RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Úvod, L O D Ě - plavby, výlety, trajekty, Uzbekistán, USA

USA - PLAVBA LODÍ KARIBIKEM + FLORIDA - "busem krátce Floridou, lodí Karibikem" - FM sleva - leden 2024

USA - PLAVBA LODÍ KARIBIKEM + FLORIDA - "busem krátce Floridou, lodí Karibikem" - FM sleva - leden 2024Plavba lodí Karibikem + Florida * Jamajka, Kolumbie, Panama, Kostarika, Honduras, Bahamy. Poznávací zájezd v doprovodu českého průvodce: Florida + 14 dní na luxusní lodi při plavbě po Karibiku s návštěvou: Montego Bay, Cartagena, Colon, Puerto Limon, Isla De Roatan, Ocean Cay, Miami, Nassau a Ocean Cay. Pozor = ti, kteří navštívili Kubu po 21. lednu 2021 potřebují pro vstup do USA klasické vízum, ESTA (Visa Waiver Program) v tomto případě nestačí!!

Plavba lodí Karibikem + Florida * Jamajka, Kolumbie, Panama, Kostarika, Honduras, Bahamy. Poznávací zájezd v doprovodu českého průvodce: Florida + 14 dní na luxusní lodi při plavbě po Karibiku s návštěvou: Montego Bay, Cartagena, Colon, Puerto Limon, Isla De Roatan, Ocean Cay, Miami, Nassau a Ocean Cay. Pozor = ti, kteří navštívili Kubu po 21. lednu 2021 potřebují pro vstup do USA klasické vízum, ESTA (Visa Waiver Program) v tomto případě nestačí!!

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

1.den: Odlet z Prahy v 6.30h. s přestupem v Paříži * přílet do Miami v 17.25h., transfer naším busem do hotelu.

  
hotel v Miami                                  hotel v Miami                                            
 

 

2.den: Snídaně v hotelu. Fakultativně navštívíme východní pobřeží Floridy - návštěva aligátoří farmy a projížďka typickým floridským vznášedlem.
Odpoledne nalodění na 4**** loď MSC Divina, pozdní oběd na lodi, v 17 hod vyplutí. Zábavní program.


Trasa plavby po Karibiku
 

MSC Divina je loď o výtlaku 139.000 tun určená pro cca 4.000 turistů ubytovaných v 1.780 kabinách. Samotná kabina odpovídá běžnému hotelovému pokoji a loď odpovídá přepychovému 4**** až 5***** hotelu včetně aquaparku, 4 bazénů, 12 vířivek, 6 restaurací, 13 barů (mimo jiné i sportovní bar, Cigar bar, Jazz bar a Piano bar). Dále se na lodi nachází tenisový kurt, basketbalové hřiště, dráha na jogging, tělocvična, aerobik, videoherna, kino 4D, divadlo, diskotéka, galerie umění, bowling, kino, knihovna, internetová kavárna, wellness centrum, 2 sauny, 2 turecké lázně, thalassoterapie, hydroterapie, aromaterapie, masáže, jóga, salón krásy, butiky, ordinace lodního lékaře.

 

 

   
Jedna z mnoha restaurací                          loď MSC DIVINA              každovečerní velká show v divadle na lodi

V ceně plavby je zahrnuto: ubytování na lodi v předem vybrané a rezervované kajutě /bez okna, balkon/ přístavní a jiné poplatky, plná penze - zahrnující kromě jídla i vodu, čaj a kávu z automatů v samoobslužné restauraci, volné využití veřejných prostor a vybavení lodi k odpočinku a sportu (bazény, vířivky, lehátka a osušky, fitness), animační programy pro děti i dospělé, večerní show, živá hudba k poslechu i tanci, diskotéku, dětské kluby a dětské menu v restauracích, pojištění lodní společnosti proti úpadku.

Na lodi: pohodlně vybavené kajuty, velký výběr restaurací, samoobslužná restaurace otevřená 20 hod. denně, zábavní program na nejvyšší úrovni, rozlehlé paluby s bazény a prostory na slunění, moderní fitness centrum a další sportovní zařízení, možnost výběru kajut (podle dostupnosti), sbírání bodů v rámci MSC klubu.

 

   
Další z restaurací                     Divadlo na lodi - denně grátis revuální představení     Kino 4D

 

3.den: Den na moři.

