý bufet) ve vinařské vesničce Lieser
  • dopravu busem z Brna, Prahy a Plzně + podporu busu na místě (ostatní odjezdová místa viz příplatky)
  • přepravu jednoho jízdního kola v cyklovleku
  • služby sportovního instruktora CK, infomateriál
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • vstupné v rámci fakultativního programu
  • kvalitní rozlévaný ryzlink 0,2 l 3,5–6 €,
  • střik 2,5–3 €, láhev 0,7 l ve vinařství od 6 €

 

 

 

 

 

 

 

Servis jízdních kol ani lékařskou péči nezajišťujeme !

Pořadatel:Victoria

 

print Formát pro tisk