RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Úvod, Zájezdy H O T E L B U S E M, Řecko - pevnina i ostrovy

Řecko - ŘECKEM KŘÍŽEM KRÁŽEM - hotelbusem s plnou penzí - září 2024, září - říjen 2025

Řecko - ŘECKEM KŘÍŽEM KRÁŽEM - hotelbusem s plnou penzí - září 2024, září - říjen 2025Olympia – dějiště antických her, Meteora – úchvatné kláštery na vrcholcích skal, Mystra – trosky byzantského města zapsané na listině UNESCO, Olymp – sídlo antických bohů, Delfy – bájná antická věštírna. Náš poznávací okruh kolébkou evropské civilizace obsahuje vše podstatné, co Řecko může nabídnout. Navštívíme Atény s nepřeberným množstvím antických staveb, dále Thermopyly, Mykény i Olympii. Uvidíme krápníkové jeskyně na jihu Peloponésu.

Náš poznávací okruh kolébkou evropské civilizace obsahuje vše podstatné, co Řecko může nabídnout. Navštívíme samozřejmě Atény s nepřeberným množstvím antických staveb, ale nemineme ani další důležité památky dokreslující bohatou historii antického Řecka, jako Delfy, Thermopyly, Olympii nebo Mykény. Prohlédneme si byzantské památky v Mystře i kláštery v horách Meteory. Uvidíme krápníkové jeskyně na jihu Peloponésu i bájný Olymp.
 
Olympia – dějiště antických her, Meteora – úchvatné kláštery na vrcholcích skal, Mystra – trosky byzantského města zapsané na listině UNESCO, Olymp – sídlo antických bohů, Delfy – bájná antická věštírna. Náš poznávací okruh kolébkou evropské civilizace obsahuje vše podstatné, co Řecko může nabídnout. 
 

Poznávací zájezd Korintský průplav - Řeckem křížem krážem, poznávací zájezd Řecko s CK Pangeotours, ŘeckoPoznávací zájezd Meteora - Řeckem křížem krážem, poznávací zájezd Řecko s CK Pangeotours, ŘeckoPoznávací zájezd Atény - Řeckem křížem krážem, poznávací zájezd Řecko s CK Pangeotours, ŘeckoPoznávací zájezd Delfy - Řeckem křížem krážem, poznávací zájezd Řecko s CK Pangeotours, ŘeckoPoznávací zájezd Epidavros - Řeckem křížem krážem, poznávací zájezd Řecko s CK Pangeotours, ŘeckoPoznávací zájezd Meteora - Řeckem křížem krážem, poznávací zájezd Řecko s CK Pangeotours, Řecko

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. – 2. den: odjezd z Prahy a Českých Budějovic, přesun do Itálie, trajekt do Řecka.

3. – 4. den: Meteora – kláštery ve slepencových skalách World Heritage Site, Olymp – turistika na úpatí bájného řeckého pohoří, výšlap kaňonem Enipea.

5. – 6. den: Thermopyly – památník antické bitvy, termální prameny, Delfy – známá věštírna, palác z doby mykénské World Heritage Site, Atény – prohlídka hlavního města, Akropolis World Heritage Site.

7. – 8. den: Korint – zastávka u průplavu, Epidauros – jedno z nejzachovalejších řeckých divadel s neuvěřitelnou akustikou, Navplio – romantické městečko na pobřeží pod pevností Palamidi. Tíryns – pevnost z doby mykénské, Mykény – hlavní středisko mykénské kultury World Heritage Site.

9. – 10. den: Mystra – úchvatné trosky byzantského města World Heritage Site, Lakonský záliv – relaxace a koupání, jeskyně Dirou – krápníkové jeskyně v nejjižnější části Řecka, fakultativně plavba podzemím na lodičkách (cca 14 €), Areopoli – romantické městečko na západním pobřeží Peloponésu.

