RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Zájezdy H O T E L B U S E M, E X O T I K A, Zanzibar a ostatní země

Tanzanie,Malawi,Zambie,Zimbabwe - SAVANAMI VÝCH.AFRIKY - plná penze - červenec, srpen 2023 - ZRUŠENO

Tanzanie,Malawi,Zambie,Zimbabwe - SAVANAMI VÝCH.AFRIKY - plná penze - červenec, srpen 2023 - ZRUŠENOCestu východní Afrikou zahájíme návštěvou světoznámých parků Serengeti a Ngorongoro. Pozorování a fotografování divoké zvěře v těchto parcích bude jistě patřit k nezapomenutelným zážitkům. Budeme pokračovat dále na jih Tanzanie na pobřeží Indického oceánu, prohlédneme si přístav Dar es Salaam a navštívíme legendární ostrov koření – Zanzibar. Cestu zakončíme u Viktoriiných vodopádů, přírodního divu na řece Zambezi. * Serengeti * Ngorongoro * Zanzibar ....

Serengeti – národní park známý z příběhů lvice Elsy, Ngorongoro – vyhaslý kráter s obrovskou koncentrací zvěře, Zanzibar – „ostrov koření“, South Luangwa – safari v úžasném parku na řece Luangwě

 

Cestu východní Afrikou zahájíme návštěvou světoznámých parků Serengeti a Ngorongoro. Pozorování a fotografování divoké zvěře v těchto parcích bude jistě patřit k nezapomenutelným zážitkům. Budeme pokračovat dále na jih Tanzanie na pobřeží Indického oceánu, prohlédneme si přístav Dar es Salaam a navštívíme legendární ostrov koření – Zanzibar. Pak budeme pokračovat dále na jih do Malawi ke stejnojmennému jezeru s křišťálovou vodou a bílými plážemi. Safari v nepříliš známém a neprávem opomíjeném parku South Luangwa jistě nezklame. Cestu zakončíme u Viktoriiných vodopádů, přírodního divu na řece Zambezi.

 

Program zájezdu: 

1. – 2. den: odlet z Evropy do Arushe nebo Nairobi.

3. – 5. den: fakultativně třídenní safari (cca 590 $), zajištěné místní agenturou, s místními průvodci. Ngorongoro – unikátní kráter o průměru téměř 20 km na hranici parku Serengeti World Heritage Site, který je domovem většiny nejznámějších druhů afrických savců a ptáků, jedno z nejnavštěvovanějších míst Afriky, přírodní zoo v kráteru s 600 metrů vysokými stěnami, Serengeti – jeden z nejrozsáhlejších parků Afriky s ohromnou koncentrací zvěře World Heritage Site. Na pláních lze pozorovat stáda pakoňů i jiných zvířat, běžně jsou k vidění plameňáci, lvi, sloni, antilopy, pštrosi, nosorožci, gepardi.

6. – 10. den: Dar es Salaam – historický přístav na pobřeží Indického oceánu World Heritage Site. Zanzibar – lodí na legendární ostrov v Indickém oceánu, kde se mísí atmosféra Afriky a Arábie, nezapomenutelná atmosféra Stone Townu (Kamenného města), malebná tržiště, plantáže s exotickým kořením, prales s guerézami (endemický druh opic), možnost koupání a potápění ve vodách Indického oceánu (ubytování v hotelu střední turistické kategorie a doprava na ostrov v ceně, strava není v ceně výletu na Zanzibar, veškeré aktivity na ostrově Zanzibar jsou fakultativní (cca 80–120 $).

11. – 12. den: průjezd jižní Tanzanií do Malawi, NP Mikumi – průjezd parkem, pláně v povodí řeky Mkata, Iringa, Mbeya – cesta pohořím jižní Tanzanie, masiv Uluguru, horské průsmyky.

13. – 15. den: Chitimba – krásná pláž jezera Malawi, vítané osvěžení po cestě z Tanzanie, jezero Malawi – nejjižnější z jezer Velké prolákliny World Heritage Site, cesta podél jezera na jih, relaxace. Nkhata Bay – největší turistické letovisko na břehu jezera, Senga Bay – koupání na plážích jezera, Lilongwe – hlavní město Malawi, prohlídka města. Přejezd do Zambie.

16. – 17. den: South Luangwa – návštěva parku v povodí řeky Luangwy, fakultativně safari v parku (cca 80 $), fotografování a pozorování divoké zvěře.

18. – 19. den: Lusaka – hlavní město Zambie, prohlídka města, přejezd do Livingstonu.

