RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Zájezdy H O T E L B U S E M, Panama, Polsko, Portugalsko, Španělsko+Mallorca,Menorca,Ibiza

Španělsko, Portugalsko, Francie - ZEMĚ MOŘEPLAVCŮ - hotelbusem s plnou penzí - září 2023 * duben, září 2024

Španělsko, Portugalsko, Francie - ZEMĚ MOŘEPLAVCŮ - hotelbusem s plnou penzí - září 2023 * duben, září 2024Navštívíme známá poutní místa jako Lurdy, Fatimu i Bom Jesus. Budeme obdivovat pozoruhodnou architekturu v Tomaru, Sintře či Batalze. Staneme na nejzápadnějším mysu kontinentální Evropy, Cabo da Roca na břehu Atlantiku, a prohlédneme si také poslední kolonii v Evropě, klíč ke Středozemnímu moři, britský Gibraltar. Navštívíme pulzující metropole Lisabon, Porto, Madrid, Barcelonu i poklidnou Granadu či Sevillu.

Okruh Pyrenejským poloostrovem zahrnuje většinu významných kulturních a přírodních zajímavostí Španělska a Portugalska. Navštívíme známá poutní místa jako Lurdy, Fatimu i Bom Jesus. Budeme obdivovat pozoruhodnou architekturu v Tomaru, Sintře či Batalze. Staneme na nejzápadnějším mysu kontinentální Evropy, Cabo da Roca na břehu Atlantiku, a prohlédneme si také poslední kolonii v Evropě, klíč ke Středozemnímu moři, britský Gibraltar. Navštívíme pulzující metropole Lisabon, Porto, Madrid, Barcelonu i poklidnou Granadu či Sevillu.
 
Porto – domov portského vína, Cabo da Roca – západ slunce na nejzápadnějším bodě Evropy, Gibraltar – jediné místo, kde v Evropě divoce žijí opice, Alhambra – pohádkový maurský palác
 
Poznávací zájezd Země mořeplavců, MapaPoznávací zájezd Belemská věž - symbol Lisabonu, Portugalsko
Poznávací zájezd Montserrat - benediktinský klášter s černou madonou, patronkou Katalánska, Španělsko
Poznávací zájezd Burgos – katedrála je perlou gotiky, Španělsko
Poznávací zájezd Mys Cabo de Roca - místo, kde země končí a moře začíná, Portugalsko
 
 

Program zájezdu:

1. – 2. den: odjezd z Českých Budějovic a Prahy, Avignon – prohlídka města, papežský palác World Heritage Site.

3. – 4. den: Barcelona – bulvár Las Ramblas, rušný přístav, Sagrada Família – chrám Svaté rodiny, architektonický skvost proslulého Antonia Gaudího, Montserrat – klášter ve slepencových horách, kostel s Černou Madonou.

5. – 6. den: Madrid – prohlídka hlavního města Španělska, galerie Prado, královský palác, Toledo – středověké město s krásnou gotickou katedrálou World Heritage Site.

7. – 8. den: Granada – palác Alhambra World Heritage Site, jedna z nejromantičtějších a nejmystičtějších památek Evropy, vrcholné dílo maurské architektury, fakultativně představení flamenka (cca 20 €).

9. – 11. den: Gibraltar – britské území ve Španělsku, jeskyně, podzemní tunely, jediné místo v Evropě, kde žijí opice, Sevilla – kulturní centrum jihu Španělska World Heritage Site, město světové výstavy, Lagos – přístav, pláže pod úchvatnými útesy.

12. – 13. den: Lisabon – prohlídka hlavního města Portugalska World Heritage Site, Cabo da Roca – nejzápadnější mys Evropy, místo, kde „končí země a začíná moře“, Sintra – město s pohádkovým palácem World Heritage Site, Obidos – malebné městečko uvnitř mohutných hradeb.

