RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Slovensko, Slovinsko, Skotsko, T U R I S T I K A, V E L I K O N O C E

Slovinsko - POZNÁVÁNÍ A TURISTIKA V JULSKÝCH ALPÁCH - Velikonoce 2023 - autobus, hotel

Slovinsko - POZNÁVÁNÍ A TURISTIKA V JULSKÝCH ALPÁCH - Velikonoce 2023 - autobus, hotel Kombinovaný zájezd spojuje poznávání a pohodovou turistiku v jedné z nejkrásnějších oblastí podivuhodného Slovinska, které je nám tak blízké mentálně i kulturně. Čekají na Vás Julské Alpy, Triglavský NP, jeskyně Postojna, hrad Predjama, romantické večery u jezera Bled a starobylá Škofja Loka. Doplněno o pohodlí ubytování v hotelu Garni Hotel Savica**** se snídaněmi, případně s polopenzí nabízí tip na krásně strávené sváteční jarní dny.

Kombinovaný zájezd spojuje poznávání a pohodovou turistiku v jedné z nejkrásnějších oblastí podivuhodného Slovinska, které je nám tak blízké mentálně i kulturně. Čekají na Vás Julské Alpy, Triglavský NP, jeskyně Postojna, hrad Predjama, romantické večery u jezera Bled a starobylá Škofja Loka. Doplněno o pohodlí ubytování v hotelu Garni Hotel Savica**** se snídaněmi, případně s polopenzí nabízí tip na krásně strávené sváteční jarní dny.

Velikonoce ve Slovinsku - Garni hotel SavicaVelikonoce ve Slovinsku - Garni hotel SavicaVelikonoce ve Slovinsku - Garni hotel Savica

 

PROGRAM:

1. den:

odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách, noční přejezd přes Rakousko do Slovinska

2. den:

ráno přijedeme autobusem do Slovinska. Pěšky se vydáme k nejznámější slovinské soutěsce Vintgar kde se projdeme po vyhlídkové trase podél divoké řeky s peřejemi. Soutěska Vintgar je dlouhá 1,6 km a na jejím konci na nás bude čekat nádherný 16 metrů vysoký hučící vodopád Šum. Přijedeme do městečka Bled, kde se ubytujeme v hotelu. Odpoledne nás čeká plavba po jezeře Bled ke kostelíku Panny Marie, kde si můžete zazvonit na zvon přání. Ubytování v hotelu Garni Hotel Savica **** přímo u jezera Bled, večeře.

3. den:

po dobré snídani (bufet), se přesuneme na jih Slovinska a navštívíme jednu z nejkrásnějších jeskyní v Evropě -   Postojna Jama (UNESCO), Krasový jeskynní systém dosahuje délky přes 20 km, my si prohlédneme cca 5 km chodeb (část prohlídky absolvujeme podzemním vláčkem, i tak se jedná o nejdelší veřejně zpřístupněnou jeskynní trasu na světě). Po procházce parkem Slovinského Krasu se přesuneme autobusem k nedalekému hradu Predjama, který patří k nejkrásnějším hradům na světě. V podvečer se vrátíme do Bledu do našeho krásného hotelu. Možnost využití bazénů ve wellness centru Živa ve vedlejším hotelu Rikli (80 m).

4. den:

dobře vyspaní a nasnídaní odjedeme autobusem do oblasti kolem Bohinjského jezera. Společně navštívíme nejznámější a nejkrásnější vodopád Savica. Pak přejedeme ke spodní stanici lanovky, odkud nás čeká výjezd na horu Vogel, kde si dáme kávu na vyhlídkové terase s nádherným pohledem na nádherné Bohinjské jezero. Posilnění dobrou kávou si uděláme malý turistický okruh uprostřed vápencových skal s krásnými výhledy na Julské Alpy a národní park Triglav. Potom půjdeme k Bohinjskému jezeru, které je největší ve Slovinsku položené ve výšce 525 m.n.m. Výletní lodí poplujeme do vesnice Ribčev Laz. Při plavbě po jezeře budeme znovu okouzlení výhledy na překrásné okolní hory. Po vystoupení navštívíme kostel sv. Jana. Navečer se naposledy vrátíme k jezeru Bled na poslední romantický večer ve Slovinsku.

5. den:

po snídani nás čeká zastávka na nákup slovinských specialit a poté prohlídka nádherného starobylého města Škofja Loka s hradem, kapucínským mostem, kostelem svatého Jakuba a dalšími pamětihodnostmi. Odpoledne odjezd zpět do ČR. Návrat v nočních hodinách.

 

Termín zájezdu:

6.4. - 10.4.2023

Cena od Kč 6.990,- / Kč 8.190,-

 

Poznámka:

Průvodce si vyhrazuje právo změnit program a jednotlivé dny programu dle aktuálního počasí a situace v destinaci.

Cena zahrnuje:

dopravu autokarem, 3 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu*** v Bledu s polopenzí, služby česky mluvícího průvodce.

Cena nezahrnuje:

registrační poplatek 1,- Euro/os./pobyt a lázeňskou taxu 1,27 Euro/os/den (platí se na místě hotově na recepci), komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storna (30,- Kč/os./den), příplatek za jednolůžkový pokoj (1.000,- Kč/noc), lanovky a vstupy do navštívených objektů.

Doporučené kapesné: cca 90,- Euro

Pořadatel:BonTon

 

 

print Formát pro tisk