Odpočinek u bazénů, návštěva kulturních akcí. 

  
Miami přístav                                         bazén na lodi - s otvírací střechou             vstup na loď

 

4.den: JAMAJKA - Montego Bay (11.00 - 20.00 hod.)
Možnost fakultativně navštívit s naším průvodcem nejkrásnější pláže v zálivu Montego Bay. Návrat na loď.

   

5.den: Den na moři.

Odpočinek u bazénů, návštěva kulturních akcí. Večer - slavnostní večeře s kapitánem. (Doporučené společenské oblečení!)

   
wellness centrum na lodi           herní simulátory                         jeden z mnoha barů                  další vířivky
 


6.den: KOLUMBIE - Cartagena (08.00 - 16.00 hod.)

Fakultativně navštívíme nejzajímavější, nejbarevnější a také nejmalebnější kolumbijské město Cartagena (pod správou UNESCO). Ve Starém městě se ocitnete zpět v 16. století. V úzkých uličkách naleznete španělskou koloniální architekturu vyznačující se neuvěřitelnou barevností. Naproti tomu jen o kousek dále naleznete moderní město -  čtvrť Bocagrande. Nablýskané hotely, zářivá nákupní centra, plážové kavárny a bary, ale také přetížená doprava. Zde nás čeká okruh městem autobusem, staré centrum města pěšky i s místními průvodci.

 

7.den: PANAMA - Cristobal - Colón (08.00 - 18.00 hod).

 

Fakultativně navštívíme dva oceány v jeden den... Prohlídka Panama City, jež se nachází na břehu Tichého oceánu. Prohlídka zdymadel Panamského průplavu.
Tento den se nejprve vydáme autobusem od Atlantiku k Pacifiku a prohlédneme si hlavní město = Panama City vč. starého centra chráněného UNESCEM. Vyfotíme si BioMuseum navržené Frankem Gehrym. Dále se budeme věnovat Panamskému kanálu – zdymadlům Miraflores (vstupné cca 20 USD/os. v ceně fakultativního výletu), kde mimo jiné navštívíme muzeum Kanálu. Uvidíme také Panamerický most a vydáme se zpět ke Karibiku. 

Panamský průplav vede skrz Panamskou šíji a spojuje Atlantský a Tichý oceán (konkrétněji Karibské moře a záliv Panama). Vstup z karibské strany se nachází u města Colón - v jehož přístavu Cristobal zakotvíme, tichomořský u Ciudad de Panamá. Panamský průplav byl budován Francouzi v letech 1880 až 1889 a Američany v letech 1901 až 1914. Průplav je dlouhý 81,6 km a široký 150 až 305 m. Průplav má 6 zdymadel, z toho dvě na tichomořské straně v Pedro Miguel a v Miraflores. Voda je do zdymadel napouštěna z Gatunského jezera, přes které kanál také vede. Průplav překonávají dva pevné mosty - Puente de las Américas a Puente Centenario. Ty zajišťují kontinuitu Panamericany a spojují Severní a Jižní Ameriku. V roce 2016 došlo k rozšíření průplavu umožňující proplutí lodím s větší tonáží.

  
Panamský průplav                         Panama Staré město                                         Panamský průplav

8.den: KOSTARIKA - Puerto Limon (07.00 - 16.00 hod.)

Ve městě se nachází zajímavá moderní katedrála Sagrado Corazón de Jesus a několik písčitých pláží. Daleko zajímavější jsou ale okolní národní parky a rezervace s bujnými tropickými deštnými pralesy. Fakultativně navštívíme národní park Cahuita s korálovými útesy a bohatým podmořským životem i rozmanitou faunou a flórou nacházející se při pobřeží Karibiku.

  
Kostarické pláže                                      Veragua Rainforest                                         Lenochod
 

 

9.den: Den na moři.
Odpočinek u bazénů, návštěva kulturních akcí.

10.den: ostrov ROATAN - HONDURAS - (07.00 - 14.00 hod.) 

Možnost fakultativní okružní jízdy po ostrově s několika zastávkami a při příznivém počasí koupání na nejhezčích plážích ostrova. 

  

 


11.den: Den na moři.
Odpočinek u bazénů, návštěva kulturních akcí.

 

12.den: BAHAMY - ostrov OCEAN CAY (09.00 - 22.30 hod.) 

