RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: P O Z N Á V A C Í zájezdy, Slovensko, Slovinsko, Skotsko, T U R I S T I K A

Skotsko (Velká Británie) - SKOTSKO A OSTROV SKYE - tradiční letecký zájezd - červenec 2023

Skotsko (Velká Británie) - SKOTSKO A OSTROV SKYE - tradiční letecký zájezd - červenec 2023Poznávací letecký zájezd po největších krásách Skotska. Uvidíte staré hrady, palírny whisky, půvabná městečka i moderní architekturu, vřesoviště, pastviny, slavné skotské dudáky, okouzlující krajinu, překrásné katedrály a výstavné paláce. Poznámka: Pořadí jednotlivých dní programu může mít každý turnus odlišné. Snídaně a večeře si můžete dopřát přímo v restauracích, které se nachází buď přímo v hotelu nebo jen několik desítek metrů od hotelu.

 

 

Poznávací letecký zájezd po největších krásách Skotska. Uvidíte staré hrady, palírny whisky, půvabná městečka i moderní architekturu, vřesoviště, pastviny, slavné skotské dudáky, okouzlující krajinu, překrásné katedrály a výstavné paláce.

 

 

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

1.den: Odlet z Prahy v 6.20 h v doprovodu našeho průvodce Ing. Martina Černého se společností KLM do Amsterdamu. Zde několik hodin na přestup využijeme k průvodcované prohlídce AMSTERDAMU. Do centra a zpět pojedeme pouhých 18 min. vlakem z nádraží, které je umístěno přímo pod příletovou halou letiště. Krátký odpolední přelet s KLM do Edinburghu a přejezd na nocleh v hotelu Premier Inn (3 noci).

 

  

 

2.den: Pro zájemce prohlídka okouzlující a zároveň tajemné Rosslynské kaple, která je poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem (kaple je proslavená románem Šifra mistra Leonarda). Kaple je architektonicky mimořádně zdobná, jak vevnitř, tak venku. Průjezd překrásnou krajinou v okolí řeky Tweed, prohlídka města Jedburgh - s působivým monumentálním opatstvím, dále Dryburgh Aggey, kde je pohřben Walter Scott  a sousedního Melrose Abbey, na jehož pozemcích je mimo jiné pohřbeno srdce Roberta Bruce, krále a národního hrdiny, který na počátku 14. století stál v čele bojů za samostatnost Skotska. 

 

  

 

3.den: Přejezd do EdiburghuProhlídka hradu (včetně originálů skotských korunovačních klenot). Procházka po hlavním městě Skotska - údajně nejlépe situovaného města na světě. Po slavné Královské míli (Royal Mile) až k paláci Holyrood House a ke skotskému parlamentu. Odpoledne volno k vlastnímu objevování města (muzea, galerie, nákupy, káva, procházky apod.).

 

  

 

4.den: Odjezd na sever Skotska. Výjezd lanovkou v oblasti Nevis Range – s výhledem na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis. Procházka s krásným výhledem po skotských jezerech. Přejezd přes Fort Augustus – Neptunovy schody. Cesta podél jezera Loch Ness, zastávka na prohlídku zříceniny Urquhart Castle na břehu jezera. Nocleh v hotelu Premier Inn (2 noci).

 

  

 

5. den: Celodenní okruh po fantastickém ostrově Skye (rozeklané pobřeží, soutěsky, výhledy na desítky menších okolních ostrůvků). Nejdříve při cestě krátká zastávka u nejfotografovanějšího hradu Eilean Donan Castle. Na ostrově návštěva hradu Dunvegan s nádhernou zahradou. Fakultativně se loďkou pojedeme podívat na jedinou kolonii volně žijících tuleňů v Evropě (nelze garantovat). Dále prohlídka přístavu Portree - jediného města na ostrově.

 

  

 

  

 

6. den: Exkurze do palírny tradiční skotské Whisky Dalwhinnie spojená s ochutnávkou. Prohlídka zámku vévody z Athollu - Blair Castle. Návštěva místa korunovace skotských králů - Scone Palace. sídla rodiny Mansfieldů s krásnými zahradami a bohatými sbírkami umění. Nocleh v hotelu Premier Inn (2 noci).

