RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: T U R I S T I K A, Madeira, Malta, Maroko, Mexiko, O S T R O V Y, Omán

Madeira (Portugalsko) - POZNÁVACÍ ZÁJEZD S TURISTIKOU - červen 2023

Madeira (Portugalsko) - POZNÁVACÍ ZÁJEZD S TURISTIKOU - červen 2023Rozeklané štíty hor, výhledy na širý oceán i vnitrozemí a malebné domky v údolí. Snové pěšinky podél levád a jedinečná ostrovní kultura i gastronomie. Poznejte Madeiru se zkušenou průvodkyní. Nazujte pohodlné boty a prošlápněte s námi ostrov věčného jara zasvěcený milovníkům turistiky. Na našem zájezdu se s Madeirou seznámíte v řijnu, který je skvělým měsícem pro všechny aktivity. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem letních 25 °C a ani v noci běžně nepadá pod 13 °C.

Rozeklané štíty hor, výhledy na širý oceán i vnitrozemí a malebné domky v údolí. Snové pěšinky podél levád a jedinečná ostrovní kultura i gastronomie. Poznejte Madeiru se zkušenou průvodkyní. Nazujte pohodlné boty a prošlápněte s námi ostrov věčného jara zasvěcený milovníkům turistiky. Na našem zájezdu se s Madeirou seznámíte v řijnu, který je skvělým měsícem pro všechny aktivity. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem letních 25 °C a ani v noci běžně nepadá pod 13 °C.

 

Program zájezdu:

1.-8.den

 

1. DEN
Odlet z Prahy do cílové destinace, Funchalu. Po transferu na hotel následuje osobní volno a informační schůzka s průvodkyní. 

2. DEN
Stará vinařská cesta: Připravte se na zahřívací etapu. Autobusem vyrazíme k městečku Machico, odkud se vydáme po staré vinařské stezce. Ta nadchne svou pestrostí a střídáním několika typů krajin. Podél levád, pro Madeiru typických zavlažovacích kanálů, dojdeme k borovému háji, odkud se vyhoupneme do sedla Boca do Risco. Zde se nám otevřou oslnivé výhledy na severní pobřeží Atlantického oceánu. Cílem druhého dne bude pobřežní vesnička Porto da Cruz, kde si dopřejeme zasloužený oběd a případně i osvěžení ve vlnách Atlantiku. Cestou zpět nemineme poutní místo Monte, místo posledního odpočinku rakouského císaře Karla I., posledního panovníka habsburské říše. Milovníci dobrodružství můžou vyzkoušet typickou madeirskou atrakci – jízdu na proutěných saních. Cena nezapomenutelného zážitku je 15 euro/osoba a není zahrnuta v ceně zájezdu.
Náročnost: střední; 11 km. 

3. DEN
Třetihorními lesy podél levády: Naší první zastávkou budou sádky se pstruhy v Riberio Frio sloužící k obnově populace pstruhů v říčkách a bystřinách po celé Madeiře. Další etapa nás přenese do jedinečného světa Karla Zemana a jeho Cesty do pravěku. Tajemná
atmosféra stínu třetihorního lesa a cesta podél levády je silným zážitkem. V místech, kde les ustoupí, nás čekají dechberoucí pohledy na pobřeží. Míříme do vesničky Portela, odkud se autobusem vydáme do městečka Machico. Právě zde můžeme v klidu poobědvat nebo se vykoupat.
Náročnost: lehká/střední; 11 km

4. DEN
Až na vrcholky hor: Dnes ve znamení silných zážitků! Hory s dramatickými výhledy připomínající Nový Zéland či jižní Ameriku se nachází pod nejvyšší horou Pico Ruivo (1 862 m. n. m.). Ze sedla Pico do Areiero se vydáme hřebenovkou, která si svými jedinečnými
rozhledy získá srdce každého turisty. Nebudete-li se na výstup cítit, můžete se vydat náhradní cestou, se kterou vás na místě seznámí naše průvodkyně. Krásným zážitkem bude i vysokohorský piknik v chatě pod vrcholem. Cestou zpět na hotel se zastavíme v městečku Santana, které zdobí typické a extrémně fotogenické pastevecké domky.
Náročnost: vysoká; 11 km

5. DEN
Volno s možností fakultativního výletu: Čas na trochu volna. Užijte si hotelové služby nebo se vydejte na průzkum hlavního města  Funchalu. Naše průvodkyně vám ráda doporučí, která místa stojí za vidění. Budete-li mít zájem, můžete využít nabídku fakultativního výletu. I s ní vás seznámí naše průvodkyně. Orientační cena fakultativního výletu 50 euro/osoba. 

