RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: T U R I S T I K A, Irsko, Izrael, Island, Indie, O S T R O V Y, Omán

Island - ISLAND - TATRABUSEM KOLEM CELÉHO OSTROVA - červen 2023

Island - ISLAND - TATRABUSEM KOLEM CELÉHO OSTROVA - červen 2023Island je často nazýván ostrovem ohně a ledu. Nachází se zde několik aktivních sopek, lávových polí, pláž s černým pískem a na druhé straně vše harmonicky vyvažuje množství nádherných vodopádů, ledovcových jezer a zasněžených vrcholů. Během našeho zájezdu okusíme obě tváře Islandu na vlastní kůži. Naše cesta povede okolo celého ostrova a přepravovat se budeme naším terénním speciálem Tatrabus, jenž nám zajistí pohodlí, nezávislost a flexibilitu i v náročném terénu odlehlejších oblastí.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den:

Letecky Praha – Keflavík; přílet na Island kolem půlnoci.

2. - 3. den:

Reykjavík – centrum příjemného hlavního města, nákup potravin. Islandský „zlatý trojúhelník“ – Národní park Þingvellir , kde se rozestupuje evropská a americká litosférická deska kde byl v 10. století založen nejstarší parlament světa pod širým nebem; oblast Geysir s aktivním gejzírem Strokkur; mohutný vodopád Gullfoss, turistika ke kráteru Kerid.

4. den:

Replika vikingského domu ve Stongu a nádherné, méně navštěvované vodopády v jeho okolí. Vodopád Seljanadsfoss, u kterého se dá vstoupit za vodní stěnu; Skógar a pěší turistika na vodopádovou kaskádu začínající Skógafossem; prohlídka města Vík; pláž s černým pískem Reynisfjara se skalními útvary a možnost pěšího výletu k mohyle, kde byl zabit druhý islandský osadník; večerní koupání v termálech.

5. den:

v přírodní rezervaci Skaftafell, nenáročné cca 3 hodiny turistiky s výhledy na splaz ledovce až k vodopádu Svartifoss s čedičovými „varhanami“; 

6. den:

Dojezd k nejznámějšímu ledovcovému jezeru Jökulsárlón, kde se naskýtá možnost fakultativní exkurze obojživelníky přes jezero a kolem ledovců (cca 40 minut s místním anglicky mluvícím průvodcem); tzv. Diamantová pláž s kousky ker vrženými na černý sopečný písek; město Höfn a přejezd podél pobřeží do města Egilsstadir; kaňon Stuðlagil, nejmohutnější vodopád v Evropě Detifoss a vodopády Selfoss a Hafragilfos; skalní formace Asbyrgi s možností večerních procházek.

7. den:

Turistika čedičovým skalním městem Hljodaklettar k červenému kopci Rautholar; dojezd pod sopku Krafla, kráter Viti, nenáročná procházka lávovým polem ze 70. a 80. let minulého století; fumarolové pole Namáfjall; možnost večerního koupání.

8. den:

Celodenní výlet v okolí jezera Mývatn; nenáročná procházka přes lávové město Dimmuborgir; výstup na Hverfjall a pseudokrátery Skutustadagigar; fakultativně možnost koupání ve zdejší “Modré laguně”.

9. den:

Odjezd z Mývatnu; vodopád Godafoss; fakultativní lodní výlet za pozorováním velryb; prohlídka druhého největšího města Islandu – Akureyri, kde navštívíme botanickou zahradu, centrum města a katedrálu; skanzen Glaumbaer ukazující život Islanďanů v 18. a 19. století; večerní koupání v termálech v blízkosti kempu.

10. den:

Výstup na přírodní citadelu Borgarvirki, kde žil obávaný zabiják Borgy; monolit Hvítserku; poloostrov Vatsnes s pozorováním tuleňů nedaleko města Hvammstangi; vodopády Barnafoss a Hraunefossar.

11. den:

Pěší výlet s výstupem podél kaňovu vodopádu Glymur; návrat do Reykjavíku; odpoledne volný čas a možnost koupání v termálech;

12. den:

Dopoledne volný program a možnost koupání v termálech; odjezd na letiště a odlet do Prahy.

 

 

 

 

 

Termín zájezdu:

4.6. - 15.6.2023 - aktuálně plno!

Cena od Kč 42.900,-

 
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Keflavík–Praha, doprava komfortním terénním speciálem Tatrabus, 11x kemp, zapůjčení stanu, 10x polopenze, informační materiály.

Fakultativní služby:

Projížďka na obojživelných lodích na jezeře Jökulsárlón (asi 50 EUR), výlet za pozorováním papuchálků (asi 115 EUR), rybaření u Drangey (asi 20 EUR), lodní výlet za velrybami (asi 80 EUR).

Stravování:

V zájezdu je zahrnuta polopenze připravovaná na místě naším průvodcem a řidičem. Snídaně se podává formou bufetu, kde si každý může vzít na co má chuť. K večeři nás obvykle čekají 1 až 2 chody. Všechny potraviny se nakupují na Islandu a je tedy možné na místě ovlivnit skladbu jídelníčku.

Noclehy:

Během tohoto zájezdu vám budou zapůjčeny stany pro 2-3 osoby. Jedná se o kvalitní a vyzkoušené stany značky Jurek.

Náročnost:

Výlety v průběhu zájezdu jsou nenáročné a všechny se jdou nalehko. Mohou trvat pouze hodinu či několik hodin, záleží na programu konkrétního dne. Zvládnout by je měl každý průměrně zdatný jedinec.

Velikost skupiny:

od 15-20 účastníků

Pořadatel:Adventura

print Formát pro tisk