RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Zájezdy H O T E L B U S E M, Itálie + Elba,Ischie,Sardinie,Sicílie, O S T R O V Y, Omán

Itálie, Sicílie, Lipary - HEFAISTOVO KRÁLOVSTVÍ - hotelbusem s plnou penzí - září 2023 * květen, září 2024

Itálie, Sicílie, Lipary - HEFAISTOVO KRÁLOVSTVÍ - hotelbusem s plnou penzí - září 2023 * květen, září 2024Vesuv a Etna – činné vulkány, Liparské ostrovy – sopečné souostroví s termálními prameny, vulkanické erupce na Stromboli, Pompeje – římské město pohřbené erupcí Vesuvu, úchvatné antické památky. Poznávací zájezd vás zavede až na samý jih Itálie. V království bájného božského kováře Hefaista se projdeme v okolí neklidné sopky Etny, navštívíme rušné Palermo, Syrakusy, Agrigento. Relaxace ve středomořském ráji, Kalábrii. Nevynecháme ani další italské perly jako Řím, Neapol, Pompeje či Veronu.

Vesuv a Etna – činné vulkány, Liparské ostrovy – sopečné souostroví s termálními prameny, vulkanické erupce na Stromboli, Pompeje – římské město pohřbené erupcí Vesuvu, úchvatné antické památky.

Poznávací zájezd vás zavede až na samý jih Itálie. V království bájného božského kováře Hefaista se projdeme v okolí neklidné sopky Etny, navštívíme rušné Palermo, v Syrakusách, Agrigentu nebo Selinunte si prohlédneme antické památky. K nezapomenutelným zážitkům bude jistě patřit návštěva sopečného souostroví Lipari s činnými sopkami a nádhernými plážemi, relaxace ve středomořském ráji, Kalábrii. Během putování Apeninským poloostrovem nevynecháme ani další italské perly jako Řím, Neapol, Pompeje či Veronu.

Poznávací zájezd Sicílie - Hefaistovo královstvíPoznávací zájezd Sicílie - Hefaistovo královstvíPoznávací zájezd Sicílie - Hefaistovo královstvíPoznávací zájezd Sicílie - Hefaistovo královstvíPoznávací zájezd Sicílie - Hefaistovo královstvíPoznávací zájezd Sicílie - Hefaistovo království

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. – 3. den: odjezd z Českých Budějovic a Prahy, Assisi – poutní místo World Heritage Site, Neapol, Vesuv – „Vidět Neapol a... podívat se do kráteru známé sopky“.

4. – 6. den: přejezd na Sicílii, Messina – koupání poblíž Milazza, Liparské ostrovy World Heritage Site – fakultativně výlet lodí na ostrovy Vulcano a Stromboli (cca 12–22 €), možnost pozorování erupcí jedné z nejaktivnějších sopek Evropy.

7. – 8. den: Monreale – sídlo arcibiskupa, katedrála v normanském stylu World Heritage Site, Palermo – hlavní město Sicílie, Segesta – úchvatný dórský chrám, Selinunte – rozsáhlé zříceniny antického města.

9. – 11. den: Agrigento – údolí chrámů World Heritage Site, Enna – „břicho Sicílie“, Syrakusy – helénské město World Heritage Site, Catania – Apollonův a Athénin chrám, Etna – prohlídka okolí největší evropské činné sopky World Heritage Site, Taormina – letovisko na pobřeží, přejezd na kontinent.

12. – 14. den: Pompeje – město pohřbené při erupci Vesuvu v roce 79 World Heritage Site, Řím – hlavní město Itálie s nepřeberným množstvím památek, koupání a relaxace u moře.

15. – 16. den: Verona – město Romea a Julie, prohlídka historického centra zařazeného na seznam World Heritage Site, návrat do ČR.

Poznávací zájezd Hefaistovo království , Mapa

Termíny zájezdu:

14.5. - 29.5.2023

26.8. - 10.9.2023

14.5. - 29.5.2024

4.9. - 19.9.2024

Cena od Kč 41.900,-

- při objednání v roce 2023 garance ceny roku 2023

 

Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického (tištěného) průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Výhody cestováním HOTELBUSEM

 

Cestování hotelbusem vám přinese celou řadu výhod, které ocenily již tisíce našich zákazníků:

 

 • Pohodlí během celé cesty
 • Péče české posádky
 • Plná penze v ceně
 • Efektivní využití celého času na dovolené
 • Intenzivní kontakt s místním prostředím a obyvateli
 • Máte „kousek domova“ stále s sebou
 • Rozumná cena
 • Žádné otravné vybalování kufrů
 • Žádné zmatečné stěhování z hotelu do hotelu
 • Žádná ztracená zavazadla
 • Žádné nepohodlné přejezdy místní dopravou
 • Žádné časové ztráty

 

Pro koho jsou hotelbusy určeny

 

Touha po cestování není omezena ani věkem či vzděláním. Vytváříme proto takové podmínky, aby se s námi cítili dobře všichni cestovatelé bez omezení věku. Obzvláště oblíbené je cestování našimi hotelbusy mezi zákazníky střední a starší věkové kategorie, z nichž mnozí s námi cestují opakovaně.

 

Velice oblíbené jsou hotelbusy pro cesty ucelených skupin a kolektivů. 

 Iveco - Irisbus Lux 20

Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20

Posádka hotelbusu

 

Posádka každého vozidla je dvoučlenná a má statut technického doprovodu. Oba členové posádky mají příslušnou kvalifikaci pro řízení hotelbusu a během cesty se střídají v řízení vozu a přípravě jídla. Posádka vozu je natolik zkušená a znalá místních podmínek, že je schopna poskytnout klientům veškeré důležité informace o navštěvovaných místech, upozornit na místní zvyklosti a varovat před případnými riziky.

 

Iveco - Irisbus Lux 20 - EVROPAN

 

 

 

Hotelbus Iveco - Irisbus Lux 20, Amman - Jordánsko, podzim 2010

Do tohoto hotelbusu se vejde 20 lidí, což je dáno tím, že jeho podvozek je o dva metry delší než u „sesterské“ Karosy. Vnitřní uspořádání vychází z osvědčené verze Karosa, která byla prověřena léty provozu. Uvnitř je šest dvoulůžkových kajut a osm jednolůžkových. Cestující sedí v přední části za řidičem na sedačkách dálkových autobusů.

Podobně jako v Karose mají turisté zavazadla v kajutách nebo pod sedadly. V hotelbusu je plnohodnotně vybavená kuchyňka a chemické WC s umývárnou. Ve vozidle jsou rovněž klasické evropské zásuvky na 220 voltů na dobíjení baterií.

Na cestách nocujeme v kempech s veškerým vybavením. Při dlouhých přejezdech a v místech, kde není dostatečná síť kempů, trávíme noc u benzinových pump.

Stravování je formou plné penze. Hotelbusy vezou jídelní nádobí s sebou.

 

 

Pořadatel:Pangeotours

 

 

 

print Formát pro tisk