RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Úvod, L O D Ě - plavby, výlety, trajekty, Egypt, Estonsko (Pobaltí)

Egypt - TO NEJ + PLAVBA PO NILU + KOUPÁNÍ V HURGHADĚ - let z Prahy - listopad 2023 / leden 2024

Egypt - TO NEJ + PLAVBA PO NILU + KOUPÁNÍ V HURGHADĚ - let z Prahy - listopad 2023 / leden 2024Po stopách faraonů, po proudu nejdelší řeky i za relaxem pod africkým sluncem. Vyrazíte k pyramidám v Gíze. Na Káhiru se rozhlédnete z Citadely a prozkoumáte největší arabskou tržnici. Zjistíte vše o papyrusu. Navštívíte Údolí králů a nejzachovalejší chrám. Zažijete plavbu po Nilu i projížďku felúkou a vychutnáte si odpočinkový luxus v Hurghadě. Poznávejte nová místa, poznávejte Egypt!

Po stopách faraonů, po proudu nejdelší řeky i za relaxem pod africkým sluncem. Vyrazíte k pyramidám v Gíze. Na Káhiru se rozhlédnete z Citadely a prozkoumáte největší arabskou tržnici. Zjistíte vše o papyrusu. Navštívíte Údolí králů a nejzachovalejší chrám. Zažijete plavbu po Nilu i projížďku felúkou a vychutnáte si odpočinkový luxus v Hurghadě. Poznávejte nová místa, poznávejte Egypt!

- Atmosféra největší arabské tržnice v Káhiře

- Čtyřdenní výletní plavba luxusní lodí po Nilu

- Unikátní let balónem nad údolím Králů

- Největší egyptský chrámový komplex Karnak

- Odpočinek u Rudého moře v Hurghadě

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den:

Odlet z Prahy do Káhiry, ubytování na hotelu a odpočinek po cestě.

Po příletu do Káhiry se přesuneme objednaným transferem z letiště do hotelu. V závislosti na čase příletu povečeříme, ubytujeme se a odpočineme si po cestě.

2.den:

Dnes vyrazíme na nejstarší a nejrozsáhlejší pohřebiště, do Sakkáry. Pak přejedeme do Gízy a zblízka si prohlédneme Cheopsovu pyramidu. Nakonec navštívíme papyrusovou dílnu.

Po snídani se vydáme za poznáním nejstarších dějin Egypta. Navštívíme Sakkáru (UNESCO), nejstarší egyptské pohřebiště, s unikátní stupňovitou pyramidou faraóna Džosera a nevynecháme ani Tetiho pyramidu zdobenou tzv. texty pyramid, předlohou Knihy mrtvých, nebo Kagemniho mastabu s nádhernými reliéfy z běžného života starých Egypťanů. Po obědě prozkoumáme pyramidové pole v Gíze se slavnou Cheopsovou pyramidou a Sfingou, které jsou na seznamu památek UNESCO. Na závěr nás čeká návštěva papyrusové dílny. Zájemci se mohou fakultativně účastnit představení Světlo a zvuk u pyramid.

3.den:

Nejprve prozkoumáme skryté perly Koptské Káhiry. Odpoledne si užijeme výhledy na město z Citadely a atmosféru největší arabské tržnice. Večer budeme přejíždět vlakem do Asuánu.

Dnešní prohlídku začneme v tzv. Koptské Káhiře, která se pyšní několika zajímavými kostely. Navštívíme „zavěšený kostel“ Panny Marie, jehož stavba se datuje do 4. stol. n. l. nebo kostel Abu Serga, který stojí nad jeskyní, ve které se podle tradice měla schovávat svatá rodina při jejich cestě po Egyptě. Dále budeme pokračovat do Egyptského muzea, kde si prohlédneme unikátní historické sbírky včetně Tutanchamonovy pohřební výbavy. Po obědě vyjedeme na Citadelu (UNESCO) s krásným rozhledem na celé město a navštívíme proslavenou Alabastrovou mešitu. Pravou orientální atmosféru zažijeme na největší arabské tržnici plné krámků s nejrůznějším zbožím. Den zakončíme nočním přejezdem vlakem do Asuánu.