 

  

 

7. den: Zastávka na bojišti Bannockburn. Přejezd do Stirlingu - prohlídka středověkého hradu, který sehrál významnou roli v historii Skotska. Přejezd do města Glasgow - největší skotské město, 3. nejnavštěvovanější město celé Velké Británie, dvouúrovňová katedrála sv.Munga, stadion klubu FC Rangers, muzea a galerie zdarma /každý si sám vybere - Riverside Museum - dopravní muzeum nebo Kelvingrove Art Gallery and Museum - nejnavštěvovanější muzeum mimo Londýn/, volno v centru. Glasgow bylo dříve průmyslové město, dnes je to město moderní, plné kultury, sportu, studentů, moderních staveb.

 

  

 

8. den: Technický unikát - LODNÍ VÝTAH VE  FALKIRKUPalác Linlithgow - místo narození královny Marie Stuartovny. Městečko South Queensferry edinburské mosty. Odpoledne odlet s přestupem do Prahy. Přílet ve večerních hodinách.

 

  

 

 

 

 

 

   

Termín zájezdu:

- výhodná FM cena do 31.1.2023

12.7. - 19.7.2023

Cena Kč 25.990,-

(plná cena Kč 26.490,-)

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 

- letenku s přestupem na trase Praha - Edinburgh - Praha

 

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo (23 kg/os.)

 

- dopravu místním autobusem podle programu

 

- 7x ubytování v hotelech Premier Inn (2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

 

- služby průvodce

 

- pojištění CK proti úpadku

 

 

 


CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 

- stravu

 

- cestovní pojištění, případně připojištění Covid

 

- vstupy cca 110 GBP (starší 60-ti let cca 100 GBP) a spropitné pro řidiče

 

 

 

 

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 

- sleva FIRST MINUTE (akce platí do 31.01.2023) = -500,- Kč

 

- 1-lůžkový pokoj = 8.000,- Kč

 

- komplexní pojištění K5S = 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

 

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 10tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)

 


 

 

POZNÁMKA:

 

Skupina o velikosti cca 30 klientů.

 

Pořadí jednotlivých dní programu může mít každý turnus odlišné. 

 

Snídaně a večeře si můžete dopřát v restauracích, které se nachází buď přímo v hotelu nebo jen několik desítek metrů od hotelu.

 

 

 

 

 

Předpokládané časy letů:

 

12.7.2023  06.05 - 07.35 hod. //  Praha – Amsterdam

 

12.7.2023  09.45 - 10.15 hod. // Amsterdam - Edinburgh

 

19.7.2023  17.30 - 20.00 hod. // Edinburgh – Amsterdam

 

19.7.2023  21.05 - 22.30 hod. // Amsterdam – Praha

 

 

 

 

 

Ubytování a stravování:

 

Během zájezdu je ubytování na třech místech. 7 nocí v hotelech Premier Inn - pěkné moderní 2-lůžkové pokoje s vlastní koupelnou a WC. Na pokoji je dispozici ručník, dvě osušky, tekuté mýdlo, rychlovarná konvice. Ledničky na pokojích nejsou. K bezdrátové síti WIFI na pokoji je možnost připojit se zdarma. Všechny hotely jsou striktně nekuřácké, kouření je povoleno pouze před hotelem.

 

Stravování není v ceně zájezdu. Jídlo vezměte s sebou nebo koupíte na místě. Ve Skotsku si můžete denně cokoliv koupit (obchody, fast foody, restaurace). Snídaně a večeře si můžete dopřát v restauracích, které se nachází buď přímo v hotelu nebo jen několik desítek metrů od hotelu. Snídaně je možné zajistit na místě v ceně 8-10 GBP. Na večeře lze docházet do restaurací, které se nachází přímo v hotelech či u všech hotelů - hlavní jídlo 9-18,- GBP, pinta piva cca 4,- GBP. V hotelech není možnost vaření. Průvodce Vás bude pravidelně informovat o stravovacích a nákupních možnostech během dalšího dne programu.

 

 

 Pořadatel:Simon-tourist

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

print Formát pro tisk