RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Úvod, O S T R O V Y, Omán, SAE-Dubaj, Srí Lanka, Senegal

Srí Lanka - PERLA INDICKÉHO OCEÁNU - let z Prahy, hotely s polopenzí, vstupy v ceně - únor / březen 2024

Srí Lanka - PERLA INDICKÉHO OCEÁNU - let z Prahy, hotely s polopenzí, vstupy v ceně - únor / březen 2024Srí Lanka neboli Cejlon, je jeden z nejkrásnějších ostrovů světa. Historická královská města ukrytá hluboko v pralesích, buddhistické památky, jeskynní a skalní chrámy, koloniální města, národní park s volně žijícími slony a hlavně hory s úchvatnými čajovými plantážemi a krásné pláže. Sedm památek UNESCO, skvělé jídlo a úžasní lidé. Taková je Srí Lanka. Prostě ráj na zemi, který musíte vidět!

Srí Lanka neboli Cejlon, je jeden z nejkrásnějších ostrovů světa. Historická královská města ukrytá hluboko v pralesích, buddhistické památky, jeskynní a skalní chrámy, koloniální města, národní park s volně žijícími slony a hlavně hory s úchvatnými čajovými plantážemi a krásné pláže. Sedm památek UNESCO, skvělé jídlo a úžasní lidé. Taková je Srí Lanka. Prostě ráj na zemi, který musíte vidět!

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

1. den: Letecký přesun z Prahy do Colomba.

2. den: Ráno přílet na Srí Lanku, setkání s místním průvodcem a odjezd do Negomba. Prohlídka rybího trhu s  unikátní ukázkou zpracování a sušení ryb. Ubytování v hotelu přímo na pláži a aklimatizační den. Odpoledne fakultativní možnost plavby po nádherné mořské laguně.  

3. den: Přejezd vnitrozemím ostrova na sever do Habarany. Odpoledne prohlídka skalní pevnosti Sigiriya, která patří mezi největší zajímavosti Srí Lanky. Procházka královskými zahradami a výstup okolo skalních maleb na vrchol 200 metrů vysoké stolové hory, kde stál jedinečný královský palác.

4. den: Ráno přejezd do Anuradhapury a prohlídka jednoho z nejvýznamnějších a nejrozsáhlejších historických měst ostrova, které bylo 1500 let královským městem. Místo bylo i sídlem buddhismu a jednoho z největších klášterů. Prohlídka obrovských cihlových buddhistických dagobkrálovských bazénů a posvátné smokvoně, která vyrostla ze štěpů stromu, pod kterým Buddha dosáhl osvícení. 

5. den: Ráno přejezd do Polonnaruwy a prohlídka ruin druhého královského města Srí Lanky.  Unikátní kruhový chrám Vatadage, který je považován za nejkrásnější stavbu ostrova. Královský palác se zahradou, Audienční sál a Gal Vihara se čtyřmi obrovskými sochami Buddhy. Přejezd do blízké Dambully. Prohlídka jedinečného královského skalního chrámu CaveTemple, jehož historie sahá až před náš letopočet. V pěti jeskyních je 150 soch, obrazů Buddhy a nádherně malované stropy.

6. den: Dopoledne návštěva zahrady koření v Matale s ukázkou pěstování a zpracování koření. Možnost nákupu přírodních produktů. Návštěva batikové dílny s ukázkou pracné ruční výroby. Krátká zastávka u hinduistického chrámu SriMuthumariamman. Odpoledne město Kandy se slavným Chrámem zubu, který ukrývá nejsvatější buddhistickou památku SríLanky. Je zde uschován Buddhův zub, který byl vytažen z popela jeho pohřební hranice. 

7. den: Dopoledne návštěva sloního sirotčince v Pinnawale, kde se starají o více než 50 slonů, a to nejen mláďat, ale i dospělých jedinců. Silný zážitek je krmení mláďat a každodenní koupání celého stáda v nedaleké řece. Odpoledne prohlídka největší botanické zahrady ostrova Peradeniya. V původní královské zahradě dnes roste na ploše 60 hektarů přes 5000 druhů stromů a rostlin.

8. den: Přejezd do horské oblasti Nuwara Eliya, kterou proslavil světoznámý Cejlonský čaj. Průjezd úchvatnou kopcovitou krajinou s čajovými plantážemi, kde rozsáhlé zelené plochy kontrastují s pestrými obleky trhaček čaje. Návštěva továrny na jeho zpracování a možnost nákupu čaje špičkové kvality. Večer prohlídka britského koloniálního města Nuwara Eliya.

9. den: Ráno odjezd autobusem na železniční stanici Nanu Oya a přejezd vlakem přes úchvatné čajové plantáže do městečka Ella. Výstup přes čajové plantáže na Little Adam´s Peak s nádherným rozhledem do okolí. Odpoledne přejezd k vodopádu Ravana Falls a dále na jih do těsbí blízkosti Národního parku Udawalawe.

10 den: Ranní Jeep safari v národním parku, možnost pozorovat hejna ptáků, pávy, kormorány, vodní buvoly, krokodýly a samozřejmě stáda divoce žijících slonů. Přejezd na jih ostrova k břehům Indickému oceánu. Zastávka u rybářů, kteří loví ryby sedíce na speciálních kůlech. Příjezd do Hikkaduwy, ubytování v hotelu a relaxace přímo na pláži Indického oceánu.

11. den: Dopoledne prohlídka Galle a pěší procházka po hradbách 36 hektarů velké pevnosti, kterou na jihu ostrova vybudovali v 17. století Holanďané. Návrat na hotel a opět relaxace na hotelové pláži.

12. den: Volno a relaxace u Indického oceánu. Večerní transfer do Colomba na letiště.

13. den: Noční odlet ze Srí Lanky a s jedním přestupem přílet do Prahy.

 

Termín zájezdu:

 

28.2. - 12.3.2023

Cena od Kč 53.900,-

27.2. - 10.3.2024

Cena od Kč 54.900,-

 

Cena zahrnuje: leteckou přepravu na Srí Lanku a zpět, dopravu po celé trase pronajatým busem, ubytování s polopenzí v 3* a 4* hotelech a dvoulůžkových pokojích, vstupy do všech zmíněných památkových objektů, místního průvodce a průvodce CK Ocean

 

Cena nezahrnuje: obědy, individuální vstupy a fakultativní výlety, pojištění léčebných výloh, příplatek za jednolůžkový pokoj, spropitné pro řidiče a místního průvodce, turistické vízum 35 USD

 

Minimální počet osob: 15

Ocean, s.r.o.

 

 

 

 

print Formát pro tisk