RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: P O Z N Á V A C Í zájezdy, T U R I S T I K A, Belgie (Benelux),Bosna,Bulharsko

Bulharsko - SOFIE, PIRIN A OKOLÍ - poznávací zájezd - autobus, polopenze - červenec 2023

Bulharsko - SOFIE, PIRIN A OKOLÍ - poznávací zájezd - autobus, polopenze - červenec 2023Bulharsko si v posledních letech opět získává značnou oblibu, a to nejen mezi českými turisty a nejen jeho přímořská letoviska pro letní dovolenou. My Vám ukážeme hlavní město Sofii, jeden z nejznámějších klášterů - Rilski Manastir, vinařské město Melnik, zamíříme na nenáročnou procházku do pohoří Pirin, kde se budeme pohybovat v nadmořských výškách přes 2000 m n. m., neunikne nám ani známé lyžařské a historické městečko Bansko a možná uvidíme i medvědy!

Bulharsko je pokladem Balkánského poloostrova, který toho nabízí daleko víc než jen dlouhé pláže plné zlatavého písku. Jako důkaz jsme pro vás připravili poznávací zájezd, během kterého společně navštívíme nejen jeho hlavní město Sofii, ale i oblast směrem na jih od ní. Naší pozornosti neunikne jedna z nejznámějších bulharských památek Rilský klášter ani vínu zaslíbené město Melnik. V nadmořských výškách až 2 000 m n. m. se budeme pohybovat během nenáročného výšlapu v pohoří Pirin. Na jeho severním úpatí spolu pak objevíme proslulé lyžařské městečko Bansko. Bonusovým zážitkem může být i případné setkání s medvědy. Zasloužený odpočinek si užijete díky ubytování v moderním **** hotelu, kde na vás čekají i v ceně zahrnuté snídaně a večeře.

 

 

 

Bulharsko si v posledních letech opět získává značnou oblibu, a to nejen mezi českými turisty. Tato země nabízí na svých 378 kilometrech pobřeží nádherné písečné pláže, historická města, přístavy i oblíbená prázdninová letoviska. 

Program zájezdu:

1. den
V úterý v 18:00 hod odjíždíme z Prahy směrem do dalších nástupních míst. Během vašeho spánku překonáme Slovensko, Maďarsko a Srbsko.

2. den
V dopoledních hodinách dorazíme do hlavního města Bulharska – Sofie. Protáhneme se během procházky v centru města a zvenku si prohlédneme několik významných budov – parlament, sídlo prezidenta, národní divadlo Ivana Vazova a další. Více času věnujeme hlavní dominantě města, katedrále Alexandra Něvského. V případě, že nám to harmonogram dovolí, najdeme v Sofii i trochu času na individuální volno.

Následně nás čeká přesun k jedné z nejvýznamnějších památek Bulharska, kterou je klášter Rilski Manastir. Historie komplexu, jehož silná atmosféra vás okamžitě pohltí, sahá až do 10. století. Po jeho prohlídce se přesuneme do známého letoviska zimních sportů, městečka Bansko. Právě zde se nachází naše útočiště na nadcházející dny. V hotelu na vás hned po ubytování čeká zasloužená večeře.

3. den
Po bohaté snídani se společně vydáme směrem na jih, téměř až k řecké hranici. Zde, mezi „pískovcovými pyramidami“, se nachází vínu a jeho pěstování zaslíbené městečko Melnik. Absolvujeme zde prohlídku historického města a tajemných chodeb domu, kde se už po staletí víno vyrábí a kde také pár vzorků ochutnáme. Během individuálního volna pak rozhodně doporučujeme nákup právě těchto tekutých suvenýrů.

Z Melniku se vypravíme na místo zvané Rupite, kde navštívíme kostel Světa Petka z konce 20. století. Ten je spjat se známou bulharskou postavou, Babou Vangou (1911-1996). Nevidomá věštkyně, jejíž život je opředen mnoha mýty, dle některých zdrojů předpověděla rozpad Sovětského svazu, jadernou katastrofu v Černobylu, Stalinovu smrt a dokonce i sérii teroristických útoků během 11. září 2001. O reálném základu těchto informací můžeme polemizovat, zcela bez pochyb se ale jedná o zajímavý kulturní fenomén.

