RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: P O Z N Á V A C Í zájezdy, Madeira, Malta, Maroko, Mexiko, O S T R O V Y, Omán

Malta - OSTROVY MALTA A GOZO*** - pobytově poznávací - květen, říjen 2023

Malta - OSTROVY MALTA A GOZO*** - pobytově poznávací - květen, říjen 2023V případě Malty rozhodně platí, že co je malé, to je pěkné. Tento ostrov ve Středozemním moři se vám bude líbit, pokud chcete hodně věcí vidět. Válení na nekonečných písečných plážích si na Maltě moc neužijete. Malta je největší ze tří hlavních ostrovů, tvořících Maltské souostroví - leží uprostřed Středozemního moře na jih od Itálie a na sever od Libye. Ostrov je dlouhý 27 km a široký 14,5 km, s celkovou plochou 246 km². Hlavním městem je Valletta, největším městem ostrova je Birkirkara.

Stačí dvě a půl hodiny letu z Prahy a jste v nejmenším ze států Unie. Jestli dorazíte v noci, možná vás překvapí, že téměř celý ostrov je osvícený. Vysvětlení najdete záhy, když po ostrově začnete jezdit. Malta je takové velké město. Vesnice i města tu na sebe navazují a splývají dohromady.

A připomeňme si, že se zde stále jezdí vlevo. Bývalá britská kolonie si tento zvyk ponechala i poté, co získala samostatnost.

Hlavním městem Malty je dnes Valletta založená členy řádu sv. Jana (maltézskými rytíři) před 500 lety. Dlouhé ulice jsou tu postavené paralelně jedna vedle druhé a připomínají ty v americkém San Fancisku. Při pohledu z kopce se na nich tvoří typické ‚vlny‘.

Gozo je malé, žije tady třicet tisíc lidí, a je čistější než Malta. Goziťané si ostrova víc váží. Vždycky se museli sami o sebe postarat, o svoji obranu, o své živobytí, o svůj domov se velice dobře starají. Díky větší vlhkosti půdy je ostrov zelenější a i Malťané připouští, že ovoce a zelenina tady vypěstované, chutnají lépe.

Hlavním městem je Victoria (Rabat). Dvě jména nejsou chyba, používají se každé zvlášť, ale i dohromady. Městu dominuje na kopci postavená citadela s obrannými hradbami, které sloužily jako opevnění před nájezdy Turků a dalších národů. Citadela je otevřená pro návštěvníky, stejně jako její opevnění, z něhož je výhled na celý ostrov. Ve městě Xaghra se nalézají megalitické chrámy Ggantija Temples. Jsou to vlastně obrovské vápencové balvany, z nichž největší váží padesát tun.

Chrámy jsou považovány za nejstarší volně stojící neolitické chrámy na světě, byly objeveny v letech 1816 až 1820 a prý pocházejí z doby 3 500 před naším letopočtem. Zachována z nich dodnes zůstala jen jedna třetina, část je bohužel navíc obehnaná lešením, které je tu navždy. Zpevňuje kameny, aby se stavba nerozpadla.

 

 
OSTROVY MALTA A GOZOOSTROVY MALTA A GOZOOSTROVY MALTA A GOZO

Informace o zájezdu:

• 4 atraktivní výlety vč. ostrova Gozo
• česky hovořící průvodce
• 3 obědy v ceně

Program zájezdu:

1. DEN: přílet z Prahy na Maltu, transfer do hotelu, ubytování.

2. DEN: po snídani odjezd na polodenní výlet do Valetty, hlavního města ostrova Malta.
Návštěva nádherné katedrály svatého Jana s jejími uměleckýmí díly, dále návštěva Velmistrovského paláce (dnes úřad vlády Malty) s gobelínovou síní a návštěva horních zahrad Barrakka, kde je krásný výhled na Velký přístav.

3. DEN: po snídani odjezd do měst Mdina a Mosta. Mdina je nejvýše položené město na Maltě s nádhernou historickou atmosférou. Po prohlídce se podíváte na předměstí zvané Rabat, pod kterým je bludiště chodeb a katakomby sv. Pavla a sv. Agáty, kde byli pohřbíváni první křesťané. Nahlédneme do podzemí. Mosta je malé město s krásným kostelem, který má třetí největší kupoli v Evropě. Chrám je inspirován Pantheonem.

4. DEN: po snídani nás čeká celodenní výlet na ostrov Gozo vč. oběda. Plavba lodí na sousední ostrov Nymfy Kalypso, návštěva nejstarší kamenné stavby na světě, volný čas v hlavním městě Victoria, oběd v zátoce Xlendi, prohlídka baziliky Ta Pinu.

5. DEN: snídaně, individuální program.

6. DEN: po snídani se pojedeme podívat do jižní části ostrova Malta. Návštěva překrásní jeskyně Blue Grotto (možnost fakultativně projížďky lodí až k jeskyni), návštěva megalitického chrámu Hagar Qim, starého přes 5 tisíc let. Výlet končí v malebné rybářské vesničce Marsaxlokk, kde se v zátoce pohupují tradiční rybářské loďky luzzu.

7. DEN: snídaně, individuální program.

8. DEN: snídaně, transfer na letiště a plánovaný odlet do Prahy.

 

Termíny zájezdů:

16.5. - 23.5.2023     

3.10. - 10.10.2023   

Cena od Kč 29.390,-

 

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Malta – Praha (do ceny letenky 6 000,- Kč/os., při zvýšení ceny si CK vyhrazuje navýšení ceny zájezdu), letištní taxy a poplatky, transfery, služby česky hovořícího průvodce, 3 celodenní výlety a 1 polodenní výlet, 3 obědy v rámci celodenních výletů, zpáteční trajekt na ostrov Gozo, 7x ubytování se snídaní v hotelu 3*, pojištění CK dle zákona č. 159/1999.

Cena nezahrnuje:

místní turistickou taxu (povinná platba na místě 0,5 €/os/den), cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (36 Kč/den/os.), fakultativní příplatky (orientační ceny) – plavba lodí do Modré jeskyně (8 €)

Minimální počet účastníků:

Min. 8 osob

Výlety v okolí hotelu

Příklady výletů pro sezónu 2019:

HLAVNÍ MĚSTO VALLETTA
Návštěva nádherné katedrály svatého Jana s jejími uměleckými díly, návštěva Velmistrovkého paláce (dnes úřad vlády Malty) s gobelínovou síní a návštěva horních zahrad Barrakka, kde je krásný výhled na Velký přístav.
Orientační cena: 32 €/os.

MĚSTA MDINA A MOSTA
Mdina je nejvýše položené město na Maltě s nádhernou historickou atmosférou. Mosta je malé město s krásným kostelem, se třet největší kopulí v Evropě. Na závěr návštěva sklárny s ukázkou výroby fénického skla.
Orientační cena: 24 €/os.

OSTROV GOZO
Plavba lodí na sousední ostrov Nymfy Kalypso, návštěva nejstarší kamenné stavby na světě, volný čas v hlavním městě Victoria, oběd v zátoce Xlendi, prohlídka baziliky Ta´Pinu a plavba na lodičkách.
Orientační cena: 55 €/os.
Pořadatel:AGL travel

OSTROVY MALTA A GOZO 

 

print Formát pro tisk