14. – 15. den: Tomar – Kristův convent, klášter templářů World Heritage Site, Fatima – jedno z nejdůležitějších poutních míst římskokatolické církve, místo mariánských zjevení, Porto – proslulý přístav, domov portského vína World Heritage Site, Bom Jesus – poutní místo “Dobrého Ježíše z hory”.

16. – 17. den: Santiago de Compostela – proslulé poutní místo World Heritage Site, Playa de las Catedrales – útesy na severním pobřeží Pyrenejského poloostrova.

18. – 20. den: San Sebastian – přístavní město na pobřeží Atlantiku, Lurdy – světoznámé poutní místo zjevení Panny Marie, přesun a návrat do ČR.

 

Termíny zájezdu:

21.4. - 10.5.2023
 
3.9. - 22.9.2023 - poslední 4 volná místa!
20.4. - 9.5.2024
3.9. - 22.9.2024
 
Cena Kč 46.500,-
 
 

Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického (tištěného) průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, vstupenku do paláce Alhambra.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Upozornění: nákup vstupenek do Alhambry a Sagrada Família probíhá 4 měsíce před zájezdem. Později mohou být vstupenky vyprodané.

Výhody cestováním HOTELBUSEM

 

Cestování hotelbusem vám přinese celou řadu výhod, které ocenily již tisíce našich zákazníků:

 

 • Pohodlí během celé cesty
 • Péče české posádky
 • Plná penze v ceně
 • Efektivní využití celého času na dovolené
 • Intenzivní kontakt s místním prostředím a obyvateli
 • Máte „kousek domova“ stále s sebou
 • Rozumná cena
 • Žádné otravné vybalování kufrů
 • Žádné zmatečné stěhování z hotelu do hotelu
 • Žádná ztracená zavazadla
 • Žádné nepohodlné přejezdy místní dopravou
 • Žádné časové ztráty

 

Pro koho jsou hotelbusy určeny

 

Touha po cestování není omezena ani věkem či vzděláním. Vytváříme proto takové podmínky, aby se s námi cítili dobře všichni cestovatelé bez omezení věku. Obzvláště oblíbené je cestování našimi hotelbusy mezi zákazníky střední a starší věkové kategorie, z nichž mnozí s námi cestují opakovaně.

 

Velice oblíbené jsou hotelbusy pro cesty ucelených skupin a kolektivů. 

Iveco - Irisbus Lux 20

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

 

Posádka hotelbusu

 

Posádka každého vozidla je dvoučlenná a má statut technického doprovodu. Oba členové posádky mají příslušnou kvalifikaci pro řízení hotelbusu a během cesty se střídají v řízení vozu a přípravě jídla. Posádka vozu je natolik zkušená a znalá místních podmínek, že je schopna poskytnout klientům veškeré důležité informace o navštěvovaných místech, upozornit na místní zvyklosti a varovat před případnými riziky.

 

Iveco - Irisbus Lux 20 - EVROPAN

 

 

 

Hotelbus Iveco - Irisbus Lux 20, Amman - Jordánsko, podzim 2010

 

Do tohoto hotelbusu se vejde 20 lidí, což je dáno tím, že jeho podvozek je o dva metry delší než u „sesterské“ Karosy. Vnitřní uspořádání vychází z osvědčené verze Karosa, která byla prověřena léty provozu. Uvnitř je šest dvoulůžkových kajut a osm jednolůžkových. Cestující sedí v přední části za řidičem na sedačkách dálkových autobusů.

 

Podobně jako v Karose mají turisté zavazadla v kajutách nebo pod sedadly. V hotelbusu je plnohodnotně vybavená kuchyňka a chemické WC s umývárnou. Ve vozidle jsou rovněž klasické evropské zásuvky na 220 voltů na dobíjení baterií.

 

Na cestách nocujeme v kempech s veškerým vybavením. Při dlouhých přejezdech a v místech, kde není dostatečná síť kempů, trávíme noc u benzinových pump.

 

Stravování je formou plné penze. Hotelbusy vezou jídelní nádobí s sebou.

 

Pořadatel:Pangeotours
 

 

 

print Formát pro tisk