Vedle vesnice Rupite vyvěrají ze země termální prameny o teplotě až 70 °C. Ty jsou svým vizuálem spíše divočejšího charakteru, což jim jen dodává na autenticitě a výjimečnosti. V případě zájmu se v nich můžete vykoupat a nechat tak odpočinout tělu i mysli. Obzvlášť ta to v návaznosti na nově nabité informace stran Baby Vangy jistě ocení. Poté následuje návrat do hotelu a večeře.

4. den
Tento den vyměníme autobus za vlak. Tedy alespoň částečně. Ráno, případně dopoledne nasedneme na místní úzkokolejku – rozchod 760 mm. Během cca dvou hodinové jízdy uvidíte pohoří Pirin, Rila, ale i Rodopi, projedeme nejvýše položenou železniční zastávkou na Balkánském poloostrově, která se nachází v 1267 m.n.m. Kolem tohoto místa se naskytnou krásné výhledy do okolí. Možná si dokonce řeknete, že si připadáte jako ve Švýcarském vlaku s výhledem na Alpy. To si ale určitě neřeknete, když si půjdete koupit lístek – jízdenka v tomto směru vyjde na přibližně 54 Korun! Ačkoli je tento vlak stále součástí veřejného vlakového spojení, jinde by už byl spíše turistickou atrakcí. A to mu dodává na kráse a autentičnosti! PS: svačinu vč. pití do vlaku s sebou.

Náš cíl bude lázeňské městečko Velingrad. Pokud nám to čas dovolí, navštívíme jedny z místních termálních lázní. A jestli nepatříte k milovníkům SPA, doporučíme vám místní výbornou restauraci. Ve Velingradu nás vyzvedne autobus a přesuneme se zpět do pohoří Rila. Na jejím úpatí budete během cca 4 km dlouhé procházky lesem pozorovat medvědy. Kde a jak však neprozradíme – ale budou tam. Poté se přesuneme do hotelu, čeká nás večeře formou bufetu. Případně vč. all inclusive nápojů.

5. den
Pátý den si vyhradíme k návštěvě bulharského pohoří Pirin. Přímo z Banska vyjedeme lanovkou do výšky 1600 m n. m., odkud budeme dál pokračovat k chatě Vichren (1955 m n. m.). Za příznivého počasí se vydáme k nedalekým jezerům do výšky přibližně 2200–2400 m n. m. Jedná se o fyzicky nenáročnou procházku, která potěší všechny, kteří ocení pohyb na čerstvém vzduchu. Ti zdatnější se pak mohou individuálně a na vlastní nebezpečí vydat až na samotný vrchol Vichren (2914 m n. m.), druhou nejvyšší horu Bulharska. V tomto případě už jde o výšlap náročnější, doporučujeme ho tedy jen zdatnějším horalům s patřičným oblečením a vybavením pro to určeným. Zkušený průvodce vám samozřejmě doporučí tu nejlepší cestu a nechá vás nahlédnout do turistických map. V podvečer se vrátíme do hotelu, kde nás čeká večeře (Výlet do hor se uskuteční jen za příznivého počasí. Pokud nám počasí přát nebude, zvolíme náhradní program – nabízí se návštěva termálních lázní, historického centra Banska atd.)

6. den
Tento den se rozloučíme s Banskem a po snídani se vydáme směr ČR. Je možné, že po cestě ještě navštívíme některá místa z předchozího programu, pokud bychom je z jakýchkoli důvodu nestihli. Odpoledne každopádně opustíme Bulharsko a čeká nás cesta na noc přes Srbsko, Maďarsko a Slovensko zpět do ČR. 

 

Termín zájezdu:

4.7. - 10.7.2023

Cena od Kč 8.690,- 

 

Cena zahrnuje

  • Dopravu klimatizovaným autobusem s TV, WC
  • 4× ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu Casa Karina
  • 4× snídani
  • 4× večeři
  • Služby zkušeného průvodce během celého zájezdu
  • Pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění (není-li objednáno ve službách)
  • V ceně zájezdu nejsou zahrnuty vstupenky do navštívených objektů, jízdenky na lanovku.
  • Ceny vstupů se pohybují rámcově do 900 Kč.