11. – 12. den: pláže u Kyparisie – relaxace, koupání, Vasses, chrám Apollóna Epikura – jeden z nejzachovalejších antických chrámů v horách Peloponésu, jízda divokými horami poloostrova, horské vesničky a městečka, Olympie – dějiště starořeckých sportovních her World Heritage Site.

13. – 15. den: Patra – rušný přístav a největší město Peloponésu, visutý most přes úžinu, pobřežní pevnost, trajekt do Itálie a přesun do ČR.

Poznávací zájezd Řeckem křížem krážem, Mapa

Termíny zájezdu:

18.5. - 1.6.2023

7.9. - 21.9.2023

20.5. - 3.6.2024

5.9. - 19.9.2024

29.9. - 13.10.2025

Cena od Kč 36.400,-

 

Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického (tištěného) průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, stravu na trajektu, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

 

Výhody cestováním HOTELBUSEM

 

 

 

Cestování hotelbusem vám přinese celou řadu výhod, které ocenily již tisíce našich zákazníků:

 

 

 

 • Pohodlí během celé cesty
 • Péče české posádky
 • Plná penze v ceně
 • Efektivní využití celého času na dovolené
 • Intenzivní kontakt s místním prostředím a obyvateli
 • Máte „kousek domova“ stále s sebou
 • Rozumná cena
 • Žádné otravné vybalování kufrů
 • Žádné zmatečné stěhování z hotelu do hotelu
 • Žádná ztracená zavazadla
 • Žádné nepohodlné přejezdy místní dopravou
 • Žádné časové ztráty

 

 

 

Pro koho jsou hotelbusy určeny

 

 

 

Touha po cestování není omezena ani věkem či vzděláním. Vytváříme proto takové podmínky, aby se s námi cítili dobře všichni cestovatelé bez omezení věku. Obzvláště oblíbené je cestování našimi hotelbusy mezi zákazníky střední a starší věkové kategorie, z nichž mnozí s námi cestují opakovaně.

 

 

 

Velice oblíbené jsou hotelbusy pro cesty ucelených skupin a kolektivů. 

 

 Iveco - Irisbus Lux 20

Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20

 

Posádka hotelbusu

 

 

 

Posádka každého vozidla je dvoučlenná a má statut technického doprovodu. Oba členové posádky mají příslušnou kvalifikaci pro řízení hotelbusu a během cesty se střídají v řízení vozu a přípravě jídla. Posádka vozu je natolik zkušená a znalá místních podmínek, že je schopna poskytnout klientům veškeré důležité informace o navštěvovaných místech, upozornit na místní zvyklosti a varovat před případnými riziky.

 

 

 

Iveco - Irisbus Lux 20 - EVROPAN

 

 

 

 

 

 

 

Hotelbus Iveco - Irisbus Lux 20, Amman - Jordánsko, podzim 2010

 

Do tohoto hotelbusu se vejde 20 lidí, což je dáno tím, že jeho podvozek je o dva metry delší než u „sesterské“ Karosy. Vnitřní uspořádání vychází z osvědčené verze Karosa, která byla prověřena léty provozu. Uvnitř je šest dvoulůžkových kajut a osm jednolůžkových. Cestující sedí v přední části za řidičem na sedačkách dálkových autobusů.

 

Podobně jako v Karose mají turisté zavazadla v kajutách nebo pod sedadly. V hotelbusu je plnohodnotně vybavená kuchyňka a chemické WC s umývárnou. Ve vozidle jsou rovněž klasické evropské zásuvky na 220 voltů na dobíjení baterií.

 

Na cestách nocujeme v kempech s veškerým vybavením. Při dlouhých přejezdech a v místech, kde není dostatečná síť kempů, trávíme noc u benzinových pump.

 

Stravování je formou plné penze. Hotelbusy vezou jídelní nádobí s sebou.

 

 

 

 

 

Pořadatel: Pangeotours

 

 

print Formát pro tisk