RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: P O B Y T O V É zájezdy, P O Z N Á V A C Í zájezdy, O S T R O V Y, Omán

Itálie - SICÍLIE, LIPARY, ETNA - pobytově poznávací - letecky - září 2023

Itálie - SICÍLIE, LIPARY, ETNA - pobytově poznávací - letecky - září 2023Pobytově-poznávací letecký zájezd na nekonečně krásný a turisticky nesmírně přitažlivý ostrov plný památek, kterými jsou: Taormina s panoramatem Etny, Agrigento se svým druhým (po Hefaisteionu v Aténách) nejzachovalejším antickým chrámem na světě, Cefalú - se svým světoznámým dómem, Palermo se svou tropickou vegetací a Monreale - s nádherným klášterem. Navíc možnost fakultativně navštívit Liparské ostrovy - Vulcano a Lipary. Ubytování je zajištěno v klasických 3*** hotelech s polopenzí.

 

Pobytově-poznávací letecký zájezd na nekonečně krásný a turisticky nesmírně přitažlivý ostrov plný památek, kterými jsou: Taormina s panoramatem Etny, Agrigento se svým druhým (po Hefaisteionu v Aténách) nejzachovalejším antickým chrámem na světě, Cefalú - se svým světoznámým dómem, Palermo se svou tropickou vegetací a Monreale - s nádherným klášterem. Navíc možnost fakultativně navštívit Liparské ostrovy - Vulcano a Lipary. Ubytování je zajištěno v klasických 3*** hotelech s polopenzí.

 

 

Program zájezdu:

1. den: Přelet z Prahy do Catanie. Přejezd na ubytování na severní pobřeží. Ubytování v 3*** hotelu s polopenzí (2 noci).

2. den: Fakultativní výlet lodí na ostrovy Vulcano a Lipary. Návrat na ubytování. Pro ty, kteří se výletu nezúčastní - koupání, opalování, odpočinek v místě pobytu. 

      

          

3. den:  Cefalú - prohlídka překrásného města s ohromným křesťanským Dómem. Monreale - jeden z nejkrásnějších klášterů světa s katedrálou s ohromnými zlacenými mozaikami. Palermo - prohlídka hlavního města Sicílie. Přejezd do hotelu poblíž Palerma. Ubytování v hotelu 3*** s polopenzí.

     

4. den: Segesta - prohlídka archeologického areálu a vrcholu Monte Barbaro s úžasným výhledem do krajiny. Návštěva překrásného středověkého městečka Erice umístěného pouhé 2 km od moře v nadmořské výšce přes 800 m s nádhernými výhledy do kraje a na středověké hradby města. Průjezd kolem salin, kde se těží sůl. Přejezd do hotelu poblíž Agrigenta. Ubytování v hotelu 3*** s polopenzí.

      

5. den: Agrigento - prohlídka světoznámého areálu s krásnými antickými chrámy (chrám Concordia je dokonce považován za nejzachovalejší antický chrám na světě). Piazza Armerina - návštěva Villa Romana del Casale - V této Vile z přelomu 4. století můžete spatřit 3500 m2 mozaik, díky nimž si vytvoříte představu o tom, v jaké nádheře žili zámožní Římané. Mozaiky znázorňují všední život římské horní vrstvy, dále mytologická témata a lovecké výjevy. Přejezd na ubytování na východní pobřeží do hotelu 3*** s polopenzí (3 noci).

        

      

6. den: Etna - odjezd autobusem, přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea, na Etnu nejvyšší sopku v Evropě (výjezd autobusem do oblasti Rifugio Sapienza v nadmořské výšce 1 923 m.). Volný čas na prohlídku Kráteru Silvestri. Možnost fakultativního výjezdu lanovkou do nadmořské výšky 2.504 m nebo jeepem do 2.900 m. Odpoledne prohlídka Taorminy - sicilského Mt. Carla - překrásného města se zbytky antického divadla, navíc doplněného tou nejzajímavější přírodní kulisou - sopkou Etnou

             

7. den: Syrakusy - prohlídka nádherného antického okrsku a překrásného sicilského města. Návrat na ubytování. Koupání a odpočinek u Ionského moře.

          

8. den:  Krátký přejezd do Catanie na letiště, přelet do Prahy. 

 

Termín zájezdu:

17.9. - 24.9.2023

Cena od Kč 26.990,-

- aktuální FM cena od Kč 26.390,-

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 

- letenku Praha - Catania - Praha

 

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

 

- 7x hotel*** (2-lůžkové pokoje možností přistýlky s vlastním sociálním zařízením)

 

- 7x polopenzi

 

- dopravu místním klimatizovaným busem

 

- služby průvodce

 

- pojištění CK proti úpadku

 

 

 

 

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 

- cestovní pojištění, případně připojištění

 

- vstupy (cca 110,- €/os.) + fakultativní výlet na Vulcano (cca 60,- €/os.)

 

 

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:         

 

- sleva FIRST MINUTE (do 31.01.2023) = -500,- Kč/os.

 

- komplexní cestovní pojištění = 35,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)

 

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - viz info zde)

 

- 1-lůžkový pokoj (příplatek k ceně zájezdu) =  6.400,- Kč

 

    

 

 

 

 FAKULTATIVNÍ VÝLET:

 

Celodenní výlet lodí na Lipary a Vulcano. Ráno odjezd naším autobusem do přístaviště v Millazzu, odtud přejezd lodí na ostrov Lipary - prohlídka krásného městečka, 15 min přejezd lodí na Vulcano - zde možno vystoupat za 1,5 hod. na vrchol sopky s absolutně fantastickým výhledem na Liparské ostrovy. Po zbytek doby se můžete koupat v sirném jezírku s horkou vodou nebo v moři. Odjezd lodí zpět do přístaviště, kde Vás bude čekat náš autobus, který Vás odveze zpět na ubytování.

 

 

 

 

 

PŘEDPOKLÁDANÉ UBYTOVÁNÍ:

 

- hotel Park Philip / 2 noci

 

- hotel Delfino Beach / 1 noc

 

- hotel Tre Torri / 1 noci

 

- hotel  Atlantis / 3 noci

 

 

 

 

 

Pořadatel: Simon-tourist,s.r.o.

print Formát pro tisk