 

Základní informace
Ukážeme Vám hlavní město Sofii, jeden z nejznámějších klášterů - Rilski Manastir, vinařské město Melnik, zamíříme na nenáročnou procházku do pohoří Pirin, kde se budeme pohybovat v nadmořských výškách přes 2000 m n. m., neunikne nám ani známé lyžařské a historické městečko Bansko a možná uvidíme i medvědy!

Doprava
Maximální pohodlí na vás čeká v autobusech značek Mercedes, Setra nebo Bova. Samozřejmostí je klimatizace, TV a WC. Na palubě si můžete zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Nástupní místa
Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno, Břeclav a Bratislava

 

 

O hotelu

 

Casa Karina nabízí komfortní ubytování v líbezném prostředí horského střediska Bansko, kam pořádáme zájezdy již několik let. Hosty láká na možnost odpočinku v místním SPA, jehož součástí je vnitřní bazén obklopený lehátky, sauna a pára. Dále pak na snídaně i večeře podávané formou bufetu a okolí, kde „lišky dávají dobrou noc“. 

 

Poloha a popis

 

Hotel Casa Carina se nachází ve známém středisku zimních sportů Bansko v nadmořské výšce přibližně 1000 m n. m. Přednostní tohoto hotelu je hlavně jeho poloha. Nachází přibližně 300 metrů od lanovky a do centra Banska to budete mít cca 1200 metrů. Z mnoha pokojů se vám naskytnou krásné výhledy na okolní hory. Právě jeho strategická poloha z něj dělá ideálního kandidáta na podnikání takzvaných „hvězdicových výletů“. Jejich princip je jednoduchý – neměníme ubytování, ale každé ráno vyrážíme ze stejného hotelu, kam se večer opět rádi vracíme. Odpadá stres s každodenním balením, vybalováním a zdlouhavými přesuny do nových hotelů.

 

Pokoje

 

Dvoulůžkové pokoje mají rozlohu 28–32 metrů čtverečních. Nachází se zde 2 lůžka (2 samostatné postele nebo jedna manželská postel) a jedna přistýlka. Dále zde naleznete stolek s jednou nebo dvěma židlemi, lednici s mini barem, skříň, topení, LED TV. Většina pokojů má balkon s výhledem na hory nebo směrem na město. Vlastní sociální zařízení, stejně jako Wi-Fi je samozřejmostí.

 

Stravování
Snídaně i večeře jsou zahrnuty v ceně zájezdu a jsou podávány formou švédských stolů. Jedná se tedy o – co se množství týče – neomezenou konzumaci.

Důležitá upozornění
CK si, především v závislosti na počasí nebo dopravě, vyhrazuje právo změnit naplánovaný program. Změnou programu se rozumí, že některá výše zmíněná místa nemusíme navštívit vůbec. Náš tým ale udělá maximum pro to, abyste o nic nepřišli.

Popis destinace
Bulharsko je pokladem Balkánského poloostrova, který toho nabízí daleko víc, než jen dlouhé pláže zlatavého písku.
Jako důkaz jsme pro vás připravili poznávací zájezd, během kterého společně navštívíme nejen jeho hlavní město Sofii, ale i oblast směrem na jih od ní. Naší pozornosti neunikne jeden z nejznámějších bulharských klášterů Rilski Manastir, ani vínu zaslíbené město Melnik.
V nadmořských výškách až 2000 m n. m. se budeme pohybovat během nenáročného výšlapu v pohoří Pirin. Na jeho severním úpatí spolu pak objevíme proslulé lyžařské městečko Bansko. Bonusovým zážitkem může pak být i případné setkání s medvědy.
Zasloužený odpočinek si užijete díky ubytování v moderním čtyřhvězdičkovém hotelu, kde na vás kromě dvoulůžkových pokojů čekají i v ceně zahrnuté snídaně a večeře.

Doprava

Maximální pohodlí na vás čeká v autobusech značek Mercedes, Setra nebo Bova. Samozřejmostí je klimatizace, TV a WC. Na palubě si můžete zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Pořadatel: Experitour s.r.o. IČ:24221414

 

print Formát pro tisk