RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: P O Z N Á V A C Í zájezdy, E U R O V Í K E N D Y, Velká Británie, Vietnam

Velká Británie - VŠECHNY TVÁŘE LONDÝNA - autobus, snídaně - květen, červenec, říjen 2023

Velká Británie - VŠECHNY TVÁŘE LONDÝNA - autobus, snídaně - květen, červenec, říjen 2023Velká Británie se drží v první desítce na žebříčku 10 nejnavštěvovanějších zemí světa. Pojďme tedy tuto „nej“ zemi navštívit společně. Velká Británie je složena ze čtyř zemí – Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska. Hlavním městem je Londýn. Navštívíme nejznámější místa britské metropole s řadou historických památek, dále válečné muzeum, Čínskou čtvrť, SOHO a dopřejeme si rozhled z vrcholku London Eye ....

 

Velká Británie se drží v první desítce na žebříčku 10 nejnavštěvovanějších zemí světa. Pojďme tedy tuto „nej“ zemi navštívit společně. Velká Británie je složena ze čtyř zemí – Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska. Hlavním městem je Londýn. Navštívíme nejznámější místa britské metropole s řadou historických památek, dále válečné muzeum, Čínskou čtvrť, SOHO a dopřejeme si rozhled z vrcholku London Eye ....

 

PROGRAM

1.den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách. Noční přejezd do Calais.

2.den: Ranní nalodění na trajekt a plavba do Dover. Dopolední příjezd do Londýna. První den si projdeme především historicky zajímavá místa, jako Buckinghamský palác, St. James park, Hyde Park, Westminsterské opatství, Parlament, Big Ben. Projdeme třídou Whitehallkolem Downing Street na Trafalgar Square, kde si dáme rozchod, a vy tak budeme mít čas na osobní volno. Doporučujeme na vlastní kůži zažít SOHO ve Westminsterském obvodu. Nenechte se odradit nevalnou pověstí tohoto místa, která se již dávno nezakládá na pravdě. SOHO patří dnes ke nejvyhledávanějším místům Londýna, především pak kvůli své kulturní rozmanitosti, počtu barů, klubů a pubů. Pro milovníky asijské kuchyně doporučujeme Čínskou čtvrť. Odjezd na ubytování MHD.

3. den: Po snídani následuje druhá část prohlídky Londýna s místy jako Tower Bridge a v případě zájmu navštívíme i nedaleko kotvící HMS Belfast. Křižník britského válečného námořnictva slouží dnes jako muzeum II.světové války. Za zmínku stojí, že se nejedná o repliku, ale skutečnou válečnou loď, kterých se zachovalo v dobrém stavu opravdu velmi málo. Dále se vydáme směr Millenium Bridge, Národní divadlo až k London Eye a Londýnskému Akváriu, kde následuje rozchod a osobní volno. Večer odjezd do Prahy.

4. den: Návrat do Prahy v odpoledních hodinách.

Po Londýně se bude jezdit MHD. 

 

 

 

 

Termíny zájezdu:

 

11.5. - 14.5.2023 - uzavřeno

12.7. - 15.7.2023 - uzavřeno

4.10. - 7.10.2023

Cena od Kč 7.490,-

 

 

CENA ZAHRNUJE

 

  • 1 ubytování ve dvoulůžkovém pokoji pro 1 osobu
  • 1 snídaně
  • 1 místo v autobuse
  • průvodce znalý destinace
  • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě

 

CENA NEZAHRNUJE

 

  • trajekt 15€
  • vstupy do objektů a fakultativní výlety
  • cestovní a úrazové pojištění
  • příplatek za jednolůžkový pokoj
  • MHD 28 GB

 

 

 

NÁSTUP / VÝSTUP

PRAHA –14:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
ÚSTÍ NAD LABEM – 15:30 ZASTÁVKA MHD TRMICE GLOBUS, TYRŠOVA UL.

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přeodbavena na nejbližší nástupní místo.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČAS ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

 

 

 
 

Velká Británie je rozhodně jedním z nejnavštěvovanějších, nejoblíbenějších a nejvýznamnějších zemí v Evropě, i na světě. Důkazem toho je i to, že se drží v žebříčku 10 nejnavštěvovanějších zemí na světě. Pojďme tedy tuto „nej“ zemi navštívit společně. Velká Británie je složena ze 4 zemí – Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska. Je parlamentní monarchií a vládu vykonává královna Alžběta II. Synem královny je princ Charles, který byl ženatý s populární princeznou Dianou, která v minulosti tragicky zahynula. Společně mají dva syny, prince Williama a Harryho, kteří jsou velmi oblíbeni a mediálně sledováni. Velká Británie je velmi bohatá na historii a pochází odsud velké množství slavných osobností z různých oborů. Z historie literatury je nejvýznamnější William Shakespear, ze současnosti pak J.K. Rowlingová. Z vědy je to pak Charles Darwin, Stephen Hawking, nebo Isaac Newton. Z hudební oblasti například kapela Beatles, Queen, nebo Rolling Stones. 