4.den:

Čeká nás prohlídka Asuánu, kterému bývá přezdíváno Brána černé Afriky. Zastavíme se u starověkého lomu s obeliskem, uvidíme Esetin chrám a Velkou asuánskou přehradu.

Po příjezdu hned začneme s prohlídkou nejjižnějšího egyptského města Asuán. V současné době je především významným obchodním a průmyslovým centrem.  Uvidíme zde starověký lom s nedokončeným obeliskem, nádherný chrám zasvěcený bohyni Eset na ostrově Filé (UNESCO) a Velkou asuánskou přehradu. Poté se přesuneme na hotel a budeme mít prostor na odpočinek. Večer si užijeme návštěvu místní tržnice, která je proslulá výborným čerstvým kořením a exotickými čaji.

5.den:

Zájemci se vypraví do Núbijské pouště k chrámu Abú Simbel. Po návratu se společně ubytujeme na výletní lodi. Odpoledne se projedeme po Nilu na felúce a prohlédneme si botanickou zahradu.

V brzkých ranních hodinách je připraven fakultativní výlet hluboko do Núbijské pouště až takřka k súdánským hranicím a návštěva slavného chrámu Ramesse II. v Abú Simbelu. Tento monumentální chrám postavený na hranici starověkého Egypta se proslavil i během záchranné akce UNESCO, na jehož seznamu je dodnes zařazen, v 70. letech, kdy byl kvůli výstavbě Asuánské přehrady kompletně přestěhován. Poté bude následovat návrat do Asuánu, ubytování a oběd na lodi. V odpoledních hodinách projížďka po Nilu na tradiční lodi felúka s výhledy na nilské břehy či ostrov Elefantina se zbytky Chnumova chrámu a návštěva botanické zahrady. Zájemci mohou také fakultativně navštívit tzv. núbijskou vesnici, která je ukázkou už téměř zaniklé núbijské kultury.

6.den:

Užijeme si volné dopoledne v Asuánu a poté vyplujeme po Nilu. Odpočineme si na lodi a večer budeme objevovat krokodýlí chrámový komplex Kom Ombo. 

Čeká nás volné dopoledne v Asuánu. Zájemci mohou po snídani vyrazit do Núbijského muzea. Poté se vrátíme na loď, poobědváme a po dnech plných poznání a nových zážitků bude prostor pro pořádný odpočinek na výletní lodi. V podvečerních hodinách se přesuneme ke chrámu krokodýlího boha Sobeka v Kom Ombu a navštívíme místní muzeum s mumiemi posvátných krokodýlů. Po prohlídce se vrátíme na loď na večeři a vyplujeme do Edfú. 

7.den:

Zakotvíme v Edfú a zamíříme k nejzachovalejšímu chrámu v celém Egyptě. Po návratu na loď si budeme nerušeně relaxovat, vychutnávat si plavbu a nabírat energii na krásy večerního Luxoru.

Po snídani se vydáme na prohlídku Hórova chrámu v Edfú, nejzachovalejšího chrámu v celém Egyptě.  Poté se vrátíme na loď a užijeme si celodenní plavbu po Nilu, během které budeme pozorovat život běžných Egypťanů. Ve večerních hodinách se vypravíme obdivovat nádherně osvícený chrám v Luxoru, který se rovněž pyšní titulem památky UNESCO. Nevynecháme ani návštěvu Luxorského muzea s unikátní sbírkou starověkých soch.

8.den:

Dnešek bude patřit Údolí královen, místu posledního odpočinku královských manželek a princezen. Nenecháme si ujít ani kopii Tutanchamonovy hrobky a zjistíme, co skrývají alabastrové dílny.

Po snídani přejedeme na západní břeh Nilu a prohlédneme si skvost ze seznamu památek UNESCO – Údolí královen s hrobkami královských manželek a princezen, kterým vévodí údajně nejkrásnější hrobka celého Egypta – hrobka královny Nefertari. Další důležitou zastávkou bude terasovitý chrám mocné královny Hatšepsut (UNESCO). Následovat bude prohlídka Carterova domu s kopií Tutanchamonovy hrobky, alabastrové dílny nebo tzv. vesnice dělníků Dér-el-Medina. Po obědě zastávka u Memnónových kolosů a návštěva zádušního chrámu Ramesse III. v Madinat Habú. K večeru se přesuneme na hotel v Luxoru a ubytujeme se.