6. DEN
Západní část ostrova: Naší pozornosti nesmí uniknout ani západní část ostrova – pojďme ji společně objevit právě dnes. Cestou se zastavíme na útesu Cabo Girao, jednom z 10 nejvyšších útesů na světě (580 m). Vyhlídka z něj opravdu nemá konkurenci. Poté se
vydáme podél levády Ribeira da Janela zasazené do krajiny eukalyptových lesů. Zaslouženou odměnou nám na konci dne budou lávové bazénky v Porto Moniz. Koupání a oběd s výhledem na moře? Za nás perfektní plán!
Náročnost: středně těžká; 11 km

7. DEN
Polopouštní krajina v oblasti Mysu svatého Vavřince: Kulisou naší poslední společné etapy bude nejvýchodnější bod Madeiry, mys svatého Vavřince. Pro oblast, která je esencí madeirské pestrosti a rozmanitosti, je typická polopouštní krajina – zcela jiná tvář tohoto
jinak bujně zeleného sopečného ostrova. Putování po Madeiře zakončíme ve vlnách Atlantiku, na oblíbené písčité pláži Prainha, jediné pláži s tmavým lávovým pískem na Madeiře. 
Náročnost: středně těžká; 7,5 km

8. DEN
Osobní volno a čas na sbalení. Transfer na letiště a odlet domů.

 

Termíny zájezdu:

9.6. - 16.6.2023 - vyprodáno !!

Cena od Kč 25.960,-

16.6. - 23.6.2023

nově přidaný termín - volná místa !!!!

Cena od Kč 27.960,-

21.8. - 28.8.2023 - vyprodáno !!

Cena od Kč 25.960,-

 

Cena zahrnuje

 

 • letecká doprava na přímém letu Praha-Funchal (vč. tax, poplatků a odbaveného zavazadla)
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • 7× ubytování ve dvoulůžkovém studiu v hotelu kategorie 3* ve Funchalu
 • 7× snídani
 • služby zkušeného, česky mluvícího průvodce během celého zájezdu
 • pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje

 

 • cestovní pojištění (není-li objednáno ve službách)
 • V ceně zájezdu nejsou zahrnuty vstupenky do navštívených objektů, či případné fakultativní výlety.
 • Večeře – lze přikoupit za 3 690 Kč/osoba/pobyt

 

Cestovní kancelář si, především v závislosti na počasí nebo dopravě, vyhrazuje právo změnit naplánovaný program. Změnou programu se rozumí, že některá výše zmíněná místa nemusíme navštívit vůbec. Náš tým ale udělá maximum pro to, abyste o nic nepřišli.

 

Základní informace

 • Nezapomenutelné treky různorodou krajinou, koupání v Atlantiku
 • Turistika podél levád
 • Ubytování u moře v blízkosti hl. města Funchal
 • Výšlap na nejvyšší horu Madeiry

O hotelu 

Po celou dobu pobytu budeme ubytovaní na jednom místě. Zázemím nám bude příjemný hotel kategorie 3*, který disponuje vnitřním i venkovním bazénem i posilovnou. 

Poloha a popis 

Hotel se nachází v přímořské části města Funchal, hlavního města Madeiry, a v jeho okolí najdete mnoho restaurací, barů i obchodů. Místními i turisty oblíbený mořský komplex Lido s pohodlným přístupem na pláž, bazény se slanou vodou atd., je od našeho hotelu vzdálen necelý kilometr. Cesta do centra města trvá městskou dopravou přibližně 30 minut.

Pokoje

Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s WC. Nechybí TV, telefon, fén, malá plně vybavená kuchyňka a bezplatná Wi-Fi. K dispozici jsou dvoulůžková studia s možností přistýlky. Ke každému studiu náleží balkon s výhledem do zahrady a na bazén.

Stravování

V ceně zájezdu jsou zahrnuty bohaté hotelové snídaně podávané formou bufetu. Oběd probíhá většinou „v terénu“. Večeře vám v případě zájmu zajistíme přímo v hotelu. Toužíte-li ochutnat lokální kuchyni, můžete vyrazit do jedné z okolních restaurací. 

Informace o průvodci

V červnu vás Madeirou provede zkušená a u našich klientů oblíbená průvodkyně Kateřina Kozáková. V srpnu na vás pak čeká jeden z největších odborníků na život na Madeiře Honza Kubišta. Pro oba platí, že Portugalsko je jejich druhým domovem, dlouhá léta zde žili a své nadšení z madeirské přírody a kultury zaručeně přenesou i na vás.

 

Doprava je zajištěna přímými lety z Prahy do Funchalu a zpět s leteckou společností Smartwings. V ceně letenky je zahrnuto zavazadlo k odbavení o hmotnosti do 23 kg, kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 x 45 x 25 cm a hmotnosti do 8 kg, a osobní taška o max. rozměrech 40 x 30 x 15 cm a hmotnosti do 3 kg. Odbavení probíhá standardně na letišti.

Orientační časy odletů

Časy odletů se mohou ještě měnit a budou upřesněny v pokynech na cestu.

Odlet tam Praha linka QS1170 09.06.2023 12:20
Přílet tam Funchal linka QS1170 09.06.2023 15:55
Odlet zpět Funchal linka QS1171 16.06.2023 16:40
Přílet zpět Praha linka QS1171 16.06.2023 22:10

 

 

Pořadatel:Experitour

 

print Formát pro tisk