LONDÝN
Londýn je společně s městy jako New York nebo Tokio jedním z nejdůležitějších měst na světě. Je hlavním městem Spojeného království. Londýn, stejně jako celá země má velmi bohatou historii. Je rozdělen na několik částí, např. na Východní Londýn, Docklands, East End apod. V první řadě je určitě potřeba projet se Londýnským metrem, to je totiž hlavním dopravním prostředkem systémem a má celkem 12 linek. Denně ho využívá asi 3 000 000 lidí. Dále je potřeba projet se Londýnskými autobusy, typickými pro svou červenou barvu a dvoupatrovou konstrukcí. Za vynikající komplexní dopravní systém bylo město v roce 2006 označeno za nejlepší systém městské hromadné dopravy na světě. K vidění je celá řada památek a různých zajímavostí. K nejznámějším patří například most TOWER BRIDGE, atrakce LONDON EYE, zvon BIG BEN, nebo sídlo královské rodiny BUCKINGHAMSKÝ PALÁC. Naleznete zde také velkou spoustu muzeí a galerií, například Britské muzeum, založeno roku 1753. 

SKOTSKO
Vydejte se s námi do další části Spojeného království – Skotska. To se může pyšnit překrásnou přírodou, historickými památkami, krásnými městy, ale i výbornou whisky nebo jezerem Lochness. Ve Skotsku žije přes 5 mil. Obyvatel a úředními jazyky jsou angličtina, skotština a skotská gaelština. 

OXFORD
Oxford je univerzitní město asi 80 km od Londýna. První písemná zmínka o univerzitě pochází již ze 12. století. 

CAMBRIDGE
Cambridge je univerzitním městem, Místní univerzita se skládá ze 26 kolejí. Cambridge byla založena již v 11. století, nespokojenými studenty z Oxfordu, kteří zde založili první kolej. Škola se otevřela ženám až v polovině minulého století. Koleje jsou otevřeny návštěvám a prohlídkám. 

BRIGHTON
Brighton najdeme na jižním pobřeží Anglie. Ve městě se nachází asi 3 km dlouhá oblázková pláž a zhruba v jejím středu je historické molo. Za shlédnutí stojí např. ROYAL PAVILON, bývalý královský palác. 

EDINBURGH
Edinburgh byl hlavním městem Skotska, zasedá zde Skotský parlament a Nejvyšší soud. Je také jedním z největších evropských finančních center. Město bylo roku 1995 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Z tohoto města by neměla chybět návštěva EDINBURSKÉHO HRADU, nebo třeba KATEDRÁLY SV. JILJÍ.

HRAD GLAMIS
Hrad Glamis se nachází jen kousek od vesnice Glamis. V roce 1900 se zde narodila matka současné královny Alžběty II. Okolí zdobí krásné parky a zahrady. Říká se, že v hradu je tajná místnost, která skrývá hrůzostrašné tajemství, mluví se například o tom, že je v ní uvězněna příšera. Hrad Glamis je zmiňován v knize Macbeth od W. Shakespeara. 

JEZERO LOCHNESS
Je druhé největší jezero ve Skotsku. Jedná se o údolní jezero, dlouhé asi 36 km a hluboké maximálně 229 m. Jezero je známé hlavně díky pověstné příšeře, nazývané Nessie. První spatření příšery se traduje od 6. století. Poprvé byla vyfotografována r. 1933, tato fotografie však byla později označena za podvrh. Nejslavnější záběry jsou však z roku 1960, ty byly přezkoumány a prohlášeny za autentické. 

NEWCASTLE UPON TYNE
Newcatle upon Tyne, často zkracováno jen na Newcastle. Většina budov v centru jsou v neoklasicistickém stylu. Za shlédnutí určitě stojí NEWCASTEL CASTEL, VICTORIA TUNNEL a mnoho dalšího. 

GASTRONOMIE
Zkuste být na jeden den Angličanem a stravujte se po celý jeden den typickými anglickými dobrotami. 

SNÍDANĚ: jak jinak začít než typickou anglickou snídaní, ta se skládá z párečků, opečené slaniny, míchaných vajíček, fazolí a opečeného toustového chleba. 

OBĚD: nejvíce typickým anglickým obědem jsou sendviče – ty zakoupíte v nejrůznějších podobách, ve všech bistrech, nebo restauracích s rychlým občerstvením. Pokud máte velký hlad, pak se nabízí jasná varianta v podobě FISH AND CHIPS (smažená ryba s hranolkami). 

SVAČINA: ke svačině zvolte například anglické sušenky, i ty najdete v různých variantách. Angličané si však ke svačině dávají například smažené bramborové lupínky, s typickou příchutí vinného octa. 

ČAJ O PÁTÉ: nezapomeňte na odpolední dávku silného anglického, černého čaje, ten obvykle místní pijí s mlékem. 

VEČEŘE: celodenní stravování zakončete typickou anglickou večeří. Ta je obvykle složena z masa (nejčastěji vepřové, hovězí nebo jehněčí) a dvou druhů zeleniny, zpravidla květákem a mrkví. Přílohou pak bývají tzv. MASHED POTATO (šťouchané brambory). 

PUB: po dni ochutnávání anglické kuchyně jistě přijde vhod návštěva typické anglické hospůdky – pubu, kde ochutnáte anglické pivo. 

LONDÝN je multikulturní metropole a díky velkému počtu migrantů zde můžete ochutnat kvalitní jídlo z různých světových kultur. Říká se, že stojí za to ochutnat třeba indickou kuchyni, která je zde vynikající.

Pořadatel:Vega Tour

print Formát pro tisk