9.den:

Milovníci adrenalinu si mohou vyzkoušet jedinečný let horkovzdušným balónem. Po tomto nevšedním zážitku se všichni vydáme do Údolí králů, které ukrývá hrobky faraonů Nové říše.

Za příznivých povětrnostních podmínek si zájemci fakultativně užijí zcela unikátní zážitek v podobě letu balónem nad Údolím králů a dalšími památkami v jeho blízkosti. Po snídani přejedeme na západní břeh Nilu a prohlédneme si slavné Údolí králů (UNESCO) s hrobkami nejslavnějších faraónů Nové říše.  Po obědě prozkoumáme další památku UNESCO, kterou je Karnak, největší egyptský chrámový komplex a hlavní svatyně boha Amona. Prohlídka Karnaku bude posledním poznávacím zážitkem naší dobrodružné cesty Egyptem. Poté se vydáme do Hurghady. Po příjezdu se ubytujeme na hotelu a budeme si užívat all inclusive, krásné pláže a odpočinku u bazénu.

10.den:

Celý den budeme věnovat zaslouženému odpočinku. Krásné prostředí hotelu v Hurghadě, písečné pláže, koupání, šnorchlování v moři… Bude to pohoda pod africkým sluncem.

Závěr pobytu v Egyptě si užijeme každý po svém. Někdo si bude vychutnávat drinky u hotelového baru, někdo vyrazí se šnorchlem v ruce objevovat pestrobarevný svět Rudého moře. Aktivní jedinci mohou vyrazit na fakultativní výlet na čtyřkolkách do pouště za beduíny. Milovníci nádherných pláží se mohou vypravit na výlet lodí na písečný ostrov Giftun se šnorchlováním na korálových útesech.

11.den:

A blíží se konec báječné dovolené. Je tady poslední den a možnost individuálního volna s využitím komfortu hotelového resortu a all inclusive.

Máme celý den na to, abychom ještě nasáli energii ze slunečních paprsků. Ve večerních hodinách opustíme hotel a přesuneme se na letiště.

12.den:

Odlet z Káhiry a přílet do Prahy.

V noci budeme odlétat z Káhiry. Přílet do Prahy je plánován v brzkých dopoledních hodinách. 

TERMÍN ZÁJEZDU:

10.4. - 21.4.2023

27.11. - 8.12.2023

22.1. - 2.2.2024

Cena od Kč 56.990,-

Cena zahrnuje:

letenka Praha – Káhira – Praha včetně letištních tax (s jedním přestupem)

kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel

transfery letiště – hotely – letiště

veškerá doprava dle programu

2x ubytování v hotelu v Káhiře s plnou penzí

1x noc ve vlaku do Asuánu s polopenzí (oběd ve městě)

1x ubytování v hotelu v Asuánu s plnou penzí

3x noc na palubě 5* výletní lodi na Nilu s plnou penzí

1x ubytování v hotelu v Luxoru s plnou penzí

3x ubytování v Hurghadě s all inclusive

*v hotelech je podávána snídaně a večeře formou bufetu

během poznávací části budou obědy zajištěny v restauracích (nápoje nejsou v ceně)

all inclusive v Hurghadě

 

český průvodce po celou dobu (od odletu po návrat, mimo volný program)

a místní průvodce

pojištění záruky pro případ úpadku CK 

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění

vstupní vízum: 25 USD (placeno na místě)

vstupné do památek v rámci programu (cca 140 USD)

fakultativní výlety (Abú Simbel: cca 110 USD, Beduínská vesnice na čtyřkolkách + večeře + beduínská show: cca 60 USD, lodní výlet na ostrov Giftun se šnorchlováním + oběd: cca 45 USD, Núbijská vesnice: cca 30 USD, představení Světlo a zvuk: cca 45 USD, let balónem: cca 110 USD)

doporučené kapesné: cca 500 USD (z toho průvodce bude vybírat na vstupné + spropitné pro průvodce a řidiče na začátku zájezdu – 40 USD)

příplatek za jednolůžkový pokoj: 8 500 Kč

Pořadatel:Rady na cestu

print Formát pro tisk