Relax na nově (listopad 2019) zpřístupněném ostrůvku MSC Ocean Cay, který si od Baham na 100 let exkluzivně pronajala přímo lodní společnost MSC pro své cestující. Nádherné koupání v Karibiku, relax, sportovní aktivity, bary. 

  
Celkový pohled na ostrůvek Ocean Cay                                     hlavní třída s obchůdky
 

 

13.den: MIAMI (07.00 - 19.00 hod.) Fakultativně návštěva botanické zahrady Fairchild - jedné z nejkrásnějších v USA a dále prohlídka vily a zahrad Vizcaya.

  

 

 

14.den: BAHAMY - NASSAU (09.00 - 18.00 hod.) 

S naším průvodcem si krátce prohlédneme centrum města Nassau - Prince George Wharf, British Colonial Hilton Nassau. Případně můžete taxíkem nebo pěšky (4 km) navštívit ostrůvek Paradise Island - s jedním z nejluxusnějších hotelových komplexů světa Atlantis a s pohádkově krásnými plážemi.

 

15.den: BAHAMY - OCEAN CAY (07.00 - 22.00 hod.) 
Zde můžete po celou návštěvu využívat zdarma lehátka na plážích. Na ostrůvku je k dispozici velké množství atrakcí – od nádherných pláží, přes různé bazény, hřiště, animační programy, možnosti šnorchlování.

 

  

 

 

 

 

 

16.den: Ráno vylodění v Miami. Dle času odletu - prohlídka Miami Beach. V této čtvrti se kromě slavné pláže (možnost koupání) nachází největší soubor art deco staveb na světě (kolem 900 domů). Odlet v 17.05 hod. do Amsterdamu. 

 

   
Miami                                                               příroda na Floridě                  Miami Beach

 

 

 

17.den: Přílet do Amsterdamu (07.30 hod.), přelet do Prahy (12.15 - 13.40 hod.).

 

Termín zájezdu:

13.1. - 29.1.2024

Cena od Kč 67.980,-

FM cena od Kč 66.980,-

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Paříž - Miami - Amsterdam - Praha

- všechny letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo / 23kg

- dopravu minibusy - podle popsaného programu

- český průvodce během zájezdu - tedy jak po Floridě, tak během plavby a při zastávkách

- 1x ubytování vč. snídaně v hotelu*** v Miami (2-lůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením)

- 14x ubytování na lodi v 2-lůžkové vnitřní kajutě bez okna (kajuta s balkonem = za příplatek 12.000,- Kč/os.)

- na lodi plná penze - resp. možnost využít samoobslužnou restauraci v době 06.00 - 24.00 hod. vč. možnosti nápojů (voda, čaj, káva z automatů); večeře servírované

- přístavní poplatky

- kulturní a sportovní vyžití na lodi přes den i večer (kromě služeb - sauna, masáže, kadeřnictví atd. - za poplatek)

- portýrské služby při nalodění a vylodění

 


CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- povinné spropitné na lodi: 14,50 USD/os./noc (hradí se individuálě přímo lodní spol. při nalodění)

- vstupy a všechny výše popsané fakultativní výlety: cca 600 USD/os.

- cestovní pojištění

- ESTA (povinné bezvízové povolení ke vstupu do USA)

- nápojové balíčky / připojení k internetu - nabízené lodní společností (bude upřesněno)
 

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- kajuta s balkonem a výhledem na moře = 12.000,- Kč/os.

- formulář ESTA (vstupní vízum do USA) = 750,- Kč/os.

- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S7, zóna 2 = 2.193,- Kč/os.

- sleva FIRST MINUTE = -1.000,- Kč/os. 

 

 

PŘEDBĚŽNÉ ČASY LETŮ:

 

13.01. Praha-Paříž /AF1583/ 06.30-08.20 hod.

 

13.01. Paříž-Miami /AF090/ 13.15-17.25 hod.

 

28.01. Miami-Amsterdam /KL628/ 17.05-07.30 hod. (29.01.)

 

29.01. Amsterdam-Praha /KL1355/ 12.15-13.40 hod.

 

 

TYPY NABÍZENÝCH KAJUT:

a) Vnitřní kajuta bez okna (v základní ceně zájezdu)

  


b) Vnější kajuta s balkonem (příplatek: 12.000,- Kč/os.)

  

 

 

 

Pořadatel:Simon-tourist

 

 

print Formát pro tisk