20. – 22. den: Viktoriiny vodopády – Livingstone – městečko u impozantních vodopádů, Viktoriiny vodopády – legenda, která předčí veškerá vaše očekávání World Heritage Site, vodopády navštívíme ze zambijské i fakultativně i zimbabwské strany (cca 30 $), z nichž každá nabízí jiný zážitek, fakultativně let helikoptérou nad vodopády (cca 180 $). Odlet a návrat do Evropy.

 

Poznávací zájezd Savanami východní AfrikyPoznávací zájezd Savanami východní AfrikyPoznávací zájezd Savanami východní AfrikyPoznávací zájezd Savanami východní AfrikyPoznávací zájezd Savanami východní AfrikyPoznávací zájezd Savanami východní Afriky

 

 

 

Termíny zájezdů:

28.6. - 19.7.2023 - zrušeno!

21.7. - 11.8.2023 - zrušeno!

Cena Kč 84.000,-

+ letenky Kč 31.000,- / orientační cena

- sleva 2% do konce roku 2022

Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického (tištěného) průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, dopravu a ubytování na Zanzibaru, dopravu do NP South Luangwa a ubytování v kempu.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, stravu na Zanzibaru, vstupní víza (cca 2 700 Kč, 160 $), cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Cesta může být realizována opačným směrem.

Poznávací zájezd Savanami východní Afriky, Mapa

Hotelbus Volvo FM9/16 – AFRIČAN

Hotelbus postavený na podvozku renomované firmy Volvo je přímo předurčen k tomu, aby vás zavezl do těch nejvzdálenějších koutů zeměkoule.

Od roku 2008 je naším zázemím při putování po cestách i necestách jižní Afriky. Během dne trávíte čas v obytné části, která je rozdělena na čtyři kupé. Navečer se jednoduchou přestavbou změní vaše obytná zóna v čtyřmístné spací kupé. V plně vybavené kuchyňce vykouzlí naše posádka při zastávkách na oběd i každý večer manu nebeskou (slova jednoho z našich klientů). V zadní části vozidla je chemické WC a umývadlo se sprchovou baterií.

Interiér „afrického“ hotelbusu má svoji filozofii: turisté jsou (na rozdíl třeba od „jihoamerického“ volva) v „přízemí“, aby mohli co nejlépe pozorovat zvěř. Protože s tímto vozem vjíždíme rovnou do některých národních parků, je pro sledování a fotografování zvěře neocenitelný i velký počet oken.
Vnitřek je rozdělen na čtyři kupé, podobně jako ve vlaku. První tři kupé obývají čyři osoby, poslední kupé je menší a je určeno pouze pro tři cestující. Uvnitř lze postavit stolek pro stravování. Navečer se obytná zóna změní jednoduchou přestavbou v čtyřmístné spací kupé – dvě místa jsou na úrovni sedaček a dvě nahoře. Každé kupé je vybaveno moskytiérou. Osobní věci mají klienti snadno dostupné ve zvláštním prostoru pod sedačkami. Samozřejmostí jsou tři jídla denně. Hotelbus má v přední části plně vybavenou kuchyňku. V zadní části je chemické WC a umyvadlo. Ve vybavení jsou rovněž klasické evropské zásuvky na 220 voltů na dobíjení baterií. Kabinu cestujících spojuje s řidiči palubní telefon.

 

          

          

Africký hotelbus

Výhody cestováním HOTELBUSEM

 

Cestování hotelbusem vám přinese celou řadu výhod, které ocenily již tisíce našich zákazníků:

 

 • Pohodlí během celé cesty
 • Péče české posádky
 • Plná penze v ceně
 • Efektivní využití celého času na dovolené
 • Intenzivní kontakt s místním prostředím a obyvateli
 • Máte „kousek domova“ stále s sebou
 • Rozumná cena
 • Žádné otravné vybalování kufrů
 • Žádné zmatečné stěhování z hotelu do hotelu
 • Žádná ztracená zavazadla
 • Žádné nepohodlné přejezdy místní dopravou
 • Žádné časové ztráty

 

Pro koho jsou hotelbusy určeny

 

Touha po cestování není omezena ani věkem či vzděláním. Vytváříme proto takové podmínky, aby se s námi cítili dobře všichni cestovatelé bez omezení věku. Obzvláště oblíbené je cestování našimi hotelbusy mezi zákazníky střední a starší věkové kategorie, z nichž mnozí s námi cestují opakovaně.

 

Velice oblíbené jsou hotelbusy pro cesty ucelených skupin a kolektivů. 

Africký hotelbus
Hotelbus Volvo FM9/16
Hotelbus Volvo FM9/16
Hotelbus Volvo FM9/16
Hotelbus Volvo FM9/16
Hotelbus Volvo FM9/16
Hotelbus Volvo FM9/16

Pořadatel:Pangeotours

print Formát pro tisk